جمعه 26 مرداد 1397  /  2018 17 Aug   
ساعت :  3:24 GMT  /  تهران -  7:54
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
رفاهی
سی و ششمین سالگرد ....
باشگاه پژوهشگران
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
پرسش مهر
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
26 مرداد 1397
   
  2018 Aug 17
    
   5 ذیحجه 1439
     
    کد پیگیری
    شناگر و قهرمان جوان تیم ملی ایران:
    سما را انتخاب کردم...

    به بهانه جابه جایی رکورد 200 متر پروانه  پای صحبت متین بالسینی ، دانش آموز دبیرستان دوره دوم اندیشه تهران و شناگر جوان تیم ملی ایران نشستیم و گپ و گفت خودمانی ترتیب دادیم.

    *آقا متین سلام، آخرین اخباری که از فعالیت های ورزشی شما به دستمان رسید خبر جابه جا کردن رکورد بود، لطفا درخصوص مسابقه، شرایط مسابقه و حریفانت بگویید.
    بله، من از تابستان سال 1395 تا الان نفر اول 200 متر پروانه ، 400 ، 800 و 1500 متر سینه ایران هستم.
    من رکورد 200 متر پروانه بزرگسال ایران را در مهر ماه سال 1396 در قطر و در استخر 25 متری زدم و حریفانم در آنجا آقای چد لیک لوس (قهرمان جهان و المپیک ) و آقای تام شیلد ( قهرمان جهان ) بودند و رکورد بعدی که زدم در دوره اول پانزدهمین دور لیگ شنای ایران بود که در استخر مسافت بلند پس از ده سال توانستم رکورد قبلی 200 متر پروانه ایران را بشکنم که دست جناب آقای سیروس سعید بود که ایشان در انگلستان تمرین می کردند.

    *فکر می کنم اگر کمی به عقب برگردیم بهتر باشد، از چند سالگی ورزش شنا را با چه مربی شروع کردی و از همان ابتدا به همین خوبی بودید؟
    من از 9 سالگی شنا را شروع کردم ابتدا شنا را پیش آقای رسول محمدی یاد گرفتم و در یک دوره چند ساله مربیان زیادی عوض کردم و در حال حاضر 3 سال است که با استاد فرید موسوی تمرین می کنم و بنظرم ایشان مربی بسیار زحمتکشی در دنیا شنا هستند.
    از 12 سالگی رسماً وارد مسابقات شنا شدم و در اولین مسابقه حتی نتوانستم تا آخر مسابقه را تمام کنم و بدنم به اصلاح کم آورد . ولی در مسابقه بعدی با فاصله یکماه بعد نفر اول همان رشته شدم و الان تقریبا نزدیک به 100 مدال منطقه و استان دارم و 20 طلا درلیگ شنای ایران دارم.

    *اخبار مختلف کسب عناوین برتر شما در شنا بسیار خیره کننده بود و وقتی شنیدیم که شما در دبیرستان دوره دوم اندیشه درس میخوانید شوقمان بیشتر شد؛ لطفا از حال و هوای فعالیت های آموزشی و پژوهشی، ورزشی مدرسه بگویید.
    خیلی خوشحالم از اینکه دست آوردهای من در شنا برای شما مورد توجه قرار گرفته است ، با توجه به اینکه دبیرستان سما اندیشه دو سال است که افتتاح شده نسبت به سال قبل عملکرد بهتری دارد و مسئولان مدرسه به ویژه مدیر و معلمان خیلی به ورزش اهمیت می دهند و من را دراین مسیر تشویق می کنند . مدرسه از لحاظ نرم افزاری نیز  در سطح خیلی بالایی قرار دارد.

    *چرا مدرسه سما را انتخاب کردید؟ و چند سال است که مدرسه سما درس می خوانید؟
    من دو سال است که در مدرسه سما درس می خوانم. اول به دلیل اینکه تعداد نفرات در کلاس ها کم تر از مدارس دولتی بود، دوم به خاطر داشتن محیط آموزشی خوب، فضای بزرگ تر نسبت به مدارس دیگر  و نیز داشتن کادری مجرب از مربیانی که از تهران آمده اند و معلمان خوب شهریار، سما را انتخاب کردم.

    *رابطه ات با همکلاسی ها، معلمان و به ویژه با مدیر مدرسه سما چطور است و آیا از حمایت های آنها برخوردارید؟
    من رابطه معمولی با همکلاسی هایم دارم ولی رابطه گرم و صمیمی معلمان، مربیان و به ویژه مدیر مدرسه جناب آقای میردار دارم که واقعا به من لطف دارند.

    * آیا دوست داری در رشته تربیت بدنی در آموزشکده های سما تهران ادامه تحصیل بدهید ؟
    بله علاقه دارم در دانشگاه های سما درس بخوانم اما نه در رشته تربیت بدنی بلکه در رشته های مهندسی

    *فکر می کنی کدام عامل مثل مدرسه یا پدر ومادر یا دوستان در موفقیت تو نقش مهم تری داشتند؟ و چرا؟
    در گام نخست پدرم؛ که واقعا توی این چند سال به من خیلی کمک کرد و همیشه هوای من را داشت .
     از مربی ام و آقای میردار مدیر مدرسه که کمال همکاری را با بنده داشته اند و از مسئولان مجموعه سما به خاطر تاسیس این مدرسه قدردانی می نمایم.

    *با توجه به اینکه مدرسه سما اندیشه تنها چند سال است که افتتاح شده امکانات آموزشی و ورزشی این مدرسه را چطور ارزیابی می کنید؟
    امکانات آموزشی و پرورشی نسبت به سال قبل خیلی بهتر شده اما جا دارد که یک مقدار از لحاظ سخت افزار پیشرفت بیشتری داشته باشه که البته این نیاز مند زمان است.

    *بعضی اوقات آدم ها دلشان می خواهد یک حرفی را در یک نشریه یا جلوی میکروفن بگویند که همه بشنوند، حرفی درددلی دارید که دوستداری همه بشنوند؟
    اولاً باید از پدرم، مربی ام و آقای میردار مدیر دبیرستان تشکر کنم و کلام آخر اینکه می خواهم یکروزی به هدفی که دارم برسم و به کسانی که به من میگفتند امکانش نیست بگم پس چی شد شما که ....(صحبت را با لبخند قطع کرد)
     

     


    گفت و گو : وحید صداقت- روابط عمومی سما تهران
     

     

    منبع :  روابط عمومی سما    1396/12/14 11:39


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 461
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )