پنجشنبه 2 خرداد 1398  /  2019 23 May   
ساعت :  12:03 GMT  /  تهران -  16:33
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
رفاهی
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
2 خرداد 1398
   
  2019 May 23
    
   17 رمضان 1440
     
    کد پیگیری
    دکتر جوانمرد: سما در ورزش فرصت طلایی دانشگاه آزاد است
    مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سما در ورزش فرصت طلایی دانشگاه آزاد اسلامی است ومسولان ارشد دانشگاه بر روی استعدادیابی ورزشی دانشجویان و دانش آموزان تاکید فراوان دارند .
     

    به گزارش روابط عمومی سما، کمال جوانمرد در مراسم افتتاحیه جام استعدادهای سما که با عنوان" یادواره شهدای حرم" برگزار شد، اظهار کرد: این مسابقات نقطه عطفی در ورزش دانشگاه آزاد اسلامی است. روح ورزش ایران اخلاق و جوانمردی است که آزرده و مخدوش بوده و روح پهلوانی به وسیله قهرمانی، تنه خورده است. خوشحالم نام این رقابت ها با نام شهدای مدافع حرم گره خورده است.
     

    وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از دیدگاه ورزشی برگ زرین انقلاب اسلامی است ودر این راستا خدمات زیادی انجام داده ؛به نحوی که امسال درمسابقات جاکارتا ،98 درصد مدال آوران از دانشگاه آزاد بود ؛و۶۰ درصد از بدنه کاروان بازی‌های آسیایی ایران درجاکارتا را دانشجویان این دانشگاه تشکیل داده بودند .
     

    جوانمرد تصریح کرد: مهمترین ایرادی که به ورزش آموزش عالی وارد می‌دانند این است که دانشگاه آزاد قهرمانان را دانشجو می‌کند. برای رفع این معضل مسولان دانشگاه ضرورت توجه به مدارس را در اولویت کارهای خود قرار داده وتاکید نموده اند که تمامی واحدها امکانات وفضاهای ورزشی خود را در اختیار مجموعه سما قرار دهد وبرنامه اسنعدادیابی ورزشی به منظور تقویت بدنه ورزش در کشور به صورت کاملا دقیق در این مجموعه پیاده خواهد شد .
     

    مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سازمان سما با بیش از 76 هزار دانش آموز و90هزار دانشجو در آموزشکده‌ها دارای جایگاه خاصی است و هیچ دانشگاهی چنین موقعیت ویژه‌ای را ندارد که  دانشگاه و مدرسه را هم‌زمان در اختیار داشته باشد. متاسفانه سرانه ورزشی در سما بسیار پایین است. از همه همکارانم در کل کشور می خواهم اماکن ورزشی را در اختیار سما قرار دهند تا خلأ  فضای ورزشی سما جبران شود.
     

    جوانمرد تأکید کرد: دکتر طهرانچی به من تاکید کرد روی استعدادیابی تمرکز کنیم. ورزش یک پروسه است و نه یک پروژه. متاسفانه ورزش در مملکت ما پروژه محور شده و قهرمانان ما حاصل برنامه بلندمدت نیستند.
    وی در پایان گفت: دانشگاه آزاد در ورزش دارای یک  استراتژی شده و آغازگر آن مدارس سما هستند.


     

       1397/8/27 13:54


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 198
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )