سه شنبه 28 اسفند 1397  /  2019 19 Mar   
ساعت :  17:53 GMT  /  تهران -  21:23
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
رفاهی
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
جشنواره دانش آموزی سینا
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
28 اسفند 1397
   
  2019 Mar 19
    
   11 رجب 1440
     
    کد پیگیری
    با حضور نمایندگان هفت استان شمالی کشور؛ المپیاد ورزشی دانش‌آموزی سما منطقه شمال کشور در رشت آغاز شد

    مراسم افتتاحیه نخستین المپیاد ورزشی دانش‌آموزی متوسطه دوره دوم پسران سما منطقه شمال کشور با حضور نمایندگان هفت استان شمالی کشور در رشت برگزار شد.

     


     

     

    به گزارش روابط عمومی سما، مراسم افتتاحیه نخستین المپیاد ورزشی دانش‌آموزی متوسطه دوره دوم پسران سما منطقه شمال کشور با حضور 7 استان به میزبانی  سما  استان گیلان در رشت از صبح امروز در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت(سایت50 هکتاری واقع در لاکان رشت) آغاز به کار کرد.

    مدیر تربیت بدنی و سلامت سازمان سما در این مراسم با اشاره به اینکه این المپیاد در شرایطی خاص برگزار می‌شود اظهار داشت: دست‌اندرکاران این حوزه به منظور برگزاری هرچه بهتر این المپیاد از تمامی توان‌خود بهره می‌برند.

    زهرا فتح‌اللهی افزایش نشاط، امنیت و شادابی در بین نوجوانان و جوانان را از دلایل اصلی برگزاری این المپیاد دانست خاطرنشان کرد: با تدابیر اندیشیده شده هیچ استانی از این المپیاد دست خالی به استان خود باز نمی‌گردد.

          

    وی با تاکید بر اینکه مسابقات و برنامه‌های فرهنگی متعددی در این المپیاد برنامه‌ریزی شده است تصریح کرد: علاوه بر مسابقات طراحی شده در المپیاد همه روزه مسابقات ورزشی متعددی در این المپیاد برگزار می‌شود.

    نمایش روحیه پهلوانی ایرانیان در ورزش 
     

    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در این مراسم با اشاره به اینکه جایگاه ورزش در سطح ملی و منطقه‌ای همواره با اهمیت است گفت: ایران اسلامی در حال حاضر در شرایط تحریم‌ها، تهدید و ناعدالتی قرار گرفته است.

          

    ابراهیم چیرانی با بیان اینکه این ناعدالتی حتی در بازی‌های جام جهانی برای ایران اسلامی به درستی مشهود بود تاکید کرد: هدف دشمنان از این ناعدالتی‌ها ایجاد عدم تعادل در زندگی فردی و اجتماعی برای جوانان ایرانی است.وی با تاکید بر اینکه تجربه کشور‌های بزرگ همواره بیانگر این است که توجه به کار و فراغت عاملی برای پیشرفت و توسعه است خاطرنشان کرد: اهمیت به کار و فراغت می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را برطرف کند.

    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه ورزش و فراغت در بسیاری از شرایط به کمک افراد می‌آید بیان کرد: روحیه پهلوانی و جوانمردی در ورزشکاران ایرانی مشهود است و ایرانیان تنها به دنبال کسب نتیجه نیستند‌.وی با بیان اینکه امید است این المپیاد نیز با روحیه پهلوانی و جوانمردی در استان گیلان برگزار شود تصریح کرد: المپیاد‌های ورزشی می‌تواند با برگزاری در دانشگاه‌ها برای جوانان زندگی‌ساز باشد.

          

    حضور هفت استان از یازده استان در المپیاد ورزشی دانش اموزی سما پسران شمال کشور
     

    دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: نخستین المپیاد ورزشی دانش‌آموزی پسران سما منطقه شمال کشور با حضور 7 استان از 12 لغایت 14 تیر ماه در رشت برگزار می‌شود.

    محمد نیک‌پسند خراسان رضوی، مازندران، اردبیل، تهران، کردستان، آذربایجان غربی و گیلان را از استان‌های شرکت‌کننده در این المپیاد نام برد و تصریح کرد: این المپیاد توانایی میزبانی 11 استان از سطح کشور را داشت.

          

    وی با تاکید بر اینکه این المپیاد در سایت 50 هکتاری دانشگاه آزاد واحد رشت و در دو رشته فوتسال و تنیس روی میز برگزار می‌شود گفت: تحصیل، تهذیب و ورزش همواره از سوی مقام معظم رهبری تاکید شده است و باید به طور ویژه دنبال شود.

    دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان با بیان اینکه حفظ محیط زیست همواره برای گیلان و کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است گفت: این المپیاد با هدف حفظ محیط‌زیست در گیلان برگزار می‌شود.

     

    رونمایی از قلک سبز در حاشیه المپیاد ورزشی سما


    در انتهای این مراسم از قلک سبز با هدف جمع‌آوری درب‌های بطری برای کمک به محیط زیست رونمایی شد؛ موسسات و مدارس می‌توانند با جمع‌آوری درب‌های بطری در این قلک و فروش این درب‌ها تجهیزات ورزشی برای مراکز خود تهیه کنند.

    طراحی قلک مذکور به همت موسسه محیط زیستی بوم پژوهش گیلان پاک و حمایت سازمان سما استان گیلان صورت گرفت.اجرای «لافندبازی» یکی از نمایش‌ها و بازی‌های جذاب عامیانه که در میان مردم گیلان محبوبیت ویژه‌ای دارد نیز از دیگر برنامه های جانبی این مراسم بوده است. لافند‌بازی با نام‌های طناب بازی، ریسمان‌بازی، رسن‌بازی، و غیره نیز خوانده می‌شود.

     

    جهت دیدن تصاویر کلیک نمایید

    منبع :  روابط عمومی سما    1397/4/12 15:17


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 648
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )