دوشنبه 2 ارديبهشت 1398  /  2019 22 Apr   
ساعت :  19:05 GMT  /  تهران -  23:35
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
رفاهی
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
جشنواره دانش آموزی سینا
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
2 ارديبهشت 1398
   
  2019 Apr 22
    
   16 شعبان 1440
     
    کد پیگیری
    برگزاری کارگاه و جلسات پرسش پاسخ، برنامه نوبت عصر اولین روز گردهمایی
    کارگاه "مدارس سما و سند تحول بنیادین"، کارگاه "جریان شناسی سیاسی فرهنگی انقلاب اسلامی" و کارگاه "تبیین دیدگاه های تربیتی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری" برنامه نوبت عصر اولین روز "گردهمایی مدیران مدارس منتخب سما بر اساس الگوی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش" بود.
     

    به گزارش روابط عمومی سما، دکتر نویدادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در کارگاه "مدارس سما و سند تحول بنیادین" درخصوص سما و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سخنرانی کرد.
    رویکرد اصلی سخنان وی بر لزوم فرهنگ سازی در مدارس بود.

     

    دکتر حمیدرضا مقدم فر کارشناس مسائل استراتژیک، مشاور فرهنگی و رسانه ای فرمانده سپاه پاسداران در راستای جریان شناسی سیاسی فرهنگی انقلای اسلامی گفت: «از سال های قبل از انقلاب به چگونگی مسیر انقلاب و جای گذاری ها اشاره کرد و گفت:«افراد نفوذی در این راه باعث لطمه و آسیب هایی به نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند و در این راستا ما بزرگان بسیاری را از دست دادیم و اگر این بها را نمی پرداختیم شاید به چنین روزی دست نمی یافتیم.»
     

    دکتر مقدم فر بر ضرورت اگاهی مدیران مدارس از جریان شناسی سیاسی فرهنگی انقلاب برای پاسخگویی به سوالات و ابهامات دانش آموزان تاکید کرد.
     

    دکتر حسن بنیانیان رئییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدرس کارگاه " تبیین دیدگاه های تربیتی حضرت امان (ره) و مقام معظم رهبری" درباره شاکله فرهنگی و ظرفیت های علمی مقام معظم رهبری سخن گفت.
    دکتر بنیانیان خطاب به مدیران شرکت کننده در این دوره گفت:«یک مدیر به علت کار فرهنگی باید به کارکردهای مثبت و سازنده فرهنگی توجه کند و شناخت کافی در رابطه با کارکرد های مخرب فرهنگی در محیط مدرسه داشته باشد.»

     

    وی "تحول بنیادین در نظام های آموزشی کشور" و "تولید علوم انسانی اسلامی و بومی" را از اهم مجموع فرمایشات راهبردی مقام معظم رهبری برشمرد.
    کارکرد فرهنگ، رفتار فرهنگی، تغییرات فرهنگی، فرهنگ سازی آگاهانه و ... از دیگر موضوعاتی بود که دکتر بنیانیان با بیان شیوای خود به آنها پرداخت.
       1397/6/17 22:16


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 872
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )