یکشنبه 30 ارديبهشت 1397  /  2018 20 May   
ساعت :  11:37 GMT  /  تهران -  16:07
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
رفاهی
سی و ششمین سالگرد ....
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
30 ارديبهشت 1397
   
  2018 May 20
    
   4 رمضان 1439
     
    کد پیگیری
    بیست و هشتمین جلسه شورای سازمان سما با حضور دکتر میرزاده برگزار شد/دکتر میرزاده: بقا سما باید بر مبنای توسعه مدارس مهارت محور باشد
    بیست و هشتمین جلسه شورای سازمان سما با حضور دکتر میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر زرهانی، معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما و سایر اعضا برگزار شد.


     
    دکتر زرهانی در آغاز سخنان خود با یادآوری نام و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) برای ایشان آرزوی  از خداوند منان علو درجات را مسئلت داشت.
    وی سپس ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی به دکتر صامت، سرپرست جدید معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، از زحمات بی شائبه دکتر طه هاشمی معاونت پیششین قدردانی کرد.


    رییس سازمان سما همچنین با آرزوی سالی سرشار از موفقیت و شادکامی برای همکاران مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سما از تلاش های این مجموعه در راستای ارتقای جایگاه و افزایش کارآمدی مجموعه سما سپاسگزاری کرد.


     
    سپس دکتر میرزاده، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره فقدان حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در آستانه سال جدید، ضایعه درگذشت ایشان را برای این دانشگاه جبران ناپذیر خواند و از خداوند متعال خواست تا روح پرفتوح ایشان را با اولیای الهی محشور بفرماید.
    در ادامه، جلسه وارد بحث و بررسی درخصوص دستورات جلسه شد.


     
    بررسی و تصویب کمک مالی سازمان سما به دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار جهت احداث دو باب مدرسه در شهرستان مذکور اولین دستور جلسه بود که پس از ارائه گزارش بازدید از مناطق محروم مذکور و مدارس آن توسط مهندس ابریشمی نیا معاون اداری و مالی مقرر شد، سازمان سما مدرسه سازی را با کمک خیرین، نهادهای مردمی و دولتی در پیش گیرد.


     
    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز با ذکر خاطره ای از آخرین بازدیدهای خود با آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: «ایشان علاقه زیادی به سما داشتند و به بنده نیز عنوان کرده بودند اگر پولی در اختیار دارید برای مدرسه سازی در  مناطق محروم سرمایه گذاری  نمایید و بنده نیز در پاسخ به ایشان گزارشی از فعالیت های انجام شده در همین راستا ارائه کردم.»
     

     
    وی در ادامه با اشاره به ملاقات با وزیر آموزش و پرورش از پیشنهاد  دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سما به این وزارتخانه در جهت تحت پوشش قرار دادن صد هزار دانش آموز خبر داد و گفت: «یاری رساندن به دولت از اهم اهداف مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی است. در همین راستا ما به دنبال اهداف سودجویانه نیستیم؛ بلکه توسعه خدمات آموزشی را در سطح کشور دنبال می کنیم.»


     
    دکتر میرزاده ضمن یادآوری طرح تحول در آموزش و پرورش و پیاده سازی نظام 3-3-6 در مدارس، از بحران پیش رو برای آموزشکده ها در سنوات آتی سخن گفت و چاره اندیشی در این زمینه را ضروری دانست.


     
    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برنامه اصلی سما را حرکت به سمت مدارس مهارت محور عنوان کرد و افزود:«بقای سما باید بر مبنای توسعه مدارس مهارت محور باشد.»


     
    سپس نوبت به بند دوم صورتجلسه امروز یعنی بررسی و تصویب بودجه سال 96 سازمان سما رسید. ابریشمی نیا، معاون اداری و مالی توضیحاتی در زمینه بودجه سراسری سما ارائه کرد و هر یک از حاضرین نیز به بیان نظرات خود پرداختند. در خاتمه بودجه سال 96 که شامل بودجه ستاد، مدارس و آموزشکده ها است، با  اصلاحات پیشنهادی درخصوص بندی از سیاست های بودجه به تصویب رسید. 
     

     
    بررسی و تصویب دستورالعمل شورای تربیت بدنی و سلامت سازمان دستور جلسه بعدی بود.
     فتح اللهی، مدیر تربیت بدنی سما در این خصوص گفت: «با توجه به برنامه ریزی های سازمان سما در راستای تحقق اهداف و آیین نامه های دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان در حوزه تربیت بدنی و سلامت جامعه تحت پوشش، پیشنهاد دادیم شورای تربیت بدنی و سلامت با هدف تدوین سیاست های کلان این حوزه در مدارس و آموزشکده ها تشکیل شود.»
    ترکیب اعضا شورای تربیت بدنی و سلامت، وظایف، نحوه تشکیلات و امور مالی آن از دیگر موضوعاتی بود که فتح اللهی به آن اشاره کرد.
    این بند از صورتجلسه نیز با موافقت اعضا به شرط اعمال اصلاحات، همراه شد.

     

     
    سپس دکتر زرهانی سیاست های سازمان سما را در راستای سیاست های حاکم بر دانشگاه آزاد اسلامی توصیف کرد و گفت: «از دکتر میرزاده و معاونان ایشان به پاس همراهی شان در یک سال گذشته به جهت کارگشایی در روند رو به رشد سما قدردانی می کنیم، بی شک حمایت های آنان یکی از عوامل موفقیت های مجموعه سما است.»
     

     
    منشور کمیته حسابرسی بند بعدی بود که با شرط هماهنگی با کمیته حسابرسی سازمان مرکزی به تصویب رسید.
    درخصوص تعیین سطح سازمانی مراکز آموزشی و فرهنگی سما واحدها به معاونت دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما، مقرر شد پس از هماهنگی با دکتر رهنمای رودپشتی، معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی دانش بنیان دانشگاه تصمیم گیری شود.
    تعیین خزانه دار سازمان سما، بند آخر دستور جلسه امروز بود که در این زمینه نیز اعضا مصوب کردند بر اساس ماده 16 اساسنامه سازمان که معرفی خزانه دار را بر عهده ریاست سازمان می گذارد، فرد مورد نظر با پیشنهاد دکتر زرهانی معرفی شود.


     
    بازدید دکتر میرزاده از نمایشگاه عکس" آیین سرزمین من" که به همت مدیریت فرهنگی سازمان سما برپا شده بود از برنامه های جنبی جلسه امروز بود.در پایان یکی از عکس های نمایشگاه به انتخاب دکتر میرزاده به عنوان یادبود به ایشان اهداشد باتوجه به توضیحات مدیریت فرهنگی در خصوص جشنواره های سال جاری سازمان سما ،دکتر میرزاده تاکید کردند که سما با چکیده ایی از این دستاوردها در نمایشگاه دانشجویی ،فرهنگی دانشگاه آزاد حضور یابد.
    در پایان جلسه، دکتر زرهانی در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.     
      


     
     
          
    منبع :  روابط عمومی    1395/12/21 14:02


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 610
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )