چهارشنبه 7 فروردين 1398  /  2019 27 Mar   
ساعت :  3:18 GMT  /  تهران -  7:48
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
رفاهی
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
جشنواره دانش آموزی سینا
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
7 فروردين 1398
   
  2019 Mar 27
    
   19 رجب 1440
     
    کد پیگیری
    اعلام نحوه بازخرید متقاضیان و ادامه تحصیل کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی
    دکتر محمدصادق ضیائى مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی درباره مصوبات اخیر هیات رئیسه و نشست هماهنگی و پایش امور استانها که 29 آذر به ریاست دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه رسیدگی به امور کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از دغدغه های اصلی دکتر فرهاد رهبر است، اغلب مصوبات این دو نشست مربوط به حوزه توسعه مدیریت و منابع انسانی بود.

    مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در جلسه اخیر هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی در سه بند مصوبه سعی شد بر اساس امکانات سازمان و آنچه مصوبات قبل بوده است، درباره بازخرید سنوات، بازخرید مرخصی و موضوع تحصیل کارکنان تصمیم گیری شود.

    وی افزود: همواره رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر این موضوع تاکید دارند که مصوبات قبل، هر آنچه بوده باید اجرا شود، بنابراین مصوبات جدید در مورد کسانی است که بعد از ابلاغ این مصوبه درخواست بازخرید و پرداخت سنوات خود را ارائه می کنند و این مصوبات عطف به ماسبق نمی کند.

    ضیائی در تشریح مصوبات اخیر هیات رئیسه دانشگاه تاکید کرد: بر اساس بند 5 مصوبه جلسه 238 هیات رئیسه، مقرر شد کارکنان متقاضی و مازادی که مشمول بازخرید سنوات می شوند، کلیه مصوبات قبل درخصوص آنها لازم الاجرا باشد و کسانی که از یکم دی ماه 96 به بعد در اعداد بازخرید سنوات قرار می گیرند، با سابقه زیر 20 سال، به ازای هر سال سنوات خدمت 45 روز و با سابقه بیش از 20 سال به ازای هر سال 30 روز سنوات خدمت، می توانند بازخرید شوند.

    مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: بند 6 این مصوبه هم به موضوع درخواست بازخرید مرخصی کارکنان اشاره دارد که مصوب شد تقاضاهایی که مربوط به قبل از 1 دی 96 است و روال قانونی آن طی شده، طبق دستور صادره پرداخت شود و در مورد درخواست های پس از این تاریخ قرار شد بخشنامه ای از حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ابلاغ و اطلاع رسانی شود تا کارکنان بدانند از این تاریخ به بعد درباره بازخرید مرخصی چه تصمیمی گرفته شده است.

    وی درباره بند 7 مصوبه اخیر هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی که مربوط به تحصیل کارکنان است، اظهار داشت: درباره ادامه تحصیل کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی که تحصیل آنها مربوط به قبل از نیم سال دوم سال تحصیلی 96-97 است، مقرر شد هرکدام از کارکنانی که مبادرت به شروع تحصیل کردند، مجوزهای صادره قبل به قوت خود باقی است. کارکنانی هم که از نیم سال دوم تحصیلی (بهمن 96) متقاضی تحصیل هستند، پس از تأیید مدیریت مربوطه، در کمیته ای زیر نظر معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی موضوع بررسی و اخذ تصمیم خواهد شد؛ ضمنا در خصوص اعمال مدارک تحصیلی، اسناد بالادستی و مصوبات قانونی لارم الاجراست.

    ضیائی درباره مصوبات جلسه هماهنگی و پایش امور استان ها هم گفت: این نشست 12 مصوبه مربوط به حوزه های آموزشی، جابه جایی رشته ها، طرح تعاون هیات علمی، طرح امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی، طرح ناحیه بندی استان ها و... داشت که دو مصوبه مهم مربوط به کارکنان است.

    مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در بند 7 این مصوبه مقرر شد واحدهای استانی بازخرید کارکنان را با تامین منابع مالی و با رعایت استانداردهای ابلاغی انجام دهند، در این مصوبه هم بر اساس تاکید دکتر فرهاد رهبر آمده که قراردادهای قبلی با کارکنان بازخرید شده با همان شرایط قبلی برقرار است و استان ها مجوز تغییر آن را ندارند و این مصوبات درباره بعد از این صورتجلسه (1 دی 96) به این صورت خواهد بود که کارکنان با 20 سال و بیش از 20 سال کار سالی 30 روز و کارکنان دارای سابقه کار کمتر از 20 سال به ازای هر سال خدمت 45 روز حقوق دریافت خواهند کرد.

    وی در ادامه گفت: دکتر فرهاد رهبر در جلسه پایش استان ها تاکید کرد که منابع لازم برای بازخرید کارکنان تامین شود تا به افرادی که می خواهند خود را بازخرید کنند، کمک شود.

    به گفته ضیائی، بر اساس مصوبه هماهنگی و پایش امور استان ها، استخدام نیروی جدید در بخش های اداری به هر شکل مطلقا ممنوع است و باید نیروی انسانی در بخش های مختلف اعم از هیات علمی و کارکنان ساماندهی و چابک سازی شود.

     

     

    ادغام یا تعطیلی هیچ یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مطرح نیست

     

    مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه موضوع ادغام یا تعطیلی هیچ یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مطرح نیست، گفت: موضوع تجمیع مدیریت و ناحیه بندی واحدها در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار قرار دارد و ساختار اداری استان ها باید متناسب با ساختار اداری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اصلاح شود.

    ضیائی اظهار داشت: امیدوارم با اجرا و پیگیری این مصوبات بتوانیم یک فضای کارآمد و کارآ و معتمدانه در دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشیم تا عائله بزرگ دانشگاه که بالغ بر 100 هزار همکار هیات علمی و کارکنان و نیز یک میلیون و 500 هزار دانشجو می شود را با آرامش هدایت کنیم.

    وی خاطرنشان کرد: تمامی تلاش و استراتژی دکتر فرهاد رهبر در مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی تامین امنیت شغلی کارکنان، ارتقای معیشت زندگی آنان و برخورداری از سطح کیفی مناسب در زندگی است و اعتقاد ایشان این است، زمانی که فرد تامین امنیت شغلی و معیشت زندگی داشته باشد، بهره وری بیشتری خواهد داشت و این موضوع را در مدیریت های قبلی ایشان هم دیده و لمس کرده ایم.

    مشاور رئیس دانشگاه ادامه داد: تاکید دکتر فرهاد رهبر در دانشگاه آزاد اسلامی بر این است که متکی به شهریه های دانشجویی نباشیم و بتوانیم امکانات عظیم این دانشگاه را مدیریت کنیم و اتاق فکر بزرگ این دانشگاه که بالغ بر 30 هزار عضو هیات علمی و حدود 500 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی است را به حرکت درآوریم و نسبت به حل مشکلات کشور حساس و کوشا باشیم.

    ضیائی در پایان با بیان اینکه نیمی از آموزش عالی کشور بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است، از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواست که دانشگاه آزاد اسلامی را در اجرای برنامه خود کمک کند تا به 100 هزار عائله و بیش از یک میلیون و 500 هزار دانشجوی این دانشگاه خدمت رسانی شود تا با آرامش به تحقق اهداف کیفی آموزش و پرورش بپردازند.

    وی اظهار امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی بتواند رسالت خود را بر نظام آموزش عالی کشور از این رهگذر محقق سازد.

     


     

    منبع :  روابط عمومی    1396/10/11 10:26


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 1214
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )