چهارشنبه 2 مرداد 1398  /  2019 24 Jul   
ساعت :  21:04 GMT  /  تهران -  1:34
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
با مدارس سما آشنا شوید
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
رفاهی
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
2 مرداد 1398
   
  2019 Jul 24
    
   20 ذیقعده 1440
     
    کد پیگیری
    ورود به فعالیت کاربنیان با ایجاد مدارس مهارتی
    دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما گیلان گفت: با هدف توانمندسازی بیشتر دانشجویان و دانش‌آموزان اقدام به ایجاد مدارس مهارتی برای ورود به فعالیت کاربنیان کرده‌ایم.
         محمد نیک‌پسند درباره راه‌اندازی و توسعه مدارس مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: با توجه به برنامه ششم توسعه با تأکید بر اصل مهارت‌آموزی، اعتقاد سازمان سما بر این است که دانش‌آموزان و دانشجویان علاوه بر کسب توانمندی‌های علمی نیاز به کسب مهارت‌های عملی تکمیلی دارند.
    وی افزود: از طرف دیگر با توجه به اینکه معضل بیکاری از مسائل مهم کشور است، سما حرکت خود را به سمت ایجاد پایه‌های خوداشتغالی آغاز کرده و در نتیجه اقدام به ایجاد مدارس مهارتی با هدف توانمندسازی بیشتر دانشجویان و دانش‌آموزان و انجام فعالیت‌های اقتصادی با بهره‌گیری از امکانات و تجهیزات موجود برای ورود به فعالیت کاربنیان کرده است


     


    دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان از بدیهی‌ترین اهداف مدارس مهارتی را طرح رشد استعداد نوجوانان و جوانان، توسعه مهارت‌آموزی و کارآفرینی، تمرین و ممارست در راستای ورود به عرصه تولید و خدمات و در مجموع بازار کار دانست.نیک‌پسند خاطرنشان کرد: در گذر این کارآفرینی، دانش‌آموز و دانشجو ۵۰درصد از سود حاصله را دریافت و ۵۰ درصد دیگر سود، صرف توسعه و تجهیز مدارس و آموزشکده‌ها می‌شود.
    وی در پاسخ به این سؤال که طرح مهارت‌آموزی در مدارس و آموزشکده‌های سما استان گیلان در چه مرحله‌ای است و چه اقداماتی در دستور کار است؟ گفت: مهارت‌آموزی در همه پایه‌ها و مقاطع مدارس سما استان گیلان در حال اجراست  و این مهارت‌ها شامل خوشنویسی، نقاشی، کار با نرم‌افزار‌های اداری، ساخت زیورآلات، مهارت گل‌آرایی، عروسک‌سازی، امور باغداری، پرورش گل و گیاه، مهارت زندگی و ...است.
    دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان ادامه داد: با انجام سه فعالیت کاربنیان به‌مدت یک سال تحصیلی به‌صورت رسمی و با کسب مجوز از کارگروه درآمدهای غیرشهریه‌ای سازمان سما به‌صورت آزمایشی موافقت شده که در سما استان گیلان در حال اجراست.     


    نیک‌پسند تشریح کرد: این سه فعالیت  شامل «تولید سبزیجات ارگانیک » در دبستان دخترانه سما لنگرود با جامعه هدف اولیای دانش‌آموزان، معلمان و کارکنان و سلف سرویس واحد دانشگاهی و «پرورش توت فرنگی ارگانیک» در دبیرستان دوره اول دخترانه سما لنگرود با هدف آموزش تولید محصولات ارگانیک در زمین‌های بلااستفاده در خانه‌ها، تولید محصولات ارگانیک و آشنایی دانش‌آموزان با تفاوت‌های محصولات ارگانیک و غیرارگانیک و فروش تولیدات بین خانواده بزرگ سما و «تولید محتوای الکترونیکی» شامل تصاویر، متون و فیلم آموزشی از محتوای دروس در آموزشکده سما واحد رشت است.

     
    منبع :  روابط عمومی سما    1397/11/28 14:11


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 184
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )