جمعه 31 فروردين 1397  /  2018 20 Apr   
ساعت :  22:57 GMT  /  تهران -  3:27
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
رفاهی
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
31 فروردين 1397
   
  2018 Apr 20
    
   4 شعبان 1439
     
    کد پیگیری
    استاد آموزشکده سما ارومیه و محقق برتر جهانی:

    اخیرا مقاله ای با عنوان" Some classification of non-commutative Integrable Systems " در مجله معتبر "Nonlinear Dynamics" و با ضریب تاثیر 3 به نام آموزشکده سما واحد ارومیه توسط دکتر داریوش طلعتی استاد فیزیک این آموزشکده به چاپ رسیده است. به این بهانه مصاحبه ای با ایشان ترتیب داده ایم.

    *لطفا خودتان را معرفی و  بیوگرافی مختصری از سوابق کاری و  تحصیلات دانشگاهی تان را بفرمائید.
    من داریوش طلعتی فارغ‌التحصيل دکترای مهندسی فیزیک دانشگاه آنکارا هستم. البته تا دوره کارشناسی را در کشور ایران تحصیل نمودم. که  بعد از آن در  قسمت بورسیه دانشجویان خارج وزارت علوم کشور ترکیه شرکت کردم و بعد از کسب بورسیه برای ادامه تحصیل به آنجا رفتم. از سال ۱۳۹۳ در آموزشکده فنی سما، دانشگاه ارومیه، دانشگاه صنعتی ارومیه  و چندین دانشگاه دیگر  تدریس داشته ام. در سال ۱۳۹۴ یک بورس شرکت در  دوره تخصصی مرتبط با معادلات دیفرانسیل و سیستم های دینامیکی دانشگاه پیزای کشور ایتالیا به من تعلق گرفت که طی آن  مطالب بسیار مهمی از اساتید دانشگاههای MIT آمریکا توانستم یاد بگیرم که در تحقیقات من نقش فراوانی داشت.

    *در مورد سوابق علمی و پژوهشیتان توضیحاتی ارائه دهید.
    اغلب تحقیقات من در زمینه کشف و طبقه بندی معادلات دیفرانسیل غیر خطی انتگرال پذیر می باشد.

    *درباره جدیدترین مقاله تان و اعتبار ژورنال ارائه شده و سوابق مقالات تان در این ژورنال بفرمائید .
    در سال ۲۰۱۷ دو مقاله من با عنوان های  ‍‍"Some classification of non-commutative Integrable Systems" و  " Some new integrable systems of two-component fifth-order equations" در مجله "Nonlinear Dynamics" کشور هلند از سوی ناشر بین المللی و معتبر "Springer"  پذیرفته و چاپ شد.
     این مجله درجه (ISI (wos داشته، دارای IF برابر 3 ، SJR آن 1.511 و دارای رتبه­‌بندی Q1 است که نشان دهنده بالاترین کیفیت مقالات چاپ شده است.
    این مجله جزو 5 درصد اول موضوعی مجلات معتبر دنیا قرار داشته و رتبه هشت از یکصد و سی و هفت در بین مجلات مربوط به حوزه مهندسی مکانیک در سراسر دنیا را داراست و در مقالات مذکور نزدیک به ده معادله دیفرانسیل غیر خطی کشف و طبقه بندی شد. در سایه این مقالات نام دانشمندان ایرانی در بین دانشمندان کاشف معادلات دیفرانسیل غیر خطی در دنیا اضافه شده است.  


     


    *در خصوص همکاری تان با آموزشکده سما ارومیه و مقالاتی که در این آموزشکده کار کرده اید توضیحاتی بفرمائید.
    همکاری من با آموزشکده سما واحد ارومیه به سه سال پیش باز می گردد. در حال حاضر تدریس تمامی آزمایشگاه های فیزیک آموزشکده و تدریس چند درس نظری بر عهده من می باشد. تا به حال ۶ مقاله ISI و چندین مقاله علمی پژوهشی کار کرده ام که در دو مقاله علمی با نمایه ISI با این آموزشکده همکاری داشته ام و از من حمایت لازم را انجام داده اند. فضای  معنوی و علمی و از طرفی  رابطه محترمانه و خوشرویی همکاران در  این آموزشکده تاثیر فزاینده ای در روحیه پژوهشی من داشته است که لازم است در اینجا از تمام همکارانی که مشوق من بوده اند و از من حمایت کرده اند تشکر و قدردانی نمایم.

    *امکانات و شرایط تحصیل و پژوهش را در آموزشکده سما ارومیه از جنبه های مختلف چطور ارزیابی می کنید؟
    امکانات و شرایط تحصیل در این دانشگاه کمتر از دانشگاه های دولتی نیست. من تا به حال در  ۶ دانشگاه دولتی و خصوصی  ایران تدریس داشته ام و در دانشگاه آنکارا به دانشجویان دوره دکترا برای شرکت در امتحان جامع مشاوره و تدریس می کردم. آموزشکده فنی سمای ارومیه را از هر نظر برای داوطلبانی که میخواهند در حرفه ای تبحر داشته باشند محل خوبی برای یاد گیری میدانم. 

    *چه کارهای پژوهشی و چه هدفی برای آینده در نظر دارید؟
    کمتر از ۳۰ معادله دیفرانسیل غیر خطی حل پذیر در دنیا کشف شده است که معروفترین آنها معادله kDV است. از این تعداد معادلات بیش از ده معادله را من به تنهایی و یا با همکاری دانشمندانی از آمریکا و ترکیه کشف کرده ام. این معادلات به نوعی ثمره زندگی علمی من هستند. اگر شرایط سخت زندگی به من اجازه تحقیق بیشتر را بدهند؛ در نظر دارم به تفسیرهای فیزیکی و طبیعی این معادلات بپردازم.

    *در پایان اگر مطلبی بیان نشده بفرمائید.
    در پایان میخواهم از همه کسانی که من را یاری نمودند تا در این مسیر به موفقیت هایی دست پیدا کنم تشکر کنم.

     

    تهیه و تنظیم : سعید نوری

     

    منبع :  روابط عمومی    1396/8/30 09:52


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 938
    10/10 (تعداد آرا 6 نفر )