پنجشنبه 3 خرداد 1397  /  2018 24 May   
ساعت :  22:29 GMT  /  تهران -  2:59
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
رفاهی
سی و ششمین سالگرد ....
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
3 خرداد 1397
   
  2018 May 24
    
   8 رمضان 1439
     
    کد پیگیری
    راه اندازی مدارس سما با استفاده از فضای مازاد مصوبه شورای نظارت و هماهنگی سما در استان چهارمحال و بختیاری
    هفتمین جلسه ی شورای نظارت و هماهنگی سما در استان چهارمحال و بختیاری با حضور معاون آموزشی و پژوهشی سازمان یزدان پناه ، مدیر کل اداره آموزش و پرورش , ریاست دانشگاه آزاد استان، رئیس دبیرخانه هیات امنای استان، رییس جهاد دانشگاهی استان و مدیران ادارات و مراکز آموزش و پرورش استان برگزار شد

     

    در آغاز نشست دبیر شورای نظارت گزارشی کلی از وضعیت مدارس و آموزشکده سما در سطح استان قرائت کرد. سپس اعضای شورا و روسای مراکز و مدیران مدارس جزئیاتی از آمار دانش آموزی و دانشجوئی مدارس و مراکز مربوط به خود همراه با عملکرد و فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و دستاوردهای دانش آموزی و دانشجوئی و امکانات موجود ارائه کردند  و مرانع و مشکلات خود را مطرح نمودند.
     

    پس از ارائه گزارشات فوق معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پیرامون مباحث مطرح شده نقطه نظراتی عنوان نموده و در خصوص عملکرد آموزشی و پژوهشی سما در استان چهارمحال و بختیاری در سال گذشته و انتظارات سازمان آمارهایی را ذکر کرد.
    نتایج سخنان یزدان پناه و نظر مثبت مدیر کل آموزش و پرورش استان در خصوص همکاری ادارات آموزش و پرورش با سمای استان در مورد توسعه و تجهیز مدارس به صدور مجوز در مورد تأسیس دبستان دخترانه در شهرستان لردگان  انجامید ومصوب شد طی هماهنگی با اداره آموزش و پرورش شهرستان فارسان و با توجه به محدودیت فضای آموزشی اداره آموزش و پرورش در این شهرستان، تاسیس مدارس به شرط تهیه فضا در تمام مقاطع انجام شود .

     

    در این جلسه تاسیس مدارس ابتدایی در شهرستان سامان مورد استقبال اداره آموزش و پرورش این شهرستان قرار گرفت و مصوب شد واحد سمای استان در فضایی که اداره آموزش و پرورش به صورت استیجاری در اختیار معاونت سما قرار می دهد اقدام به تاسیس مدارس نماید.
    تاسیس دبستان دخترانه و پسرانه در ناحیه 2 شهرستان شهرکرد از دیگر نتایج این نشست بود ومقرر شد حوزه معاونت سما در این خصوص با تهیه محل مناسب اقدام نماید.

    با توجه به اینکه  پیگیری و اقدامات روسای مراکز دانشگاهی اردل و لردگان در خصوص تخصیص فضا مازاد دانشگاه  برای تاسیس مدارس سما به صورت جدی دنبال شده بود مقرر شد از ایشان به نحو احسن قدردانی شود .
     

    پیشنهاد تشکیل یک مرکز فنی ، حرفه ای و کار و دانش در شهرکرد رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 شهرکرد با استقبال یزدان پناه روبو شد به شرطی که مدیر کل آموزش و پرورش استان تضمین نمایند دانش آموزان ثبت نامی در این مرکز تا مدرک فوق دیپلم در این مراکز تحصیل نمایند و مقرر گردید پیش بینی ها و بررسی های لازم در این زمینه به عمل آید.
     

    حذف شرط معدل و آزمون ورودی برای مدارس سما از مباحثی بود که مورد بررسی قرار گرفت  و پیشنهاد شد بحث ایده پردازی در مدارس سما مورد توجه بیشتری قرار گیرد و در این خصوص از مراکز ایده پردازی دانشگاه نیز استفاده شود.
     پیشنهاد همکاری با مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ،برگزاری  تورهای آموزشی و پژوهشی برای دانش آموزان و دانشجویان سما ،ایجاد بسترهای مناسب جهت استفاده دانش آموزان و دانشجویان سما از مراکز مشاوره و دانش بنیان دانشگاه در این جلسه مورد تایید قرار گرفت .
    در پایان همه اعضا با اتفاق نظر مصوب کردند کمیته ای جهت نظارت بالینی و رصد و کیفیت بخشی بر مدارس استان با ترکیبی از نیروهای آموزش و پرورش، واحد دانشگاهی و حوزه معاونت سما تشکیل و به سازمان معرفی شود.


     
     
     


     
    منبع :  روابط عمومی    1395/10/15 09:23


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 624
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )