سه شنبه 31 ارديبهشت 1398  /  2019 21 May   
ساعت :  11:51 GMT  /  تهران -  16:21
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
رفاهی
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
31 ارديبهشت 1398
   
  2019 May 21
    
   15 رمضان 1440
     
    کد پیگیری
    مراسم معارفه دبیرکل شورای عالی فرهنگی، آموزشی و مهارتی سازمان سما و مدیر کل حوزه ریاست برگزار شد
    مراسم معارفه دبیرکل شورای عالی فرهنگی، آموزشی و مهارتی سازمان سما و مدیر کل حوزه ریاست این سازمان با حضور دکتر منظری توکلی معاون دانشگاه و سرپرست سازمان سما، معاونان، مدیران و کارکنان صبح امروز در سالن آمفی تناتر این سازمان برگزار شد.
     

    به گزارش روابط عمومی سما، دکتر منظری توکلی با خواندن مشورت در دکترین جمهوری اسلامی ایران برضرورت تشکیل شوراها برای مشارکت مردم در امور تاکید کرد و گفت:«مشورت با افراد خبره از نکات مهمی است که در قرآن بارها به آن اشاره شده است.»
     

    وی ادامه داد:«بعد از حضور دکتر ولایتی در هیات امنا و دکتر طهرانچی در دانشگاه آزاد اسلامی، مشورت گرفتن از نیروهای متخصص در راس امور این مجموعه قرار گرفت.»
    دکتر توکلی با ابراز خرسندی از حضور دکتر فاضل در مجموعه سما به عنوان نیروی متخصص در امر تعلیم و تربیت و مدرسه داری و در راس شورای عالی سازمان سما، این شورا را مغز متفکر سازمان در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها دانست و آینده سما را با حضور ایشان درخشان تر از گذشته توصیف کرد.

     

    رئیس سازمان سما همچنین با معرفی دکتر طیاری از اعضا برجسته هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ایشان را فردی توانمند و دارای مهارت در تمامی حوزه های اداری، آموزشی و فرهنگی در مجموعه دانشگاهی دانست و ابراز امیدواری کرد تا با حضور ایشان هماهنگی های بهتر و موثرتری در این مجموعه صورت گیرد. 
    در ادامه دکتر منظری ضمن قرائت حکم دکتر فاضل سنقری که به امضای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی رسیده است، ایشان را به جایگاه سخنرانی دعوت کرد.  

     

    دکتر فاضل مشاور رئیس و دبیر کل شورای عالی فرهنگی، آموزشی و مهارتی سازمان سما حضور خود در مجموعه سما را برای انجام خدمت رسانی دانست و گفت:«هر مجموعه ای اقتضائات و شرایط خاص خود را دارد و سازمان سما نیز از این امر مستثنی نبوده و با سایر مجموعه های آموزشی متفاوت است.»
    وی افزود:«امیدوارم بتوانم خادم خوبی در مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی که بزرگترین دانشگاه حضوری خاورمیانه نیز می باشد، باشم، اگرچه این وسعت و بزرگی هم مزیت است و هم محدودیت. چرا که از لایه های مختلف اجتماعی در این مجموعه حضور دارند.»

     

    دبیرکل شورای عالی فرهنگی، آموزشی و مهارتی سازمان سما با تاکید بر ارتقا جایگاه و برند دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان انتخاب اول مردم در سال های آینده، از مدارس سما به ویژه در مراکز استان ها، به عنوان برندی پیشرو و صاحب نام یاد کرد و گفت:«سما از ظرفیت بالایی برخوردار است، ما باید در کنار افزایش کمی مدارس که قدرت جریان سازی را با خود نیز به همراه دارد؛ پشتوانه فکری، انسجام مدیریتی و .... را در مدارس سما افزون نماییم.»
    دکتر فاضل با ذکر برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در نظر گرفته شده برای این مجموعه، خاطر نشان کرد:«اگر شورای سازمان سما بتواند خوب و مقتدرانه عمل نماید، اقدامات زیربنایی خوبی صورت خواهد گرفت.»

     

    انسجام و پیوستگی مدارس سما، شفافیت مالی، ارتقا کیفی خدمات و یکپارچگی آن در تمامی مدارس و ... از دیگر تاکیدات دکتر فاضل در این جلسه بود.
    وی از مدیران مدارس سما به عنوان گنجینه های ارزشمند دارای تجربه یاد کرد و گفت:«سما می تواند جریان آموزش و پرورش را به همراه خود سیر دهد تا پیشرفت هایی در حوزه تعلیم و تربیت صورت گیرد»
    دکتر فاضل در خاتمه با معرفی خود به عنوان یار و همراه در کنار دکتر منظری توکلی و سازمان سما گفت:« مصمم هستیم تا با تلاش یکایک همکاران این مجموعه، سازمانی فعال، پویا و یادگیرنده ایجاد نماییم و اولویت کاری ما ارتقا مجموعه سما است.»

     

    سپس دکتر طیاری مدیر کل حوزه ریاست سازمان سما، جمهوری اسلامی را محصول نهضت کربلا و خون سیدالشهدا و شهدا دانست و گفت:« عملکرد و سیره شهدا می بایست سرلوحه کارهای مدیران قرار گیرد.»
    وی با ذکر خاطره هایی آموزنده از شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، آنان را نمونه های شایسته از الگوهای مدیریتی برای مدیران جمهوری اسلامی برشمرد تا درس شجاعت، ایثار، نظم، انضباط و آراستگی را از آنان بیاموزند.

     

    دکتر طیاری وظایف فردی، اجتماعی و وظایف در قبال کارگزاران را از شرح وظایف مدیران از دیدگاه حضرت علی در نهج البلاغه عنوان کرد و گفت:«آن حضرت مدیران خود را به رعایت تقوای الهی، تهذیب نفس، پرهیز از ریاست طلبی و رحم و شفقت دعوت نموده است.»
     

    وی عدالت و رسیدگی به مشکلات را از وظایف اجتماعی، گزینش و رسیدگی به امور کارگزاران و نظارت را از جمله وظایف در قبال کارگزاران عنوان کرد.
    در این مراسم همچنین با حضور مسئولان از همکاران تلاشگر در برگزاری گردهمایی مدیران مدارس منتخب سمایی با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

     

     
    منبع :  روابط عمومی سما    1397/7/14 11:10


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 1021
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )