پنجشنبه 3 خرداد 1397  /  2018 24 May   
ساعت :  22:31 GMT  /  تهران -  3:01
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
رفاهی
سی و ششمین سالگرد ....
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
3 خرداد 1397
   
  2018 May 24
    
   8 رمضان 1439
     
    کد پیگیری
    دکتر میرزاده : دانشگاه آزاد اسلامی سه سال متوالی در صدر تولید علم ایران قرار دارد
    یکصد و هشتاد و نهمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر میرزاده و با حضور اعضا برگزار شد.
    در ابتدای جلسه دکتر میرزاده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در روز گذشته و در ابتدای درس خارج فقه، گفت: این سخن مقام معظم رهبری که جمهوری اسلامی در مقابل دشمنی ها باید به قدرت خود بیافزاید، باید به عنوان یک فرمول و راهکار در همه عرصه ها استفاده شود.
    دکتر میرزاده به اسلام خواهی، ولایت مداری و حمایت همیشگی مردم از نظام اشاره کرد و گفت: از آنجا که یکی از راههای افزایش قدرت مردم در مقابل توطئه های استکبار و دشمنان، توسعه علمی و تقویت بنیه فکری مردم است که وظیفه سنگینی را بر دوش دانشگاه ها می گذارد.
    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به جلسه شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: خوشبختانه براساس گزارش دکتر لاریجانی معاون وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی به عنوان مسئول بررسی پرونده برخی تقلب های علمی، مشخص شد کمترین میزان این مقالات مربوط به استادان دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.
    وی با اشاره به سخنان دکتر جعفر مهراد بنیانگذار پایگاه استنادی جهان اسلام و چهره ماندگار علمی کشور، اظهار داشت: خوشبختانه کیفیت پژوهش و تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی غیر قابل انکار است و اینکه دانشگاه آزاد اسلامی سه سال متوالی در صدر تولید علم ایران قرار دارد مایه مباهات و افتخار است.
    دکتر میرزاده در ادامه جلسه به مصوبه مربوط به توسعه فعالیت های مدارس و آموزشکده های سما در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی نیز از این پیشنهاد بسیار استقبال کرده و بر لزوم خدمت رسانی به مناطق محروم تاکید کردند.
     
    حضور فعال دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه کتاب سال  1396

    دکتر سیدطه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با ارائه گزارشی از کمیسیون شماره 2 هیات رئیسه دانشگاه گفت: با توجه به حضور موفق دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه کتاب با محوریت سازمان چاپ و انتشارات، مصوب شد دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه کتاب که در اردیبهشت ماه سال 96 برگزار می شود، حضور فعال داشته باشد.
    به گفته معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی؛ مقرر شد پایگاه اطلاع رسانی مرکز قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی فعال شود.
    دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از کمیسیون شماره 1 هیات رئیسه گفت: در این جلسه دستورالعمل اجرایی تقویت بنیه علمی و استاد مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی مطرح و کلیات آن به تصویب رسید.
    دکتر زرهانی رئیس سازمان سما به مصوبه قبلی هیات رئیسه مبنی بر توسعه فعالیت های سازمان سما (مدرسه و آموزشکده) در مناطق محروم اشاره کرد و با تشکر از پیشنهاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: در دو سال اخیر 15 شعبه آموزشکده فنی حرفه ای سما در مناطق کم‌برخوردار تاسیس شده که آخرین مورد آن در شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان بود که با استقبال مردم این منطقه مواجه شد.
    در ادامه جلسه مقرر شد با رعایت همه قوانین و مقررات، این روند با سرعت توسعه یابد. در جلسه تفاهم نامه سازمان چاپ و انتشارات با آموزشکده سما به تصویب هیات رئیسه رسید.
     
    افزایش ارتباطات بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی
     
    دکتر حسین ابراهیمی مدیرکل بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه گزارشی از اجلاس آسایهل 2016 ابراز امیدواری کرد با ریاست دکتر میرزاده بر این انجمن که انجمن علمی دانشگاه های جهان است، امکان توسعه ارتباطات بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی افزایش پیدا کند.
    دکتر ابراهیمی با ارائه جزئیاتی از برگزاری اجلاس آسایهل در مالزی، تصریح کرد: دیدار دکتر میرزاده با خانم دکتر مری یاپ کین چینگ، معاون وزیر آموزش عالی مالزی و تبادل نظر در خصوص همکاری های مشترک بین دانشگاه های مالزی و دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری کنفرانس عمومی و انتخاب رئیس جدید و اعضای هیات امنا؛ انتخاب دکتر میرزاده به ریاست انجمن به اتفاق اکثریت آراء و سخنرانی دکتر میرزاده در پی قبول مقام ریاست انجمن ازجمله اقدامات انجام شده در این اجلاس بود.
    وی افزود: ارائه گزارش کشوری توسط دکتر میرزاده و ارائه مقاله دانشگاه آزاد اسلامی تحت عنوان «بازنگری نقش دانشگاه ها در جهانی سازی آموزش عالی؛ مطالعه موردی: دانشگاه آزاد اسلامی در ایران، ایجاد شبکه های دانشگاهی و آموزش بدون مرز»، انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه UPM از برنامه های  دکتر میرزاده و هیات همراه در اجلاس آسایهل بود.
    مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اقدامات در دست انجام برای اجلاس بعدی آسایهل که اردیبهشت 96 در اندونزی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: پیگیری امور مربوط به انجمن آساهیل و دبیرخانه، راه ادازی دفتر دانشگاه آزاد اسلامی در مالزی و نهایی کردن قرارداد دوره های مشترک دکتری با دانشگاه UPM ازجمله این اقدامات است.

     
     

     
    منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی    1395/10/11 09:32


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 368
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )