چهارشنبه 30 مرداد 1398  /  2019 21 Aug   
ساعت :  8:28 GMT  /  تهران -  12:58
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
با مدارس سما آشنا شوید
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
رفاهی
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
30 مرداد 1398
   
  2019 Aug 21
    
   19 ذیحجه 1440
     
    کد پیگیری
    در نشست کارشناسان مدارس غیر دولتی گیلان مطرح شد
    80 کارگاه و آزمایشگاه در سطح آموزشکده های سما گیلان وجود دارد
    به گزارش روابط عمومی سما، محمد نیک پسند دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان در جلسه هم اندیشی کارشناس مسئولان و کارشناسان مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش استان گیلان  اظهار کرد:  سما واحد رشت  با 27 نفر دانش آموز از مهر 1371 در مقطع دبیرستان  شروع به فعالیت کرد.
    دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان  افزود:  اکنون پس از گذشت26 سال فعالیت سما واحد رشت  با 8 باب مدرسه 69 کلاس درس  و حدود 1500 دانش آموز از پیش دبستانی تا دوره متوسطه دوره دوم در دو جنسیت دختر و پسر در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان مشغول انجام وظیفه و کمک به امر آموزش می باشد.

     


    نیک پسند با بیان اینکه سما اکنون در 8 شهر گیلان آموزشکده و در 6 شهر مدرسه دارد افزود: تعداد مدارس سما در گیلان به همراه مدارس ضمیمه به 32 مدرسه می رسد.
    وی افزود: 80 کارگاه و آزمایشگاه در سطح آموزشکده های سما گیلان وجود دارد که از این تعداد 23 کارگاه در آموزشکده فنی و حرفه ای سما رشت دایر است.
    نیک پسند با بیان اینکه سما خود را جدا از آموزش و پرورش نمی داند خاطر نشان کرد: سما این آمادگی را دارد شرایطی را فراهم کند تا  دانش آموزان مدارس استان گیلان از امکانات موجود  سما در آموزشکده و مدارس  استفاده نمایند.
    رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش گیلان  امروز در جلسه هم اندیشی کارشناس مسئولان و کارشناسان مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش استان گیلان که در سما واحد رشت برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا بویژه شهدای حرم، مدارس سما را جزو مدارس خوب استان گیلان در بخش غیر دولتی ارزیابی کرد و گفت: بحث حقوق و مزایا در این مدارس بسیار مطلوب و الگوی خوبی برای پرداختهاست و یک امنیت شغلی پایدار برای پرسنل شاغل در این مدارس ایجاد کرده است.
    حمید آقاجانی  با اشاره به نیمه رسیدن سال تحصیلی 97-98، بر چیدمان برنامه ریزی آموزشی و پرورشی و ایجاد فضای مناسب و تجهیزات در مدارس غیر دولتی تاکید و ابراز کرد: بدا به حال مدرسه ای که نوسازی نگرفته و در حال فعالیت باشد.
    وی با بیان این مطلب خواستار ارائه ادرس های جدید به واحد نوسازی در صورت تغییر مکان مدارس غیر دولتی در اسرع وقت شد و ادامه داد: موسسان مدارس غیر دولتی باید بر بیمه، تربیت نیروی انسانی و حقوق و مزایای انها نظارت کافی و ویژه داشته باشند.
    رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش گیلان  با تاکید بر مطالعه سند تحول بنیادین در برنام ششم توسعه توسط موسسان ، پرسنل و کارکنان به ویژه معلمان مدارس غیر دولتی تصریح کرد: کتاب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کشور از سال 1390 در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است که بر اساس 6 زیر نظام برنامه مدارس، فضا و تجهیزات، تامین و تربیت نیروی انسانی، منابع مالی، پژوهش و....تاکید نموده است.
    این مسئول با بیان اینکه هیچ دانشگاهی در کشور برای مدارس غیردولتی نیرو تربیت نمی کند افزود: صلاحیت حرفه ای معلمان مدارس غیر دولتی توسط موسسان آن تایید می شود که ضرورت دارد این انتخاب و تاییدیه ها با حساسیت بیشتری صورت پذیرد.
    آقاجانی در ادامه با تاکید براینکه هیچ مدرسه غیردولتی حق ندارد بلندگوی مدارس تیزهوشان باشد ادامه داد: به ویژه در مدارس ابتدایی که بر اساس دو دوره سه ساله و ارزشیابی کیفی و توصیفی اداره می شوند، این امر محقق شود.


     


    به گفته وی در این راستا مدارس غیر دولتی بیشتر محل اتهام بوده که اخیرا مقام عالی وزارت با تصویب قوانینی، اختیارات این حوزه را محدودتر نموده است.
    آقاجانی  با اشاره به وجود محصولات بنگاه های اقتصادی تعلیم و تربیت مانند منابع و کتب غیر درسی و برگزاری آزمون های غیر ضروری در مدارس به ویژه مدارس غیر دولتی هشدار داد و گفت: طبق سند تحول بنیادین  برگزاری این آزمون ها در مدارس غیر دولتی به صورت فصلی، پایان هفته، وسط هفته و ....ممنوع است و موجب ایجاد استرس و اضطراب و تعلیم و تربیت چند گانه و تعدد وظایف غیرضروری در دانش آموز می شود.
    رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش گیلان  به وجود 131 راهکار اجرایی در سند تحول بنیادین اشاره کرد و گفت: طی زیر نظام های این سند، مدارس غیر دولتی نباید محل اتهام قرار بگیرند که چرا برخی از ساحت های تربیتی مانند مسایل دینی و اخلاقی در انها خوب کار نمی کند.
    آقاجانی  افزود: مدارس غیردولتی باید همه ساحت های تربیتی مانند دینی، اعتقادی ، اخلاقی، زیستی، حرکتی، علمی، آموزشی، هنر زیبایی شناختی و ...را در کنار یکدیگر مورد اهمیت قرار داده و اجرایی کنند.
    رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش گیلان  در پایان با اشاره به جایگاه سند تحول بنیادین در مدارس غیردولتی بر جلب مشارکت های مردمی تاکید کرد.


     
    منبع :  روابط عمومی سما    1397/10/12 12:01


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 257
    1/10 (تعداد آرا 1 نفر )