شنبه 27 مهر 1398  /  2019 19 Oct   
ساعت :  3:24 GMT  /  تهران -  6:54
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
با مدارس سما آشنا شوید
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
رفاهی
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
27 مهر 1398
   
  2019 Oct 19
    
   19 صفر 1441
     
    کد پیگیری
    حضور دکتر زرهانی در اختتامیه آیین آشنایی با مشاهیر ادبی در سما کرمانشاه
    آیین اختتامیه آشنایی با مشاهیر ادبی توسط مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد کرمانشاه برگزار شد.
     

     
    رئیس سازمان سما در این آیین گفت:«مثلث معلم، دانش آموز و ولی از درخشانترین مثلث هایی است که در عالم هستی وجود دارد. اگر این سه وجود ارزشمند و عزیز با هم پیوند علمی و تربیتی برقرار کنند،حاصل آن دستاوردهای بزرگی  مانند پرورش مغزهای متفکر را به دنبال دارد.»
    وی افزود:«من افتخار می کنم که امروز شاهد حضور خانواده ها، مربیان و دانش آموزان، در این مکان برای رسیدن به یک هدف علمی هستم.»
    معاون دانشگاه در خصوص ارزش ادبیات فارسی اظهار داشت:«ادبیات یک گنجینه ی بزرگی است که خداوند در طول هزاره ی گذشته، در اختیار ملت ایران قرار داده است. اگر از هر یک از ما بپرسند یادگار مهم پیامبر چه بوده است همه جواب می دهیم قرآن و سنت. بزرگترین منبعی که تجلیگاه قرآن و سنت و عترت است، ادبیات فارسی است که در طول هزاره ی گذشته بر اساس آیات و روایات و احادیث، عالی ترین و محکم ترین سروده ها در  دسترس ما قرار داده است.»

     

    معاون دانشگاه آزاد اسلامی گفت:«امروز آثار فردوسی، سعدی و مولوی از پرفروش ترین کتاب ها در محافل علمی غرب است. برای اینکه فرزندان ما آینده روشنی داشته باشند و از استحکام علمی، فکری و قدرت پژوهشی برخوردار باشند و  فضیلت ها را بیاموزند و در آینده زنان و مردان راست قامت و استواری باشند باید با زبان و ادبیات فارسی آشنا شوند و انس بگیرند و خوشبختانه مرکز سما در کرمانشاه پرچمدار این نهضت علمی در کشور است و ما قدردان زحمات همه ی دست اندرکاران و خانواده ها و دانش آموزان هستیم.»
    وی افزود:«این آغاز راه است چون ما هم در شاهنامه مجال غواصی داریم و می توانیم مرواریدهای بسیار زیبایی به دست بیاوریم و  در کنار شاهنامه، مثنوی معنوی آن دریای علم است که عالم بزرگی مانند علامه جعفری نیم قرن در آن جستجو کرد، ده ها جلد کتاب از آن تألیف کرد و هنوز هم عطش خواندن و تعلیم دادن آن را داشت.»
    دکتر  زرهانی با بیان اینکه انقلاب فرانسه مرهون اندیشه های سعدی است، تصریح کرد:«در انقلاب کبیر فرانسه چون آثار سعدی، ادب اجتماعی، انسانیت و راه مبارزه با ظلم را به مردم یاد می داد، دیکتاتورها آن را ممنوع کرده بودند.»    وی به ارزش های اشعار حافظ و پروین اعتصامی هم اشاره کرد و در پایان گفت:«هم اکنون مردم ایران در معرض امواجی هستند که از فرهنگ های دیگری به ما می رسد و آداب و فرهنگ ما را در معرض خطر قرار داده است. و برای اینکه ما بتوانیم این خطر را دور کنیم و روی پای خود بایستیم باید گنجینه های ادب پارسی را به نسل نو بیاموزیم.»
    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه نیز در این آیین با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی  در سه سال اخیر به عنوان قطب آموزشی غرب کشور با 81 رشته کارشناسی ارشد و 28رشته دکترای تخصصی، در استان توانسته جهش خوبی داشته باشد، اظهار داشت: در زمینه عمرانی ما مقام سوم، در زمینه مالی مقام پنجم و در زمینه تولید علم مقام هفتم را در کشور را کسب کرده ایم.
    وی افزود: مجموعه سما کرمانشاه در زمینه پژوهش توانسته مقام اول کشوری را کسب کند. همچنین مدارس سما جزو بهترین مدارس سطح استان هستند و مدرسه دبستان دخترانه سما موفق شده مقام برتر را در استان کسب نماید.


     

     
     
       1396/3/1 12:34


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 900
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )