چهارشنبه 2 مرداد 1398  /  2019 24 Jul   
ساعت :  21:01 GMT  /  تهران -  1:31
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
با مدارس سما آشنا شوید
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
رفاهی
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
2 مرداد 1398
   
  2019 Jul 24
    
   20 ذیقعده 1440
     
    کد پیگیری
    مدارس مهارتی فرصتی برای برنامه‌ریزی و تربیت نسل مهارت‌آموز است

    رئیس مرکز سمای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: با برقراری مدارس مهارتی، فرصت کافی برای برنامه‌ریزی عمیق‌تر و تربیت نسل مهارت‌آموز در اختیار است.

    به گزارش روابط عمومی سما،سیروس احمدی درباره ارزیابی خود از طرح مهارت‌آموزی در مدارس و آموزشکده‌های سما دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: طرح مهارت‌آموزی در مدارس و آموزشکده‌های سما از سال ۱۳۹۵ با شعار «هر دانش‌آموز یک مهارت» فعالیت خود را آغاز کرد و پلانی از وضعیت موجود ترسیم و در سه گام تدوین شد.
     


     

    وی ادامه داد: در گام نخست توانمندی مقاطع مختلف تحصیلی سنجیده شد و بر همین اساس یک‌سری مهارت برای مقطع ابتدایی دخترانه و پسرانه مانند آموزش مهارت‌های زندگی از جمله آداب و معاشرت، مهارت کلامی و ... صورت پذیرفت.معاون دانشگاه و رئیس مرکز سمای دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه اضافه کرد: گام دوم مهارت‌آموزی، آموزش سواد بر اساس تعریف یونسکو است، سواد عاطفی، سواد ارتباطی، سواد مالی، سواد رسانه، سواد رایانه، سواد آموزش و پرورش.

    احمدی گفت: در همین راستا فعالیت‌های سواد عاطفی شامل همایش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها برای نخستین‌بار در کشور، سواد ارتباطی شامل چند دوره بازارچه محبت به‌منظور برقراری ارتباط با جامعه و همنوع دوستی و کمک به بیماران، سواد مالی شامل دوره‌های کاربنیان در مدارس به منظور تهیه و تولید دست‌ساخته و عرضه آنها برای فروش به‌منظور کسب درآمد و پس‌انداز، سواد رسانه شامل دوره‌های آموزش سخنوری و ایجاد ارتباط در فضای مجازی، سواد رایانه شامل دوره‌های ICDL برای دانش‌آموزان و سواد آموزش و پرورش شامل کتب درسی مصوب آموزش و پرورش انجام شد.

    وی با بیان اینکه این فعالیت‌ها به‌صورت مستمر از سال ۱۳۹۵ در حال اجراست و تا سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: سال ۱۴۰۰ مجدد تیم برنامه‌ریزی مرکز آموزشی و فرهنگی سما، نیازهای روز جامعه و دانش‌آموزان و دانشجویان را بررسی و در صورت نیاز تغییرات لازم به‌منظور اجرای استراتژی‌های مهارت‌آموزی را ایجاد خواهد کرد.

     

     

    رئیس مرکز سمای دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه  خاطرنشان کرد: در گام سوم و گام آخر دانش‌آموزان و دانشجویان سما توانایی ایجاد کسب مهارت تخصصی در زمینه کارآفرینی و اشتغال را خواهند داشت.

    احمدی بیان کرد: سما اکنون مرحله دوم و سوم را آغاز کرده و استراتژی و خط‌مشی اجرای گام چهارم نیز تدوین شده است.وی درباره راه‌اندازی مدارس مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی و فواید و  نتایج آن به آنا گفت: ۳۸ درصد از دانش‌آموزان دوره متوسطه در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش تحصیل می‌کنند. رشته‌های نظری و سایر مدارس فاقد دوره‌های مهارت‌آموزی هستند در صورتی‌که نیروی کار لازم برای بخش‌های صنعت و خدمات باید از هنرستان‌ها، مدارس مهارت‌محور و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای تأمین شود.

    معاون دانشگاه و رئیس مرکز سمای دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با ورود به عرصه مهارتی‌کردن مدارس سما درصدد ایجاد ساختاری مناسب به‌منظور توانمندی، ارتقای سطح خودباوری، مسئولیت‌پذیری و تقویت فرهنگ تلاش و پرورش نسلی کارآفرین و اشتغال زاست.احمدی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به‌دنبال ایجاد حلقه اتصال دانش‌آموز مهارت‌محور به دانشجوی آچار به‌دست یا به اصطلاح یقه‌آبی است، چراکه دوره کاردانی دوره نسبتاً کوتاهی برای پرورش نسل کارآفرین و اشتغالزاست؛ اما با برقراری مدارس مهارتی، فرصت کافی برای برنامه‌ریزی عمیق‌تر و تربیت نسل مهارت‌آموز در اختیار است.

    منبع :  روابط عمومی سما    1397/12/5 12:39


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 104
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )