دوشنبه 30 مهر 1397  /  2018 22 Oct   
ساعت :  13:21 GMT  /  تهران -  16:51
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
رفاهی
سی و ششمین سالگرد ....
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
30 مهر 1397
   
  2018 Oct 22
    
   12 صفر 1440
     
    کد پیگیری
    رئیس شورای نظارت و هماهنگی سما استان فارس: تقویت مدارس سما در دستور کار قرار گیرد
    به گزارش روابط عمومی سما، شورای نظارت و هماهنگی سما استان فارس به منظور بررسی عملکرد واحدهای سما استان فارس در جذب دانش آموز و دانشجو در سال تحصیلی جاری و بررسی موانع و مشکلات موجود، با حضور کلیه معاونت های سما استان تشکیل جلسه داد.
    دکتر محمد رضا قائدی، دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان فارس، در ابتدای جلسه گزارش آماری مبسوطی در زمینه تعداد دانش آموزان و دانشجویان، سود و زیان مدارس و آموزشکده ها و ... ارائه نموده که نشان از افزایش 5 درصدی جمعیت دانش آموزی و کاهش 8 درصدی تعداد دانشجویان در سطح استان فارس داشت.

     


    دکتر محمد کاظم کاوه پیشقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با اشاره به روند موجود، همه معاونت های سما استان را به تقویت مدارس ترغیب نموده و یادآور شد که نظام جدید آموزش و پرورش عملا تا دو سال آینده محدودیت های شدیدی را برای آموزشکده های سما در جذب دانشجو به وجود خواهد آورد که از امروز باید به فکر بود و به نظر مناسب ترین تصمیم توجه ویژه به مدارس و توسعه آنها است.
    وی ضمن یادآوری روزهای سخت پیش رو؛ با تاکید بر لزوم لاغر سازی چارت های موجود در وضعیت کنونی،لازمه بقای سیستم را ارائه بهترین کیفیت آموزشی با حداقل نیرو عنوان کرد.
    ایشان با اشاره به اینکه در حال حاضر مدارس اندکی وجود دارند که شهروندان مذهبی با خیال راحت فرزندان خود را به آنها بسپارند، ایجاد روند تبدیل مدارس سما به مدارسی با این رویکرد را روندی ضروری دانست.
    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، حضور نیروهای با انگیزه، آموزش دیده و جوان آموزشکده های سما و دانشگاه آزاد اسلامی در مدارس و آموزشکده های سما را عاملی جهت تقویت هم زمان مدارس و آموزشکده ها عنوان کرده و ایجاد برخی تغییرات کوچک را منشا تحولات بزرگ دانست.


     


    عدم ارائه مجوز ساخت مدرسه به واحدهایی که آمادگی توسعه مدارس را دارند و ساختمانهای مازاد دانشگاه آزاد اسلامی نیز به واسطه فاصله از شهر مناسب راه اندازی مدرسه نمی باشند، عدم ارائه مدرک معتبر بین المللی توسط کانونهای زبان سما که توان رقابت آنها را با مراکز دیگر را کاهش می دهد، پیشنهاد راه اندازی هنرستان های بهیاری و ورزش در واحدهای سما استانف پیشنهاد اصلاح و کاهش ساعت کاری همکارن سمایی که در مدارس سما مشغول به کار می باشند در مقایسه با ساعت کاری کارکنان آموزشکده که نوعی انگیزه جهت سوق دادن نیروها از آموزشکده به مدارس است، ایجاد مدارس با خدمات ویژه نظیر سرو صبحانه و ناهار، پیشنهاد تقسیم حقوق نیروهایی که از آموزشکده به مدارس مامور می شوند بین مدرسه و آموزشکده به جهت جلوگیری از زیان دهی مدارس از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه عنوان شد.     
    منبع :  روابط عمومی    1396/9/12 10:18


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 344
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )