جمعه 9 خرداد 1399  /  2020 29 May   
ساعت :  4:00 GMT  /  تهران -  8:30
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
پرسش مهر 98
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
9 خرداد 1399
   
  2020 May 29
    
   5 شوال 1441
     
    کد پیگیری
    دکتر ولایتی در گردهمایی مدیران مدارس سما : اعلام آمادگی کشورهای منطقه برای بهره‌گیری از الگوی مدارس سما

    رئیس هیئت امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کشورهای منطقه از جمله سوریه، لبنان، آذربایجان، عراق و افغانستان موافقت خود را اعلام داشته‌اند تا از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس سما بهره ببرند.
     


    به گزارش روابط عمومی سما ،علی اکبر ولایتی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی مدیران  دبیرستان‌های دوره اول سما کل کشور در محل بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی اظهار داشت: بدون تردید دوره‌های پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان اهمیتشان در ساختن شخصیت آینده نوجوانان و جوانان مهمتر از دانشگاه است، لذا مسئولیت شما در تربیت نسل آینده بسیار مهمتر از مسئولان دانشگاه است.
     
    دکتر ولایتی ادامه داد: 800 واحد آموزشی در مقاطع پیش دبستان تا دبیرستان در سراسر ایران در اختیار داریم که ظرفیت عظیم و خوبی است و در تاریخ آموزش و پرورش ایران سابقه نداشته یک مجموعه غیردولتی این میزان ظرفیت را داشته باشد.

    وی افزود: سوالی که پیش می‌آید این است آیا متناسب با این ظرفیت در این سال‌ها برای تربیت نسل‌های دیروز و امروز از این امکانات استفاده شده است یا خیر؟ به نطر می رسد باید بیشتر در این جهت اهتمام داشت و در درجه اول آموزش و پرورش نیاز به یک تحول داشته که مقام معظم رهبری هم به آن اشاره فرمودند.


     


    رئیس هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: اما در سماتعداد واحدهای ما محدود است و دست ما بازتر است؛ پس بیاییم ما درسماتحول را آغاز کنیم و اولین کارمان هم این باشد که برروی این سند تحول که 10 الی 12 سال کار شده برنامه ریزی کنیم و راه را برای بقیه آموزش و پرورش باز کنیم.
    دکتر ولایتی تاکید کرد: اشکال کار آموزش و پرورش که می‌گوییم نیاز به تحول دارد این است که از زمان تشکیل وزارت خانه آن که در ابتدا وزارت معارف، اوقاف و صنایع مستظرفه بود؛ پایه تقلید از فرنگ، بدون توجه به داشته‌های بومی بنا شد.


     


    رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: نکته بعدی که حائز اهمیت است ؛ آموزش معنویات در مدارس سما است که باید به نحو مناسب اجرا شود و بهترین الگوی دانش آموز هم معلم دانش آموزان است که نقش  کلیدی در تربیت دانش آموز دارد.در قرآن کریم غیر از یک جا در همه جا تزکیه قبل از تعلیم آمده؛ پس اول باید تزکیه، تربیت و پرورش و بعد آموزش و تعلیم باشد.

         دکتر ولایتی اظهار داشت: کشورهای منطقه از جمله سوریه، لبنان، آذربایجان، عراق و افغانستان موافقت خود را اعلام داشته‌اند تا از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس سما بهره ببرند؛ چندی پیش یکی از کاندیداهای مجلس افغانستان به عنوان رزومه خود ذکر کرده بود که فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل است این یعنی جایگاه دانشگاه آزاد به نحوی است که این اعتبار را داراست و باید این رویه تداوم داشته باشد.     
    منبع :  روابط عمومی سما    1397/11/2 13:19


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 808
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )