جمعه 9 خرداد 1399  /  2020 29 May   
ساعت :  3:52 GMT  /  تهران -  8:22
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
پرسش مهر 98
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
9 خرداد 1399
   
  2020 May 29
    
   5 شوال 1441
     
    کد پیگیری
    حضور چشمگیر سازمان سما با ۶۰ محصول فناورانه درنوزدهمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش، فناوری و فن‌بازار

    سازمان سما با ۶۰ محصول فناورانه درنوزدهمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش، فناوری و فن‌بازار توجه بازدیدکنندگان بسیاری را به سمت این مجموعه مهارتی جلب کرد.
     


     

    به گزارش روابط عمومی سما ، روز گذشته نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار به پایان رسید. امسال ۱۹۹ واحد دانشگاهی و پژوهشی ، شرکت‌های دانش‌بنیان، پژوهشگران جوان در این نمایشگاه حضور داشتند که سازمان سما با ارائه 60محصول منتخب از میان 300 دستاورد دانش آموزی ودانشجویی در این نمایشگاه حضور چشمگیری داشت .

     
    مهندس سودابه ملکی مدیر پژوهش سازمان در رابطه با جایگاه سما در این نمایشگاه گفت :با توجه به گستردگی سما وتعداد بالای  محصولات دانش آموزی ودانشجویی ما همیشه با کمبود فضا مواجه هستیم . مثلا امسال 300اثر از آموزشکده ها ومدارس داشتیم که به دلیل کمبود فضا به ناچار فقط 60 اثر را در معرض دید قرار داده ایم .
    وی در ادامه گفت :از برگزیده ترین محصول که دارای رتبه برتر جابربن حیان در سطح کشوری است تا رتبه سوم جشنواره خوارزمی در رشته مکانیک وبرخی محصولات مانند ربات که رتبه های اول ودوم را درسطح کشوری کسب کرده اند امروز در غرفه قرار دارند .
    مدیر پژوهش سازمان در رابطه با تجاری سازی محصولات گفت :هیچ کدام از آثار به طور نهایی به مرحله تجاری سازی نرسیده است .اما سازمان ودانشگاه آزاد در رابطه با سرمایه گذاری بر روی برخی آثار مصمم هستند .
     
    سیده حلیمه تهم مسئول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان سما در رابطه با روند انتخاب محصولات دانش آموزی ودانشجویی گفت: ابتدا با ارسال بخشنامه به  واحدهای سما طرح‌ها و ایده‌های دانش‌آموزان و دانشجویان را در سامانه باشگاه ثبت‌نام کردیم . طرح‌ها و محصولات در دو قسمت دانش‌آموزی و دانشجویی انتخاب شد . طرح‌ها در قسمت دانش‌آموزی از برگزیدگان مسابقات مختلف مثل جابر بن حیان، جشنواره نوجوان خوارزمی، جشنواره جوان خوارزمی، جشنواره مسینا، تبیان و جشنواره ملی دریا هستند.
    تهم درباره ارتباط میان صنعت و آموزشکده‌های سما اظهار کرد: ارتباط صنعت با سما تنگاتنگ است؛ چراکه ماهیت آموزشکده‌های سما فنی‌وحرفه‌ای است. اکثر رشته‌های موجود در آموزشکده‌های ما در سراسر کشور مانند گروه مکانیک، گروه برق، گروه عمران و گروه تأسیسات نیاز  به آموزش عملیاتی دارند. دانشجویان ما در دوره کارآموزی، موظف به گذراندن دوره‌ای در صنایع مرتبط با رشته‌های خود هستند؛ به همین دلیل تکنسین محسوب می‌شوند.


         وی ادامه داد: امیدواریم که جایگاه آموزشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای سما بیش از پیش شناخته شود و دانش‌آموزان هنرستان‌ها بیشتر به‌سمت ما بیایند و ما را بهتر بشناسند. غرفه ما یکی از پربارترین غرفه‌ها از نظر تنوع محصولات و یکی از کوچک‌ترین غرفه‌ها ازنظر وسعت است. امیدواریم که سال‌های بعد به چشم بهتری به ما نگریسته شود. تمام محصولات ما تندیس اول کشوری را همراه خودشان دارند، از جایزه جابر بن حیان گرفته تا مقام دوم خوارزمی و مخترع برتر کشور. دانش‌آموختگان سما در زمینه پزشکی، نانوفناوری، آشپزی و پخت نان اختراع دارند

    منبع :  روابط عمومی سما    1397/10/5 10:18


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 358
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )