پنجشنبه 3 خرداد 1397  /  2018 24 May   
ساعت :  22:12 GMT  /  تهران -  2:42
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
رفاهی
سی و ششمین سالگرد ....
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
3 خرداد 1397
   
  2018 May 24
    
   8 رمضان 1439
     
    کد پیگیری
    حضور دانش آموزان سما در دومین جشنواره ملی دانش آموزی و فناوری سلول های بنیادی
    حضور دانش آموزان دبیرستان سما دو دختران دوره اول در "دومین جشنواره ملی دانش آموزی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی" واقع در سالن اجلاس سران
    به گزارش روابط عمومی سما، دوازده نفر از دانش آموزان پایه هشتم و نهم در تیرماه سال جاری در بخش دانش آموزی جشنواره ملی دانش آموزی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی شرکت کردند.
    محورهای بخش دانش آموزی این جشنواره مفاهیم، کاربرد، اخلاق و آینده سلول های بنیادی و راهکارهای کاربردی برای آموزش و ترویج دانش سلول های بنیادی بود که دانش آموزان با این موارد و نحوه ارائه مقالات آشنا شدند.
    در روز پنج شنبه 22 تیر سال جاری از بین 200 مقاله برتر در مورد سلول های بنیادی در کل کشور، تعداد زیادی مقاله به داوری گذاشته شد که گروه های برگزیده به دفاع از مقالات خود پرداختند .این جشنواره با همکاری پژوهش سراهای واقع در شهرهای مختلف برگزار شده بود.
    دکتر محسنی رابط بین آموزش و پرورش و مرکز سلول های بنیادی کشور یکی از سه داور این جشنواره گفت: «دانش آموزان با کیفیت بسیار بالایی به ارائه کار خود پرداختند و در رده ارائه های دانشجويي و یا حتی بالاتر از آنها قرار دارند و آینده ای بسیار روشن را برای دانش آموزان متصور خواهیم بود.» وی در ادامه از کلیه دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره خواست تا به مطالعه بیشتری در مورد سلول های بنیادی بپردازند.
    از جمله مقالات ارائه شده: "استفاده از ترشحات کالوس گیاهان دارویی بومی ایران جهت ترمیم زخم های پوستی" از استان فارس، " اثر کلومیفن بر روی سلول های بنیادی جنینی زبرافیش" از استان فارس بود. محصولات دانش آموزی در غرفه هایی در محوطه سالن نمایشگاهی به نمایش در معرض دید عموم قرار گرفت.


          
    منبع :  روابط عمومی    1396/4/24 10:42


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 251
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )