یکشنبه 1 بهمن 1396  /  2018 21 Jan   
ساعت :  12:17 GMT  /  تهران -  15:47
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
گفت و گو
رفاهی
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
1 بهمن 1396
   
  2018 Jan 21
    
   4 جمادی الاول 1439
     
    کد پیگیری
    فعالیت های کاربنیان در واحدهای سما

    سما نجف آباد
    پرتلاش در فعالیتهای کاربنیان
    سما نجف آباد در راستای اهداف و سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سما، اقدام به راه اندازی کارگاههای تولیدی دوخت، خدمات فنی مکانیک خودرو و تولید تابلوهای آموزشی برق صنعتی و الکترونیک نمود. کارگاه تولیدی دوخت با مشارکت دانشجویان و اساتید رشته طراحی و دوخت، دوخت روپوشهای کارگاهی و آزمایشگاهی و لباس فرم مدارس سما را در دستور کار خود دارد که این محصولات با قیمت بسیار نازلتر از موارد مشابه، خواهد توانست علاوه بر مصارف داخلی، بخشی از نيازهاي سایر متقاضیان را نیز برطرف نمايد. کارگاه خدمات فنی مکانیک خودرو با مساحت 72 متر مربع و ارائه انواع خدمات خودرویی با توجه به پتانسیل رشته مکانیک خودرو در آموزشکده فنی و حرفه ای سما نجف آباد، گامی دیگر در تحقق اهداف دانشگاه و سازمان سما است. شایان ذکر است با توجه به توافقات حاصله، راه اندازی شعبه دوم این کارگاه در محل واحد دانشگاهی و ارائه خدمات به بیش از 29 هزار دانشجو، استاد و کارمند از طرحهای در دست اقدام است که بزودی به بهره برداری خواهد رسید. تولید تابلوهای آموزشی کارگاه های مختلف رشته برق صنعتی و الکترونیک از دیگر فعالیتهای کاربنیان است که کلیه مراحل ساخت تابلو اعم از طراحی نقشه، ساخت اسکلت و نصب تجهیزات در آموزشکده انجام گرفته است. این تابلوی آموزشی با برند آموزشکده فنی و حرفه ای سما نجف آباد طراحی و تولید شده است و با دارا بودن جدید ترین و باکیفیت ترین تجهیزات موجود، مجموعه کاملی جهت انجام آزمایشات مختلف بر روی انواع ماشین های الکتریکی اعم از موتور، ژنراتور و ترانسفورماتور می باشد. دارا بودن انواع وسایل جهت اندازه گیری ولتاژ و جریان، امکان بارگذاری های مختلف روی ترانسفورماتورها و بارگذاری مکانیکی روی موتورها، امکان انجام آزمایشات مختلف روی موتورها و ژنراتورها بخشی از ویژگی های این تابلوی آموزشی است. تولید انبوه این تابلو برای آموزشکده ها و واحدهای دانشگاهی متقاضی از دیگر برنامه هایی است که در آینده نزدیک شاهد تحقق آن خواهیم بود.گفتنی است این فعالیتها با استفاده از توان و ظرفیت دانشجویان و اساتید رشته های مربوطه انجام می پذیرد و ضمن درآمدزایی غیرشهریه ای، موجب اشتغال زایی و مهارت آموزی برای دانشجویان و حمایت از تولیدات داخلی می شود.
     

    سما بندرعباس

    کارگاه تولیدی سما دوخت سما بندرعباس با ایجاد کارگاه دوخت به منظور دستیابی به بهترین طرح، فرم مدارس دخترانه و پسرانه رابه مسابقه گذاشت و طرح برگزیده جهت دوخت فرم مدارس انتخاب شد. در این راستا روز شمار انجام کار و نیروهایی که جهت همراهی نیاز بودند ، مشخص و در نهایت با ارائه لباس باکیفیت و قیمت مناسب توانست رضایت مشتریان را جلب نماید.
          


    سما علی آباد کتول
    كارگاه توليدي سما دوخت علي آباد كتول در سال 94 با هدف ارتقاء سطح مهارتي دانشجويان ، ايجاد فرصت كسب و كار براي دانشجويان ، استفاده از فضاي كارگاهي آموزشكده جهت درآمد غير شهريه اي و جلب نظر ارباب رجوع راه اندازي گرديد .
    اين كارگاه در فضاي 160 متر مربعي با حضور دانشجويان ، استادكاران و تجهيزا چرخ هاي صنعتي و ملزومات كامل در حال ارائه خدمات توليدي مي باشد .
    توليد لباس فرم پرستاري ، لباس فرم مدارس ، جشن عبادت ، جشن فارغ التحصيلي ، لباس فرم هتل از جمله اين فعاليت ها با برند« سما دوخت» بوده است.

     

    سما گرمسار

    آموزشکده سما گرمساربه پشتوانه توان بالا در تنوع تجهیزات وفضاهای آموزشی متفاوت  به عنوان اولین وتنها واحدی که در راستای اهداف و سیاست های سازمان در خصوص کسب درآمد از منابع غیر شهریه ای موفق به اخذ مجوز تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای جوار دانشگاهی و برگزاری دوره های کوتاه مدت در چهار رشته صنایع خودرو- الکترونیک – برق- امور مالی و بازرگانی شده است و افتتاح آن به دست معاون وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی انجام شد.
     دوره هایی که در این مرکز تشکیل می شود نهایتا منجربه اعطای مدرک از سوی سازمان فنی وحرفه ای کشور خواهد شد.
    این واحد آموزشی با بهره گیری از تجارب اساتید مشغول به کار درصنعت و کارآزموده توانسته است قریب به 90% تجهیزات آموزشی مورد نیاز کارگاه و آزمایشگاه های خود را در واحد آموزشی ساخته و این تجربیات را باقبول سفارش ساخت و فروش تجهیزات آموزشی به واحدهای دیگر تکمیل نماید .
    برای معرفی بهتر کاتالوگ تجهیزات آموزشی بیش از 48عنوان میز آموزشی مختلف آماده شده است. نکته حائز اهمیت در ساخت تجهیزات آموزشی این واحد رقابتی بودن آن با نمونه های مشابه می باشد. همچنین تنوع در طراحی و سفارش بنا به نیاز و درخواست مشتری از دیگر مزیت های میزهای آموزشی واحد گرمسار می باشد.

     


    خبر در حال تکمیل می باشد...

     


     
     
    منبع :  روابط عمومی    1396/2/30 10:56


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 1891
    5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )