یکشنبه 30 ارديبهشت 1397  /  2018 20 May   
ساعت :  11:45 GMT  /  تهران -  16:15
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
رفاهی
سی و ششمین سالگرد ....
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
30 ارديبهشت 1397
   
  2018 May 20
    
   4 رمضان 1439
     
    کد پیگیری
    بازدید مشاور ریاست سازمان سما از مرکز آموزشی فرهنگی سما شیراز
    به گزارش روابط عمومی سما، دكتر فرشاد از مدارس ابتدائي پسرانه و دخترانه سما و آموزشكده فني حرفه اي گلدشت شيراز بازديد نموده و با حضور در كلاس دانش آموزان در جريان برنامه هاي آموزشي مدارس سما شيراز قرار گرفت.


    مديران و دبيران مدارس نظرات و پيشنهادات خود را با ایشان در ميان گذاشته و ايشان نيز اولويت سما را توسعه مدارس از منظر كيفي و كمي دانسته و استفاده از نيروهاي كيفي جوان، پر نشاط و شاداب را در مدارس ابتدائي شرط اوليه موفقيت يك مدرسه دانست.
    وی ارتباط نزديك مدرسه با والدين، ارتباط بيشتر مقاطع سما با يكديگر، استفاده از تكنولوژي هاي نوين در مدرسه، شركت معلمان و دبيران در دوره هاي آموزش ضمن خدمت، توجه بيشتر به جذب دانش آموزان پايه هاي پيش دبستاني و اول دبستان را مهمترين عامل رشد و توسعه معرفي كرد. دكتر فرشاد همچنین از تلاش هاي مديران مدارس ابتدائي پسرانه و دخترانه سما شيراز تقدير و تشكر نمود.
    وی در جلسه مشترك مديران مدارس و همكاران آموزشكده سما شيراز، تفويض اختيار به مديران مدارس و مهارت محوري در آموزشكده ها را از اولويت هاي سما برشمرده و تربيت نيروهاي تكنسين و مورد نياز صنايع كارخانه ها را از جمله رسالت هاي سما دانست.
    وی ادامه داد:«تحصيل حدود 3000 دانشجو در آموزشكده هاي سما شيراز و 567 دانش آموز در مدارس سما شيراز فرصت مغتنمي است تا مركز آموزشي فرهنگي سما شيراز به دانشجويان و دانش آموزان خدمات رساني نمايد. ارزيابي از عملكرد سال گذشته و آشنائي با نقاط ضعف و قوت  به طراحي برنامه هاي مناسب براي آموزشكده ها و مدارس منجر شده و در برنامه ريزي ها از نظرات و رهنمودهاي 67 گانه رياست سازمان سما كه از طريق سايت سازمان سما در اختيار كليه نيروهاي سما قرار دارد، استفاده لازم به عمل آيد. اجراي برنامه هاي وزارت آموزش وپرورش بدون عيب و نقص در مدارس، تربيت تن و روان سالم دانش آموزان، تشويق دانش آموزان به اقامه نماز و جدي گرفتن آموزش قرآن در مدارس و آموزشكده ها، ياد گرفتن يك حرفه يا شغل و هنر و مهارت دانش آموزان و دانشجويان و آموزش مهارت هاي زندگي به آنها از جمله اهدافي است كه سازمان سما به دنبال تحقق آنهاست.»


    دکتر فرشاد با اشاره به اهمیت شکل گیری هویت اسلامی ایرانی در دانشجویان عنوان کرد:«بايد در آموزشكده به دنبال آن باشيم كه دانشجوياني تربيت كنيم كه به هويت اسلامي ايراني خود افتخار كنند وآنها را با تربيت اسلامي آشنا كنيم.»
    كار آفرين  بودن دانشجويان سما و برگزاری دوره هاي كارآموزي، بازديد دانشجويان از صنعت، توجه مضاعف پيرامون به روز بودن امكانات و اساتيد كارگاه ها وآزمايشگاه ها و ارائه خدمات كيفي به دانشجويان به عنوان اولويت هاي اصلی سما از سوی دکتر فرشاد عنوان شد.  
     
     
    منبع :  روابط عمومی    1396/2/27 09:38


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 426
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )