دوشنبه 5 فروردين 1398  /  2019 25 Mar   
ساعت :  19:03 GMT  /  تهران -  23:33
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
رفاهی
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
جشنواره دانش آموزی سینا
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
5 فروردين 1398
   
  2019 Mar 25
    
   17 رجب 1440
     
    کد پیگیری
    معارف ناب اسلام را با روش های جذاب در اختیار دانشجویان قرار دهیم
    به تازگی شاهد اعلام نتایج ارزیابی فرهنگی آموزشکده های سما سراسر کشور در سال تحصیلی 96-95 از سوی سازمان سما بودیم که آموزشکده سما نجف آباد موفق شد رتبه اول را در سطح آموزشکده های بزرگ کسب کند؛ به این بهانه با معاون فرهنگی و دانشجویی این مرکز گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید:

    *ابتدا ضمن معرفی خودتان، بیوگرافی مختصری از سوابق فرهنگی و اجرایی خود بیان کنید.
    مجید میرزایی هستم و دارای مدرک سطح 3 در رشته کلام اسلامی و در مقطع سطح 4 مشغول به تحصیل می باشم. در طی سال های طلبگی فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی متنوعی در مراکز مختلف داشتم. از سال 1384 وارد مجموعه سما شدم و در مسئولیت هایی از قبیل مدیر امور فرهنگی، معاون فرهنگی و دانشجویی، مسئول اجرای طرح قدس در منطقه 4، مسئول کارگروه فرهنگی منطقه 4 انجام خدمت کرده ام.

    *در سالهای گذشته چه موفقیت هایی را کسب کرده اید؟
    رتبه دوم کانون های برتر دانشجویی، مسئول برتر طرح قدس در منطقه 4 و از برگزیدگان مدیران برتر فرهنگی سما از عناوینی بود که در سال گذشته کسب کردم.

    *در برنامه ریزی های فرهنگی چه مسائلی را مد نظر دارید؟
    جامعیت مخاطبین برنامه ریزی فرهنگی، تدوین سند چشم انداز فرهنگی، ارتباط با امور فرهنگی دانشگاه، مشارکت کارمندان سمایی در پیشبرد برنامه های فرهنگی، برنامه ریزی جامع در واحد مشاوره، کمک به نقش آفرینی بسیج، کانون ها و تشکل های دانشجویی، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، برنامه ریزی جهت اعتلای فهم و بصیرت دانشجویی و نشر اندیشه های بلند حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری برخی از شاخص ها و مسائل که در برنامه ریزی فرهنگی مد نظر داریم.

    *گزارش مختصری از فعالیت های انجام شده و در دست اقدام خود را بیان کنید.
    برنامه ریزی منظم در مسجد آموزشکده به همراه قرائت روزانه و تفسیری مختصر از بعضی آیات، تشویق و ترغیب برای شرکت دانشجویان در برنامه های کانون ها، تشکل ها و بسیج دانشجویی، برگزاری اردوهای متنوع دانشجویی با رویکرد تفریحی و آموزشی، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با دانشجویان، برگزاری برنامه های مختلف در مناسبت ها به ویژه ماه مبارک رمضان و ماه محرم الحرام و اجرای طرح نجوا و طرح تهذیب از جمله فعالیتهای در دست اقدام، برقراری تعامل مناسب با مراکز فرهنگی موثر در منطقه جهت مشارکت در اجرای برنامه های فرهنگی در آموزشکده و آشنا کردن مخاطبان فرهنگی به ویژه دانشجویان با ماهیت کمی و کیفی مراکز مذکور.

    *در فعالیت های حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی، دانشجویان چه نقشی دارند؟
    نظر به اینکه یکی از رسالت های مهم دانشگاه ها ایجاد بستری مناسب و سالم جهت رشد و اعتلای دانشجویان در عرصه های فرهنگی و علمی  می باشد، لذا حضور دانشجویان در این فعالیت ها نقشی مهم و اساسی ایفا می کند که با شرکت در این فعالیت ها، سرمایه های ارزنده ای را برای سالهای آتی خود کسب  می کنند و باعث رشد و بالندگی ایران اسلامی خواهند شد.

    *چه ابتکاراتی در حوزه امور فرهنگی و دانشجویی داشته اید؟
    در حوزه امور فرهنگی:
    طرح نجوا: شامل پخش کلیپ و سخنرانی های کوتاه پیرامون موضوعات متنوع از جمله آسیب های اجتماعی در مسجد آموزشکده قبل از نماز
    طرح تهذیب: برگزاری جلسات توضیح و تبیین مسائل اخلاقی توسط اساتید علم اخلاق، ویژه اساتید و کارمندان
    طرح تفسیر روزانه قرآن کریم: در این طرح روزانه به مدت ده دقیقه، تفسیر آیات قرائت شده بیان می گردد.
    در حوزه امور دانشجویی:
    طرح مشاوره مشروطی: در این طرح تمامی دانشجویان مشروطی شناسایی می شوند و با تنظیم جلسات منظم، مشاوره تحصیلی و موارد دیگر، ارائه می شود.
    آموزش دانشجویان جدیدالورود: در این طرح با هماهنگی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، کلیه دانشجویان جدیدالورود با آسیب های اجتماعی جدید آشنا می شوند.

    *برنامه آینده شما چیست؟
    این واحد فرهنگی متناسب با بخشنامه های فرهنگی سازمان سما و اولویت بندی نیازهای مخاطبین فرهنگی آموزشکده، در ابتدای سال تحصیلی یک شعار فرهنگی برای محوریت کارهای خود تعریف می کند که نتیجه آن انسجام و اتقان برنامه ریزی علمی و عملی در حیطه فرهنگ می شود و امسال بنا داریم جامعه آماری شرکت کنندگان در برنامه های فرهنگی آموزشکده را افزایش دهیم.

    *چه توصیه ای برای سایر مسئولان فرهنگی دارید؟
    با توجه به هجمه های وسیعی که در عصر حاضر فراروی دانشجویان این مرز و بوم می باشد، می طلبد که متولیان فرهنگی برنامه ریزی وسیعی برای این منظور داشته باشند و معارف ناب اسلام را با روش های جذاب در اختیار دانشجویان قرار دهند.

    *چه پیشنهادی در راستای ارتقاء امور فرهنگی دارید؟
    وقتی مبادی علمی و بینشی در عرصه فرهنگ رشد و ارتقا پیدا کند، به تبع آن فعالیت ها و عملکردهای فرهنگی نیز شامل بالندگی و رشد خواهد شد. لذا به همه فعالان عرصه فرهنگ پیشنهاد می کنم مطالعات علمی در حوزه مسائل فرهنگی را افزایش دهند.

    *چه انتظاری از سازمان دارید؟
    ضمن تشکر از زحمات مسئولان سازمان سما در پیشبرد اهداف فرهنگی، انتظار داریم بودجه فرهنگی به لحاظ نیازهای متنوع فرهنگی افزایش پیدا کند. همچنین نشست های سالیانه بین مسئولان فرهنگی آموزشکده ها جهت تعامل و تبادل نظر بیشتر فعال شود.

    *اگر در پایان صحبتی دارید، بفرمایید.
    در کلام آخر از زحمات مسئولان سازمان سما و مهندس خاکی معاونت سما که در تمامی مراحل فعالیت های فرهنگی عالمانه و دلسوزانه حامی و یاور حوزه فرهنگ بودند و از تلاش های ریاست آموزشکده و همه همکاران که مجموعه سما نجف آباد را در رسیدن به اهداف بلند فرهنگی یاری کردند، کمال تشکر را دارم.
     
    ------
    گفت و گو: محمود پورپیرعلی مسئول روابط عمومی سما نجف آباد
     


    منبع :  روابط عمومی    1396/6/21 10:33


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 852
    3/10 (تعداد آرا 1 نفر )