پنجشنبه 19 تير 1399  /  2020 9 Jul   
ساعت :  1:58 GMT  /  تهران -  6:28
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
پرسش مهر 98
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
19 تير 1399
   
  2020 Jul 9
    
   17 ذیقعده 1441
     
    کد پیگیری
    رئیس سازمان سما در بازدید از مراکز آموزشی کرمانشاه: مدینه ی فاضله ی آموزشی در مدارس سما ایجاد شده است
    معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما، از مجموعه ی آموزشی و فرهنگی سما استان کرمانشاه بازدید کرد.
    دکتر سید احمد زرهانی، در سفر یک روزه ی خود به کرمانشاه، برنامه ی بازدید خود را به همراه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه، نماینده ی ولی فقیه در دانشگاه و رئیس مرکز فرهنگی و آموزشی سما، از دبیرستان دخترانه ی سما آغاز نمود.

     *دبیرستان دخترانه سما
    وی از دو نمایشگاه «خودباوری سما» و «هفته ی مشاغل» که به همت کادر آموزشی و دانش آموزان این مرکز برپا شده بود، دیدن کرد.
    در حاشیه ی این بازدید، مدیر دبیرستان دخترانه ی سما، در تشریح اهداف و برنامه های این مرکز گفت: شناسایی استعداد و علاقه ی دانش آموزان و تقویت توانمندی آنان در کنار تحصیل علم، از اهداف دبیرستان دخترانه ی سما است.
    افسانه کاظمی نژاد، افزود: تلاش کرده ایم با مساعد کردن زمینه ی ابراز وجود برای دانش آموزان و نظرخواهی از آنان، اعتماد به نفس و خودباوری را در آنها تقویت کنیم.
     
    * دبستان دخترانه ی سما2
    بازدید از دبستان دخترانه ی سما2، دومین برنامه ی دکتر زرهانی در این سفر بود .مدیر این مرکز از کسب رتبه ی عالی توسط دبستان دخترانه ی سما در سال گذشته خبر داد و افزود: این مدرسه از بهترین مراکز آموزشی استان کرمانشاه محسوب می شود.

    فتانه شیرازی به برگزاری جشنی برای پدربزرگ و مادربزرگ های دانش آموزان و بازارچه ی محبت توسط دبستان دخترانه ی سما در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: امسال نیز برنامه ی مفاخر ادبی را داشتیم که از برنامه های کارآمد سازمان سما بود.


    * دبستان دخترانه ی سما یک
    دکتر زرهانی از دبستان دخترانه ی سما یک نیز که اولین مدرسه ی سما در استان بوده است، دیدن کرد.
    چابکسوار، مدیر دبستان دخترانه ی سما یک، دانش، ورزش و پژوهش را شعار این مدرسه بیان کرد و گفت: دانش آموزان طبق برنامه و فعالیت های منظمی در کنار علم آموزی در این زمینه ها هدایت می شوند.    وی انجام پنج اختراع، کاشت گیاهان دارویی، تزیینی و آبزی را از اهم فعالیت های جانبی دانش آموزان دبستان دخترانه ی سما عنوان کرد.
    رئیس سازمان سما در این بازدید، ظرفیت مدارس سما را برای توسعه و تکثیر مناسب ارزیابی کرد.
    دکتر احمد زرهانی، با مثبت خواندن فعالیت های مدارس سمای کرمانشاه گفت: مدینه ی فاضله ی آموزشی در بعد علم و عمل در مدارس سما ایجاد شده است.
    در این دیدار دکتر قنبری، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان پیشنهاد داد اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بدون آنکه هزینه ای از جانب مدرسه به آنها پرداخت شود، در ساعت موظفی به مدارس سما بیایند و این پیشنهاد با استقبال ریاست سازمان سما مواجه شد.


    * دبیرستان پسرانه سما
    دبیرستان پسرانه سما، مقصد بعدی رئیس سازمان سما بود. عزیزی، مدیر این مرکز، حضور مشاوران را در مدارس ضروری دانست و درخصوص محتوای کتاب های آموزشی گفت: امیدوارم مسئولان به چهار موضوع محیط زیست، آب، انشا و ارزش زمان در کتاب های درسی بیشتر بپردازند.
    دکتر زرهانی نیز در این بازدید پیشنهاد داد، مدیران، مدرسان مدارس و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی برای تولید اندیشه یک گارگروه تشکیل دهند. وی با بیان اینکه، مدارس غیرانتفاعی برای بروز خلاقیت ها میدان عمل است، خاطرنشان کرد: رئیس دانشگاه آزاد بر دو محور ایده پردازی و محیط زیست بسیار تأکید دارد؛ به طوری که هم اکنون در دانشگاه یک بانک ایده داریم.
     
    * دبیرستان دوره ی دوم پسرانه ی سما

    دبیرستان متوسطه دوره دوم سما آخرین مقصد بازدید معاون دانشگاه آزاد اسلامی از مدارس سما بود.
    مدیر این دبیرستان با بیان اینکه خارج شدن از روش سنتی آموزش از اهداف کادر آموزشی دبیرستان است، گفت: قصد داریم در سال آینده سیستم آموزشی مدرسه را به آموزش موضوعی تبدیل کنیم که دیگر معلم در یک کلاس ثابت باشد و دانش آموزان در کلاس های مختلف جابه جا شوند.
    شهبازی به سیستم نوین حضور و غیاب دانش آموزان در این مرکز اشاره کرد و گفت: دانش آموزان پس از ورود به مدرسه و خروج، کارت می زنند و فوراً پس از اعلام حضور یا خروج، دستگاه به طور اتوماتیک یک پیامک برای خانواده ی آنها ارسال می کند.    وی افزود: هر هفته گزارش رفتاری و آموزشی دانش آموزان برای والدین آنها از طریق پیامک ارسال می شود. شهبازی همچنین از مساعدت و همکاری خیرین در توسعه ی دبیرستان پسرانه ی سما یاد کرد.
    دکتر احمد زرهانی در نشستی در این مرکز بیان داشت: ارتباط مسئولانه ی معلمان با دانش آموزان می تواند در کنترل و پیشگیری آسیب ها و همچنین بروز استعدادهای آنان بسیار مؤثر باشد. وی افزود: مدیران می توانند هر گروه از دانش آموزان را به یک معلم به عنوان راهنما و مشاور در سه زمینه ی اجتماعی، تربیتی و علمی، بسپارند.
    رئیس سازمان سما، به تلاش مدیران برای حفظ ارتباط و تعامل با فارغ التحصیلان تأکید کرد و گفت: نخبگان و فارغ التحصیلان هر مرکز آموزشی، با توجه به تعلق خاطری که به مدرسه شان دارند سرمایه های آن مرکز محسوب می شوند و می توانند در ارتقا مراکز آموزشی نقش پررنگی داشته باشند.
    دکتر زرهانی افزایش تعداد مراکز آموزشی سما را ارزشمند خواند و متذکر شد: توسعه ی این مدارس برازنده است. زیرا مراکز سما با این توانمندی و اثرگذاری مثبت، می توانند افرادی صالح تربیت کنند که بر امنیت، اقتصاد، اخلاق و سلامت این شهر و کشور اثرگذار باشند.
    وی با اشاره به سازگار شدن با فناوری های نوین گفت: نمی توانیم جامعه را از این فناوری و امکانات محروم کنیم؛ بلکه باید فرزندانمان را طوری رشد دهیم که حریم خودشان را بشناسند و بتوانند خودکنترل باشند. باید به آنها شاخص و معیار معرفی کنیم تا راه را از بی راهه تشخیص دهند.
    معاون دانشگاه آزاد اسلامی در پایان اظهار داشت: مشارکت در رهبری آموزشی برای دانش آموزان بسیار مفید است؛ زیرا آنان در این صورت تنها مصرف کننده نیستند و در آموزش به ایفای نقش می پردازند.
    در پایان بازدیدها نیز رئیس سازمان سما از امکانات و فعالیت های آموزشکده سما کرمانشاه دیدن کرد.


    دکتر زرهانی ضمن بازدید از کتابخانه، کارگاه ها و کلاس های آموزشی مرکز سما، در جمع اساتید و مسئولین این مرکز گفت: هرچه استقبال دانشجوها از حضور در این کارگاه ها بیشتر باشد، باید انگیزه برای توسعه این امکانات بالا برود و در صورت وجود این استقبال است که توسعه ی امکانات توجیه خواهد داشت.


    وی در بازدید از کارگاه تولیدی طراحی و دوخت گفت: اگر این کارگاه تجهیز شود و نیروی انسانی آموزش پذیر هم اضافه کنیم، می توان با تولیدات این کارگاه نیاز مجموعه ی دانشگاه را برآورده کرد و حتی بخشی از درآمد آن را به دانشجویان فعال در آن اختصاص داد.
    زرهانی افزود: می توان بخشی از درآمد مراکز سما را در توسعه ی مدارس سما در مناطق محروم صرف کرد.
    پس از پایان بازدیدها نیز مراسم کلنگ زنی سوله ورزشی در زمینی به مساحت 2600 متر مربع با حضور ریاست سازمان برگزار شد .


     

     

    منبع :  روابط عمومی    1396/3/1 09:19


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 1230
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )