پنجشنبه 3 خرداد 1397  /  2018 24 May   
ساعت :  22:28 GMT  /  تهران -  2:58
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
رفاهی
سی و ششمین سالگرد ....
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
3 خرداد 1397
   
  2018 May 24
    
   8 رمضان 1439
     
    کد پیگیری
    دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان تهران: نوید تاسیس انیستیتو زبان سما را به اولیا مدارس می دهم
    غرفه فرهنگ و ادب دبستان پسرانه سما یک تهران توسط دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان تهران و با حضور مسئولان سازمان سما افتتاح شد.
     

    دپارتمان پژوهش شامل بخش ها و قسمتهای متنوعی از جمله انجمن های علمی  پژوهشی، واحد سمعی و بصری ،رادیو سما ،کلوپ داستان ومیز گفت و گو  است که غرفه فرهنگ و ادب یکی از این واحدهاست و به همت کارشناس ادبی و پژوهش دبستان رضا نوری پور به منظور انسجام و وحدت رویه در برنامه های پژوهشی، فرهنگی و ادبی مدرسه به صورت متمرکز راه اندازی شد.
    این دپارتمان سعی دارد اندیشه ی پژوهش و پژوهشگری را در دانش آموزان نهادینه کند. این غرفه در راستای نیل به این اهداف، فعالیت های متعدد و متنوعی را برنامه ریزی کرده و با بهره گیری از تخصص مربیان و معلمان حاضر در مدرسه، آن را سامان داده و به انجام خواهد رساند.
    در ابتدای مراسم مدیر این واحد آموزشی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: « کلیه دروس دانش آموزان بایستی رویکرد پژوهشی داشته باشد، حرکت جدی را برای پژوهش آغاز کردیم که دانش آموزان بایستی با شجاعت قدم در راه پژوهش و پژوهش محوری بگذارند.»
    مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه پژوهش مختص یک هفته نیست و پژوهش به دانش آموزان کمک می کند تا آنها خلاق شوند، از زحمات مسئولان و زحمتکشان سما تقدیر و تشکر کرد.
    رابط پژوهشی دبستان با طرح پرسشی صحبت های خود را آغاز کرد چرا که پرسش سرآغاز پژوهش است، اینکه چگونه می توان فارغ از هر گونه تئوری بافی و ارائه راهکار عملی اندیشه پژوهشگری را در جان و روح دانش آموزان نفوذ داد، از نکات مطرح شده توسط این مسول بود.
    رضا نوری در ادامه کپی کردن آثار را بیماری شومی تلقی کرد که پژوهش را تحت الشعاع خود قرار داده است، سپس افزود: «پژوهش جزئی از مرحله یادگیری و بخش جدا ناپذیر از آن است و دانش آموز بایستی به این مرحله برسد که خود جزئی از این فرآیند است.»
     دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان تهران نیز در این جلسه  ضمن تشکر از زحمات کلیه همکاران نوید تاسیس انیستیتو زبان سما را به اولیا داد.
    رئیس اداره  مسابقات و پژوهش دانشگاه آزاد تهران، مدیر امور مدارس سازمان سما، شرفی از مسئولان مالی دانشگاه آزاد اسلامی، مدیر امور مدارس سما تهران در این همایش حضور داشتند.
     این مراسم با انجام آزمایش مهیج توسط دانش آموزان و ارائه کنفرانس علمی ادامه یافت و در نهایت با افتتاح غرفه فرهنگ و ادب توسط علیرضا آزادبر و بازدید مسئولان از این غرفه به کار خود خاتمه داد.

          
    منبع :  روابط عمومی    1395/10/11 08:47


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 373
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )