جمعه 29 تير 1397  /  2018 20 Jul   
ساعت :  3:03 GMT  /  تهران -  7:33
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
رفاهی
سی و ششمین سالگرد ....
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
29 تير 1397
   
  2018 Jul 20
    
   6 ذیقعده 1439
     
    کد پیگیری
    در برنامه تلویزیونی «مجله دانشگاه» عنوان شد؛
    دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی رتبه اول تولید علم در کشور را دارد
    در قسمت بیست و سوم برنامه «مجله دانشگاه» که شب گذشته از شبکه اول سیما پخش شد، دکتر علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این دانشگاه متعلق به مردم و نظام است و با توجه به امکانات بالقوه و  ظرفیتهایی که دارد، می تواند در حوزه آموزش و پژوهش حرف اول را در کشور و منطقه بزند.

    دکتر علی‌محمد نوریان، دبیر کل هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این برنامه گفت: بدون داشتن استانداردها و رعایت مقررات، ضوابط و رویه های بومی شده قادر نیستیم به رشد و تعالی دست پیدا کنیم.

    وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی را باید در چارچوب قوانین و مقررات تعریف شده از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سوق دهیم.

    دکتر نوریان اظهار امیدواری کرد که ان‌شاءالله دانشگاه آزاد اسلامی بتواند در بالاترین سطح استانداردهای علمی منطقه و جهان فعالیت کند.

    دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی عضو هیأت علمی دانشگاه هم در این برنامه، مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی در طراز جهانی در انتشار مقالات بین المللی را از برنامه های راهبردی این دانشگاه برشمرد.

    دکتر میترا طباطبایی عضو هیأت علمی دانشگاه نیز در این برنامه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر دارای رتبه اول تولید علم کشور در پایگاه اسکوپوس (scopus) و Web of Science است، گفت: تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی در سال 2015، به بیش از 16 درصد افزایش داشته است که این موفقیت نتیجه آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و سیاستهای سازمان مرکزی در حمایت از پژوهشگران و ایندکس مقالات در پایگاه های معتبر علمی است.

    دکتر مرتضی موسی خانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در این برنامه اظهار داشت: اکثر اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در کنفرانس های بین المللی معتبر دارای مقالات منتخب هستند.

    همچنین در ادامه این برنامه، دکتر علیرضا منادی معاون امور مجلس و حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به رتبه 16 ایران در تولید جهانی علم، گفت: اگر دانشگاه آزاد اسلامی نبود، قطعاً کشور به چنین رتبه ای دست پیدا نمی کرد و این امر نتیجه و مرهون زحمات اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه است.

    رتبه 16 ایران در تولید جهانی علم مرهون خدمات دانشگاه آزاد اسلامی است

    در این برنامه تأکید شد اگر ایران دارای رتبه 16 کشوری در تولید جهانی علم است، مدیون تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی و بیش از 30 سال خدمات آن به آموزش و پژوهش کشور است.

    امسال شاهد صعودی 22 پله ای رتبه تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی در بین دانشگاه های کشور هستیم. همچنین دانشگاه آزاد اسلامی در پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز، Essential Science Indicators، (ESI) با 37 هزار و 876 مقاله، دارای رتبه 133 است.

    آمار مقالات تولید شده در دانشگاه آزاد اسلامی در سال 2016 در آخرین بروزرسانی نسبت به سال 2015 میلادی به رشد 27 درصدی دست یافته است. این در حالی است که رشد تولید علم کشور در این سال نزدیک به 6/17 است.

    در برنامه تلویزیونی مجله دانشگاه که در 26 قسمت 7 دقیقه ای تهیه شده، برنامه‌ها، راهبردها و توانمندی‌های بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و نقش آن در بین مخاطبان و عموم جامعه به تصویر کشیده شده است و از 29خرداد از شبکه یک به روی آنتن رفته است.
     


     

    منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی    1396/5/10 10:55


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 330
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )