پنجشنبه 3 خرداد 1397  /  2018 24 May   
ساعت :  22:01 GMT  /  تهران -  2:31
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
رفاهی
سی و ششمین سالگرد ....
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
3 خرداد 1397
   
  2018 May 24
    
   8 رمضان 1439
     
    کد پیگیری
    اجرای طرح خواهرخواندگی و برادر خواندگی؛ شاه کلید استاندارد سازی یکسان مدارس سما
     بنا به پیشنهاد قاسم یزدان پناه معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما و در راستای طرح برادر و خواهر خواندگی سما تهران و سما اقلید، جلسه ای با حضور وی، یمینی مدیر امور مدارس، آزادبر معاون مدارس و آموزشکده های سما تهران و دکتر سی سختی معاون سما اقلید و مدیران و کارشناسان سما تهران و اقلید  در محل دبیرستان پسرانه سما 2 دوره دوم برگزار شد.

     
    به گزارش روابط عمومی سما، دکتر آزاد بر در آغاز ضمن خیر مقدم به میهمانان و خرسندی از این میزبانی، طرح مذکور را طرحی کارشناسی شده دانست که پیش از این توسط معاون آموزشی و پژوهشی سازمان ارائه شده است و پس از بررسی های گوناگون امروز تبلور یافته است.
    وی با ابراز امیدواری درخصوص دستاوردهای این جلسه در حوزه آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ... گفت:« امیدواریم با یاری خداوند متعال و همکاری شما عزیزان این طرح به عنوان اولین گام، موفقیت های بیشماری را با خود به همراه داشته باشد تا بتوانیم در سراسر کشور اجرایی نماییم.»
    همچنین آقای سی سختی معاون سمای اقلید ضمن اضهار خشنودی از ارتباط مدارس اقلید با تهران گفت: معلمان و دانش آموزان و مدیران سمای اقلید نیز حرفهایی برای گفتن در آموزش و پژوهش دارند و ما از این ارتباط موثر طرفینی استقبال می کنیم.

     

    سپس یزدان پناه با اشاره به موقعیت حساس کنونی کشور و ضمن یادآوری تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور همه آحاد جامعه پای صندوق های رای عنوان داشت:« امروز وظیفه همه ما با هر خط فکری و سیاسی این است که پای صندوق های رای حاضر شویم و خودمان سرنوشت ایران عزیزمان را رقم بزنیم آنچه امروز بیش از پیش اهمیت دارد اصل نظام و انقلاب است.»
     

    *یزدان پناه طرح خواهر خواندگی و برادر خواندگی ذهن ها را وسعت می بخشد
    معاون آموزشی و پژوهشی در ادامه سخنان خود گفت:«اندیشه و
    نظرات جناب آقای دکتر نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص سما، توسعه فنی و حرفه ای در آموزشهای رسمی و غیر رسمی است که این اندیشه اساس تحقیقات علمی شخصی شان در کشور سوئیس می باشد. ما نیز بر اساس رهنمود و اندیشه ایشان، با کمک کارشناسان و روسای آموزشکده ها منشور آموزشکده های فنی و حرفه ای  را در سازمان سما تدوین خواهیم کرد تا سازمان سما هم در آموزش های رسمی و هم در آموزش های رسمی و غیررسمی بتواند فعال، پویا و پرانرژی حاضر شود و در این شرایط که کشور عزیزمان ایران بیش از پیش به تکنسین های ماهر نیازمند است سازمان سما به ماموریت اصلی خویش بپردازد.»
     
     
    وی با اشاره به نگرانی های موجود در خصوص دوازده ساله شدن دوران تحصیل بر تمرکز روی فعالیت های مهارت محور و شروع فعالیت های جدید پس از تدوین منشور آموزش فنی و حرفه ای تاکید کرد و گفت:«پس از سال ها، امروز آرزوی دیرینه من محقق شد. ما همه عضو یک خانواده هستیم. نمی شود در محیط این خانواده یک دانش آموز متمول باشد و همه امکانات و شرایط برای او فراهم باشد و فرزند دیگر از کوچکترین امکانات بی بهره باشد. مسئولان امر باید تلاش نماید که تعادلی در مجموعه حاصل آید. در تمام دنیا نیز این اصل اساسی وجود دارد که برندهای معتبر از مجموعه و برند خود در سراسر دنیا به یک شیوه حمایت و پشتیبانی می نمایند و بین بخش ها ی خود ارتباط ارگانیک برقرار می کنند.»
     

    یزدان پناه با اشاره به لزوم تقویت ارتباط میان بخش های مختلف سما در سراسر کشور بر بهبود آن تاکید کرد و گفت:«این هم افزایی و رشد یکپارچه میان بخش های مختلف سازمان تنها با هدف کمک های مادی صورت نخواهد گرفت.»


    معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما با تاکید بر مهم بودن اجرای این طرح، آن را تنها به تدوین یک بخشنامه عادی محدود ندانست و گفت:«این طرح با استفاده از کارشناسان مختلف مورد بررسی قرار گرفت نتیجه در اتاق فکر سازمان و پس از آن در کمیسیون دائمی مطرح شد و در ادامه در شورای سازمان سما با حضور ریاست وقت دانشگاه آزاد اسلامی طرح و با عنوان "مدارس معین و میزبان" تصویب و ابلاغ شد اما در این ابلاغیه بر اجرای آزمایشی طرح در چندین مدرسه و آموزشکده در ابتدای کار تاکید شد و اجرای سراسری آن را به بعد از حصول نتیجه قطعی منوط کرده اند.»
     
     
    یزدان پناه با تاکید بر مصوبه فعالیت های کاربنیان در سما، راه اندازی اولین گلخانه در مدرسه سما 2 تهران را بر اساس دستورالعمل این مصوبه برشمرد و گفت :«اجرای چنین طرح هایی علاوه بر درآمدزایی، سبب طروات بخشی به محیط مدارس و آموزشکده ها و بروز خلاقیت ها در افراد خواهد شد و رسالت اصلی مدرسه در چنین شرایطی شکل خواهد گرفت.»
    این مقام مسئول در ادامه صحبت های خود با تاکید مجدد بر این امر که طرح مذکور، تنها پرداخت کمک های مالی نیست گفت :« بر این باوریم که با انعقاد این تفاهم نامه با بازه زمانی 4 ساله، با انتقال تجربیات و دانسته های میان همکاران این دو استان زمینه همکاری های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بیش از پیش فراهم شود و تبادلات فرهنگی و بومی خوبی صورت گیرد.»
     

    یزدان پناه با طرح موضوعاتی همچون تشکیل گروه های آموزشی میان دبیران و معلم و دانش آموزان، طراحی سایت مشترک، برگزاری مسابقات هنری، فرهنگی، ادبی و ورزشی گوناگون، برگزاری اردوهای بازدید برای آشنایی هر دو گروه با شرایط اقلیمی، فرهنگی و آداب و  رسوم دو منطقه، تولید فیلم های آموزشی مشترک، ... بر این مهم تاکید داشت که این طرحِ همه جانبه با هدف یکسان سازی استانداردهای آموزشی در دو منطقه صورت می گیرد تا ذهن ها را وسعت ببخشد.
     
     
    وی در خاتمه از همکاران حاضر در جلسه خواست تا در اجرای این طرح نگاه اداری و بخشنامه ای نداشته باشند و این کار را از روی عشق و علاقه انجام دهند تا علاوه بر لذت بخش شدن اجرای این طرح دستاوردهای برگی نیز از آن حاصل آید.
    در ادامه جلسه هر یک  ازحاضرین با طرح دیدگاه ها و نظرات خود، مطالبی را در این خصوص عنوان داشتند.
    میرزایی مدیر دبیرستان دخترانه سما تهران به عنوان یکی از مجریان این طرح آزمایشی گفت:« موقعیت کنونی حاصل شده برای مدارس سما تهران امری اتفاقی و یکباره نبوده است و در طی سالیان متمادی ما توانسته ایم در نقطه کنونی بایستیم. با درنظر گرفتن بازه زمانی 4 ساله قطعا تمامی این تجربیات را نمی توان اجرایی کرد. »
    تقویت بعد فرهنگی و ضرورت ورود به فاز اجرایی طرح برای نتیجه گیری نهایی و قابل انعطاف بودن تفاهم نامه از دیگر موضوعاتی بود که میرزایی به آن اشاره داشت.

     

    سپس آزاد بر معاون سما تهران گفت:« ما همه یک مجموعه و خانواده هستیم، بنده و همکاران در مدارس و آموزشکده های تهران هر کمکی که بتوانیم در حوزه آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و ... انجام دهیم دریغ نخواهیم کرد. ما با پذیرش اجرای این طرح به دنبال حذف عملکرد جزیره ای در سما می باشیم. »
     

     
    پیشنهاد بازدید از مدارس و آموزشکده های اقلید فصل مشترک درخواست حاضرین در جمع بود .
    سپس نیکویی از مدیران مدارس سما اقلید ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع حاضر گفت :« مهم ترین خواسته ما تولید محتوای علمی و بحث فرهنگی است، اگرچه مشکلات مالی نیر بر سر راه توسعه مدارس سما اقلید وجود دارد.»
    مصطفوی کارشناس مدارس سما اقلید ضمن ابراز خرسندی از برقراری این تعامل خوب فرهنگی درخصوص میزبانی از همکاران تهران اعلام آمادگی کرد.

     

    دکتر شمس رئیس آموزشکده سما تهران نیز که به نمایندگی از روسای آموزشکده های سما تهران در این برنامه حاضر بود از اعلام امادگی همه جانبه برای اجرای نمودن این توافقنامه سخن گفت.
    مجیدی مدیر دبیرستان سما تهران با طرح خاطره ای از اولیای یکی از دانش آموزان که با حضور در مدرسه درخواست یادگیری تولید قارچ را داشته است و با توضیح برخی از طرح های اجرایی گفت تا مادامی که بتوانیم دانش آموزان را مهارت محور تربیت نماییم موفقیت های زیادی به دست خواهیم آورد.
    سپس یمینی افزود:« اجرای این طرح بر هم افزایی میان مدارس سما تهران و اقلید منجر می شود. با توجه به اینکه در مدارس سما شهرستان ها اتفاقات بسیار خوب و بزرگی در حال وقوع است ما می توانیم با برقراری این تعامل تجربیات را منتقل نماییم.»

    پیشنهاد تجهیز امکانات اسکان سما اقلید با هدف درآمدزایی، برگزاری جلسات در این سطح با هدف برطرف نمودن مشکلات واحدهای کوچک، بهره مندی از تجربیات دو طرف و .. . از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود
     

    بازدید از مدارس سما تهران از دیگر برنامه های این نشست بود.


     
          
    منبع :  روابط عمومی    1396/2/27 08:59


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 606
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )