سه شنبه 4 تير 1398  /  2019 25 Jun   
ساعت :  10:35 GMT  /  تهران -  15:05
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
با مدارس سما آشنا شوید
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
رفاهی
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
4 تير 1398
   
  2019 Jun 25
    
   21 شوال 1440
     
    کد پیگیری
    همزمان با هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی جدید با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی صورت گرفت:
    همزمان با هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی جدید  با حضور دکتر جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی،دکتر نریمانی دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان، هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه ،رئیس شورای شهر مراغه ،معاون مدیر کل و رئیس آموزش و پرورش شهرستان مراغه و فرماندهی انتظامی شهرستان دبیرستان دخترانه سما و دبستان دخترانه شماره 2 سما مراغه افتتاح شد.
    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در مراسم بهره برداری از این مدارس گفت: این دانشگاه همواره در زمینه توسعه زیرساخت های تعلیم و تربیت در کشور پیشتاز بوده و توانسته موفقیت های چشمگیری نیز در این زمینه کسب کند.

     


    عزیز جوانپور افزود: در راستای پرورش نسل آینده مبتنی بر آموزه های اسلامی و قرآنی، باید امکانات مناسبی برای این منظور ایجاد شود.
    وی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان نقش تعیین کننده ای در سرنوشت آینده کشور دارند ادامه داد: کشف و بهره گیری از استعدادهای ناب دانش آموزان در مدارس می تواند زمینه ساز تقویت جبهه فرهنگی و اجتماعی جامعه در برابر توطئه های دشمن باشد.
    وی اضافه کرد: امروز در جنگ اقتصادی و فرهنگی دشمن آرمان های متعالی کشورمان نشانه گرفته شده که باید با تربیت صحیح نسل آینده در انتقال آرمان ها و ارزش هایی چون دفاع مقدس به آیندگان تلاش شود.
    وی افزود: آسیب های اجتماعی و فرهنگی با ترویج و تبیین آرمان ها و ارزش های اسلامی کاهش یافته و شاهد رشد و بالندگی در عرصه های علمی و فرهنگی در آینده خواهیم بود.
    مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در این مراسم با بیان اینکه فعالیت مدارس غیرانتفاعی براساس قانون است گفت: هم اکنون 20 درصد از دانش آموزان این شهرستان در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.
    جلیل اسلامی افزود: با انجام فرهنگ سازی و پیش بینی ها در بودجه می توان سهمی از درآمدهای حاصله از مدارس غیرانتفاعی را به محرومیت زدایی از آموزش و پرورش اختصاص داد.
    وی اضافه کرد: مدارس سما نیز در شهرستان یک هشتم دانش آموزان در حال تحصیل مدارس غیرانتفاعی را تربیت کرده و سهم مهمی در عرصه تعلیم و تربیت ایفا می کنند.

     


    معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی  سما  مراغه نیز گفت: این معاونت علاوه بر فعالیت و اهتمام در تربیت دانشجویان، نقش فعالی در عرصه تعلیم و تربیت دانش آموزان دارد
    وی افزود:اگر امروز همه ما ،عزیزان ما وکودکان ما در فضای امن و آرامش راه رشد و تحصیل و کسب فضائل علمی و معنوی را می پیمائیم مدیون خون شهدای اسلام و انقلاب و مدافعان حرم هستیم .
    رئیس کانون بسیج اساتید شهرستان مراغه ادامه داد:یقین بدانید که دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب چشم دیدن موفقیت های ما را ندارند و ما باید در مقابل این حربه های دشمنان با وحدت خود از آرمان ها و ارزش های خود دفاع کنیم و در تربیت نسل امروز بیش از پیش فعال باشیم چرا که بی شک اساس تربیت نسل آینده ما در مدارس باید اتفاق بیفتاد.
    کاظمی مطلق ادامه داد: بحث اخلاق حرفه ای در بین همکاران، داشتن ایده ها و طرح های ماندگار فرهنگی برای استان و کشور، تاسی گرفتن از منویات مقام معظم رهبری بر سبک زندگی ایرانی اسلامی خانواده ها، آموزش برای معلمان و پرسنل، تجمیع سرمایه و پرهیز از اتلاف سرمایه، اطلاع رسانی به موقع و مستمر، ایجاد محیطی با نشاط برای دانش آموزان، استفاده از پتانسیل خیرین، مهارت افزایی و تاکید بر استفاده ازآموزش های نوین  را از جمله سیاست های این شورای راهبردی عنوان کرد
    معاون سمای مراغه گفت: مهمترین شاخصه ی عملکرد مدارس سما رعایت استانداردهای آموزشی و فرهنگی، انتخاب مدیران و دبیران مجرب و متعهد با شئون نظام آموزشی کشور و اعتماد آفرینی برای اولیاء دانش آموزان است.
    کاظمی مطلق افزود: هم اکنون با افتتاح این دو مدرسه 1700 مترمربع به فضای آموزشی مدارس سما مراغه افزوده شد مه در مدارس سما مراغه بیش ازیک هزار دانش آموز در چهار هزار و 200 متر مربع فضای آموزشی تحصیل می کنند که برای راه اندازی این دو مدرسه ای که امروز به بهره برداری رسید مبلغ ½ میلیارد ریال هزینه شده است.
    وی ادامه داد: از مجموع 6 هزار متر مربع فضای تحصیلی آموزش عالی در آموزشکده سما مراغه نیز 2 هزار متر مربع به فضای کارگاهی،آزمایشگاهی و آموزشی اختصاص یافته است .وی اضافه کرد: کسب رتبه های برتر در زمینه های فرهنگی،علمی ، قرآنی،ورزشی ، قبولی 90 درصدی در کنکور سراسری و انتخاب دبستان دخترانه  سمای شهرستان به عنوان مدرسه نمونه کشوری در بین مدارس سما کشور  بخشی از موفقیت های این مجموعه بوده است. در این مراسم از دانش آموزان برترعلمی،فرهنگی ،قرانی و ورزشی تجلیل بعمل آمد

     
    منبع :  روابط عمومی سما    1397/7/4 14:40


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 252
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )