دوشنبه 27 آذر 1396  /  2017 18 Dec   
ساعت :  10:56 GMT  /  تهران -  14:26
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
گفت و گو
گوهر
رفاهی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
27 آذر 1396
   
  2017 Dec 18
    
   30 ربیع الاول 1439
     
    کد پیگیری
    دکتر ولایتی:تمام بضاعتم را در خدمت ارتقای علم به کار خواهم گرفت

    مراسم استقبال از دانشجویان افتخارآفرین دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات جهانی ربوکاپ 2017 ژاپن در ساعات پایانی روز جمعه با حضور رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی برگزار شد.

     رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم که در نوع خود بی سابقه بوده است با استقبال گرم از اعضای تیم ربوکاپ، در سخنانی با تبریک میلاد مسعود حضرت امام رضا (ع) و پیروزی ارزشمند فرزندان ایران، گفت: «رتبه جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات سال گذشته 4 بود و سال جاری خوشبختانه در جایگاه دوم قرار گرفته‌ایم و نشان‌دهنده این است که ما در یک جا متوقف نشده‌ایم، بلکه هر سال بهتر از سال قبل ظاهر شده‌ایم و ان‌شاءالله در سال‌های آینده هم رتبه بهتری در مسابقات ربوکاپ بین‌المللی به دست خواهیم آورد.»

    ولایتی با بیان اینکه حضور در این برنامه، استقبال از این عزیزان و جوانان و دانشجویان عزیز موجب افتخار بنده و بسیار مسرت بخش است ادامه داد: «این مسابقات در حقیقت یک جام جهانی با موصوع ربوکاپ است. پیروزی‌هایی که به دست آمده، حال این پیروزی در حوزه رباتیک بوده است؛ در رشته‌های دیگر چه آن‌هایی که سابقه طولانی دارند مانند علوم پایه، ریاضیات و فیزیک و چه در حوزه علوم جدید مانند رباتیک؛ دنیای آینده در اختیار این علوم جدید است.»

    او افزود: «از ابتدایی که بنده توفیق خدمت‌گذاری در دانشگاه آزاد اسلامی را به امر مقام معظم رهبری پیدا کردم، گفتم باید بودجه پژوهش افزایش پیدا کند و این رقم خوشبختانه از 600 به هزار میلیارد افزایش یافت که بخشی از این بودجه به جذب نخبگان اختصاص خواهد یافت.»

    رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه گفت: «اگر ما بخواهیم فرار مغزها را نداشته باشیم باید به این امر اهتمام جوی نماییم و زمینه‌ها را برای فعالیت نخبگان آماده کنیم. ملت ایران جزو میهن‌دوست ترین ملت‌های عالم است، شاید قدیم‌ترین فرهنگ مربوط در جهان که آثارش همچنان وجود دارد فرهنگ ایرانی با 10 هزار سال سابقه است.»

    ولایتی گفت: «با همه کتمان‌هایی که غربی‌ها می‌کنند، اما ما بزرگانی داشتیم که پایه‌گذار علوم پایه بودند. ما می‌بینیم که جبر همچنان تحت همین نامی که برای اولین بار محمدبن موسی خوارزمی نامید، در جهان هست یا می‌بینیم همچنان همان اسمی که محمدبن زکریای رازی برای الکل نهاد، همان نام عینا نام این ماده ارزشمند در جهان است. بنابراین ایران اسلامی که نقش اساسی در تمدن اسلامی و جهانی داشت دوباره جایگاه خود را به این دلیل که محیط فراهم است، به دست آورده است.»

    رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: «ما وظیفه داریم از کسانی که در حوزه علم به درجات بالا می‌رسند و از خود ترقی و فرزانگی نشان می‌دهند استقبال کنیم و اگر بتوانیم در رشته‌های دیگر هم در مسابقات جهانی شرکت کنیم و همین طور مشوق‌ها بیشتر و بیشتر شود و موجب دلگرمی نخبگان ما شود، قطعا دریغ نخواهیم کرد.»

    عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: «اینکه در 10 مورد در حوزه بزرگسالان و 9 مورد در حوزه دانش‌آموزان مقام کسب‌ کرده‌ایم، مطمئنا رقم بالایی است. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی همچوت دانشگاه‌های دولتی توانست درجات خوبی به دست آورد. ما بسیار امیدواریم که دانشگاه آزاد نقش درجه اول را در سال‌های آتی در همه رشته‌ها داشته باشد. بنده اگر بضاعتی داشته باشم در خدمت ارتقای علم و به ویژه آنچه که مد نظر مقام معظم رهبری است که ارتقای علوم و عناوین دانش‌بنیان تنها راه نجات ما و ارکان اقتصاد مقاومتی است به کار خواهم گرفت.»

    ولایتی با ابراز امیدواری در موفقیت دکتر رهبر و نقش مهم وی در پیشبرد و پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: «از نظر علم‌خواهی و علم‌جویی ملت ما در دنیا اگر نگوییم بی‌نظیر است، کم نظیر است. رقم دانشجویان ما نسبت به جمعیت آمار بالایی است، یعنی 4.5 میلیون دانشجو در کشور داریم، 5 میلیون فارغ‌التحصیل فقط دانشگاه آزاد دارد و در حال حاضر 1.5 میلیون دانشجو؛ بنده دوباره تاکید می‌کنم که هیچ واحدی از دانشگاه آزاد اسلامی نباید تعطیل شود بلکه اگر مشکلی وجود دارد، باید آن موارد برطرف شود. باید زمینه آموزش عالی در اقصی نقاط ایران را فراهم کنیم.»

    وی در پایان از دکتر موسی‌خانی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری، مربیان تیم‌های ربایتیک، استاندار قزوین، رئیس واحد تبریز و ایلخچی و سایر حاضران در مراسم تشکر و همچنین از حضور خبرنگاران قدردانی کرد و حضور آن‌ها را نشان از اشتیاق خبرنگاران برای پیشرفت کشور و ارتقاء سطح علمی و اهمیت موفقیت جوانان دانست.

    موسی خانی هم در سخنانی حضور ولایتی در مراسم استقبال از افتخارآفرینان جوان کشورمان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و برگزاری چنین برنامه ای را در فرودگاه امام خمینی (ع) به منطور استقبال و در چنین سطحی را کم نظیر دانست و ن را نشانه ای از اهتمام دکتر ولایتی و مسئولان عالی دانشگاه به رشد و ارتقاء روز افزون دانشگاه دانست و اظهار امیدواری کرد شاهد فرهنگ سازی در ارج نهادن به توفیقات افتخارآفرینان در همه عرصه ها باشیم.

    همچنین رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: «سعی می‌کنیم سهم جدی در اقتصاد دانش‌بنیان و شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، چون این تنها راه حفظ استقلال و پیشرفت کشور است.»

    دکتر علی‌اکبر ولایتی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های این دانشگاه برای ارتقای سطح علمی و مهارتی دانشجویان گفت: «بنده هم این موفقیت را به همه ملت ایران و به ویژه مقام معظم رهبری که همواره علم و فناوری تاکید داشتند، تبریک می‌گویم و امیدواریم همواره شاهد موفقیت‌های فرزندان این خاک و آب در عرصه علم و فناوری باشیم.»

    او ادامه داد: «ربوکاپ بین‌المللی یک جام جهانی برای ربات‌ها و از تمام کشورهاست که در آن شرکت می‌کنند و اینکه در بین قریب به 50 کشور جهان ایران مقام دوم را به لحاظ تعداد مدال‌ها کسب کرده است، جای افتخار است. اما قطعا ظرفیت مردم ایران و دانشجویان و دانش‌آموزان ایرانی با توجه به استعداد خدادادی که مردم ایران دارند، استحقاق بیشتری دارند.»

    او افزود: «همانطور که قبلا هم اعلام کرده‌ایم، برای جذب نخبگان بودجه‌ای را اختصاص داده‌ایم و خواهیم داد تا کسانی را که با استعداد ویژه هستند و آینده درخشانی دارند، ابتدا در دانشگاه آزاد و سپس در سایر دانشگاه‌ها بورس می‌کنیم. ما به دنبال این هستیم تا آینده‌سازان علم و فناوری کشور را پرورش دهیم، این افراد را طی یک آیین‌نامه به عنوان بورسیه انتخاب می‌کنیم و اینها اساتید و پژوهشگران آینده دانشگاه آزاد اسلامی خواهند بود.»

    آمریکایی‌ها در صحنه بین‌المللی آبروی خود را می‌برند

    دکتر ولایتی در پاسخ به این سوال که آمریکا اعلام کرده قصد دارد از مراکز نظامی ایران بازدید کند و باید مواضع ایران در این رابطه چگونه باشد، گفت: «نه به آن‌ها اجازه داده می‌شود که چنین کاری بکنند و نه جرات این را دارند که به حریم امنیتی ایران تجاوز کنند. به هیچ وجه آمریکای‌ها چنین حقی ندارند. در حقیقت کسانی که اکنون این حرف را می‌زنند، ذهن ها را یاد دن‌کیشوت می‌اندازند که زمانی فکر می‌کردند تنها قدرت برتر دنیا هستند اما زمان که گذشت شکست‌های متوالی اینها در عراق و ویتنام و افغانستان و سایر کشورها نشان داد که این ادعاها بی‌پشتوانه است. جرات نمی‌کنند به سمت ایران بیایند و به هیچ وجه به مراکز نظامی راه نخواهند یافت چون جزو حریم امنیتی جمهوری اسلامی ایران است. آمریکا‌یی‌ها هم از این بیهوده‌گویی‌ها و گزافه‌گویی سودی نمی‌برند جز اینکه آبروی خود را در صحنه بین‌المللی برده و خواهند برد.»
     

     

    منبع :  آنا    1396/5/14 12:54


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 243
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )