دوشنبه 5 فروردين 1398  /  2019 25 Mar   
ساعت :  19:00 GMT  /  تهران -  23:30
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
رفاهی
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
جشنواره دانش آموزی سینا
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
5 فروردين 1398
   
  2019 Mar 25
    
   17 رجب 1440
     
    کد پیگیری
    استاندار تهران مطرح کرد: نیاز تهران به ۹۷۰ مدرسه جدید/ افزایش چشمگیر دانش آموزان تهران تا سه سال آینده !
    مقیمی استاندار تهران در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تهران در خصوص آموزش و پرورش استان گفت: «مدرسه‌ای در تهران وجود دارد که نمازخانه‌ و آزمایشگاه را به کلاس درس تبدیل کرده است. ما باید برای آموزش و پرورش قدم‌های بزرگی برداریم، زیرا پایه و اساس پیشرفت کشور همین مسئله است.»
    وی به کشور کره اشاره کرد و گفت:« اکنون که این کشور تولیدکننده بزرگ اقتصادی شده است، زیرساخت‌های آموزش و پرورش خوبی را دارا بوده است. ما اگر 10 درصد هزینه‌های اداری استان را کم کنیم و از آن برای ساخت مدرسه استفاده کنیم، بسیاری از مشکلات اعتباری این حوزه کم خواهد شد.»
    استاندار تهران اظهار داشت:«همه مدیران باید در ساخت مدارس جدید ما را یاری کنند. سطح مدارس تهران اکنون مناسب نیست و باید به سطح مدارس کرمان و ایلام برسد.»
    وی تصریح کرد:«دولت نمی‌تواند سرمایه آن‌چنانی در بخش آموزش و پرورش قرار دهد، لذا ما باید خود به فکر باشیم و بهتر است در تهران نیز دانش‌آموزان در کلاس‌های 24 نفره بنشینند. اگر مدارس غیرانتفاعی تهران وجود نداشت، امروز کلاس‌های استان تهران 50 نفره بود و این بدین معنی نیست که مدارس غیرانتفاعی کیفیت بالایی دارند.»
    مقیمی افزود:«بهتر است فضاهای آموزشی در محل‌های ارزان‌تر ساخته شوند تا فضای بیشتری در اختیار باشد. تعداد دانش‌آموزان تهران تا سه سال آینده به اندازه کل دانش‌آموزان سمنان افزوده می‌شود و به تعداد مدارس آن استان به ظرفیت نیاز است. تهران به 970 مدرسه نیاز دارد.»
    استاندار تهران اظهار داشت: «باید کمیته‌ای با مسئولیت معاونت اجتماعی وزارت آموزش و پرورش تعیین کنیم و معاون‌های عمرانی، راه و شهرسازی، یک نفر نماینده مجلس و نماینده سازمان برنامه و شهرداری تهران در آن حضور یابند. ما 30 نماینده مجلس در تهران داریم و اگر هر نماینده 3 مدرسه را پیگیری کند، نیمی از مدارس تأمین خواهد شد و در شهرستان‌ها نیز باید به همین شکل باشد. ما باید در تهران به میانگین کشوری برسیم.»
     

    منبع :  خبرگزاری فارس    1397/2/24 08:38


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 296
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )