سه شنبه 29 خرداد 1397  /  2018 19 Jun   
ساعت :  22:53 GMT  /  تهران -  3:23
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
رفاهی
سی و ششمین سالگرد ....
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
29 خرداد 1397
   
  2018 Jun 19
    
   4 شوال 1439
     
    کد پیگیری
    فرماندار لاهیجان در بازدید از مدرسه سبز سما: در شهرستان لاهیجان هر کجا که اقدامی درخور انجام می شود، رد پای سما در آنجا به خوبی هویداست
    فرماندار لاهیجان به منظور آشنایی با تنها مدرسه حامی محیط زیست استان گیلان از مدرسه سبز سما لاهیجان بازدید نمود.
    در جریان این بازدید که معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل نیز حضور داشت، مهندس احمدی از نزدیک در جریان کارهای مدرسه سبز و اقدامات انجام گرفته در این مرکز آموزشی فرهنگی قرار گرفت.


    همزمان با ورود فرماندار لاهیجان به این مرکز آموزشی فرهنگی،  مدیر مدرسه سبز گزارش مفصلی از روند کارهای انجام گرفته، هدف مدرسه سبز در آموزش دانش آموزان، استقبال شهروندان لاهیجانی از این مدرسه و ... ارائه نمود.
    مهندس احمدی نیز در سخنانی ضمن تشکر از دست اندرکاران این مدرسه، سما را مجموعه ای فعال و پویا در عرصه آموزش و فعال در امور فرهنگی شهرستان برشمرد و خاطرنشان کرد: در سطح شهرستان لاهیجان هر کجا که اقدامی درخور در عرصه فرهنگ و پژوهش در عرصه آموزش عالی انجام می شود، رد پای سما در آنجا به خوبی هویداست.
    وی با اشاره به برگزاری شب شعر «با سوگواران حرم» که به منظور تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم دانشگاه آزاد برگزار شده بود، خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم «با سوگواران حرم» در نوع خود بی نظیر بود و این حاکی از دغدغه مند بودن سما پیرامون کارهای فرهنگی است.


    احمدی همچنین ایده راه اندازی مدرسه سبز در شهرستان لاهیجان را نیز درنوع خود بسیار ارزشمند عنوان نمود و از راه اندازی مدرسه ای با حمایت از محیط زیست یادآور شد: امروز برخوردار بودن از محیط زیست سالم یکی از مهم ترین دغدغه های مردم دنیا شده است زیرا پیشرفت تکنولوژی و افزایش آلاینده های صنعتی به رغم توسعه و تسهیل در کارها محیط زیست ما در معرض تهدید قرار داده است. وی آموزش     پایه ای حفاظت از محیط زیست و برخورداری از محیطی پاک، را از کارهای ارزشمند سما لاهیجان برشمرد و اظهار امیدواری نمود که سایر مدارس و مراکز آموزشی شهرستان از این کار ارزشمند سما الگو بگیرند و به یاری محیط زیست بشتابند.
    جواد نجار تمیزکار نیز در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به فرماندار لاهیجان و هیات همراه وی، از بذل توجه مسوولان شهرستان نسبت به سما تقدیر و تشکر نمود و خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات سما لاهیجان این است که در انجام کارهای ارزشمند فرهنگی و پژوهشی همیشه حمایت و پشتیبانی مسوولان شهرستان را همراه خود دارد و مسوولان سما قدر این موهبت را به خوبی می دانند.
    تمیزکار در ادامه سخنانش افزود: قطعا توجه مسوولان شهرستان به سما، توقعات را از این مجموعه بالا می برد و انتظار کار باکیفیت تر در عرصه آموزش و فرهنگ را از این مرکز دارد و ما با تمام توان مان تلاش می کنیم که پاسخگوی انتظارات بجای مردم و مسسولین عزیز این شهرستان از مجموعه سما لاهیجان باشیم.
      تمیزکار در ادامه سخنانش یکی از دلایل خاص بودن مدرسه سبز را شیوه های تدریس در این مدرسه عنوان نمود و خاطر نشان کرد: با توجه به تفاوت این مدرسه با سایر مدارس کشور، شیوه های نوین تدریس متناسب با اهداف مدرسه سبز ارائه می شود به گونه ای دانش آموزان این شیوه تدریس را لمس می کنند و برای شان جذاب است. وی آموزش صرفه جویی در مصرف انرژی، استفاده بهینه از مواد بازیافتی و زباله، طریقه تولید علمی محصولات کشاورزی و ... را درکنار درس برای دانش آموزان بسیار جذاب عنوان نمود.  
    لازم به ذکر است در پایان این بازدید فرماندار لاهیجان با حضور در کلاس های درس با دانش آموزان این مدرسه ابتدایی گفت و گو نمود. 
     

     
     
       1395/10/12 08:59


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 451
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )