سه شنبه 31 ارديبهشت 1398  /  2019 21 May   
ساعت :  11:53 GMT  /  تهران -  16:23
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
رفاهی
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

سالنما
31 ارديبهشت 1398
   
  2019 May 21
    
   15 رمضان 1440
     
    کد پیگیری
    دکتر منظری توکلی مطرح کرد: اجرای سند تحول بنیادین رسالت مهم سما در کشور/ ساماندهی نیروی انسانی از اولویت ها
    رئیس سازمان سما و معاون دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و تحقق سیاست های نظام آموزشی گفت: اجرای سند تحول بنیادین از رسالت های مهم سازمان سما در کشور است.

    دکتر علیرضا منظری توکلی  در جلسه شورای سیاستگذاری سما استان هرمزگان با تبریک ولادت با سعادت پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع)، گفت: امروز انقلاب اسلامی ایران در سایه وحدت و یکپارچگی ملت هوشیار و همیشه در صحنه، تحت لوای ولی امر مسلمین جهان به افتخارات بزرگ و موثری در حوزه های مختلف دست یافته است.

    وی امکانات دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور را بی بدیل دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به شرایط و امکانات موجود و حضور نیروی انسانی ماهر در تربیت معلم به خوبی عمل می کند و می توان گفت از صلاحیت بالاتری در این خصوص برخوردار است.

          

    دکتر  منظری توکلی با تأکید بر اجرای سند تحول بنیادین خاطر نشان کرد: نظام آموزشی کشور پیش از سند تحول بنیادین با چالش تک بعدی بودن آموزش های مبتنی بر مباحث علمی صرف روبه رو بود و با ارایه سند تحول بنیادین انتظار می رود رویکردها به مرور به سمت هدف گذاری کلان این سند در برونداد دانش آموزانی در تراز نظام جمهوری اسلامی از نظر تربیتی و پرورشی و از سویی مهارت آموخته برای ارایه خدمت هر چه بیشتر به جامعه سوق یابد.

    دکتر منظری توکلی تاکید کرد: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نظام تعلیم و تربیت باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا برونداد آن، سربازانی برای اقامه احکام اسلامی و برقراری حکومت الهی باشند.

    وی در خصوص کندی تحقق سند افزود: در نظام تعلیم و تربیت، معلم، فضای آموزشی، خانواده و دانش آموز همه با هم در این نظام تأثیرگذار هستند، هر کدام همراه نباشد اهداف ناقص می ماند، بر همین اساس بود که مقام معظم رهبری فرموده اند بند بند سند تحول بنیادین باید اجرا شود.

    ایشان با اشاره به فعالیت 30 ساله مدارس سما خاطر نشان کرد: باید در بحث نیروی انسانی ساماندهی ویژه صورت گیرد و آموزش معلمان یکی از اولویت های ساماندهی نیروی انسانی است که همه آنها باید به روز باشند.

    دکتر منظری توکلی به اهمیت ارتقای کیفیت آموزشی در مجموعه دانشگاه آزاد و مدارس سما تاکید کرد و گفت: با تغییر و تحول در سیستم مدیریتی و اجرایی و رویکردهای نوگرایانه دکتر طهرانچی به سیستم آموزش و پرورش انتظار می رود با استفاده از روش های نوین آموزشی راه کارهایی جهت بالا بردن سطح کیفیت آموزشی در مدارس سما نیز با شدت و حدت صورت گیرد. وی رویکرد مدارس سما را مخاطب محور دانست افزود: سعی بر این است خدماتی ارائه شود که مورد رضایت خانواده‌ها باشد؛ بر همین اساس در مراکز آموزشی و فرهنگی سما فعالیت‌های انجام شده در راستای کیفیت بخشی به آموزش دانش‌آموزان صورت می‌گیرد.
     

     
    منبع :  روابط عمومی سما    1397/9/5 09:34


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 459
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )