جمعه 9 خرداد 1399  /  2020 29 May   
ساعت :  4:09 GMT  /  تهران -  8:39
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
پرسش مهر 98
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
9 خرداد 1399
   
  2020 May 29
    
   5 شوال 1441
     
    کد پیگیری
    جزئیات پرداخت عیدی کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

    معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات پرداخت پاداش (عیدی) 1398 کارکنان و اعضای هیأت علمی این دانشگاه را اعلام کرد.

     


     

     دکتر مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای نحوه محاسبه و میزان پرداخت پاداش عیدی سال ۹۸ به کارکنان شامل اعضای هیأت ‌علمی و غیر هیأت ‌علمی را اعلام کرد.

    ۳میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حداکثر عیدی کارکنان

    در ابتدای این بخشنامه درخصوص میزان عیدی کارکنانی که مشمول مقررات تأمین اجتماعی هستند و دارای حکم رسمی قطعی، رسمی آزمایشی و قرارداد کار معین هستند، آمده است: معادل دو ماه حقوق و مزایای مستمر، بدون احتساب کمک‌هزینه­ های حق تأهل، حق مسکن و حق اولاد مشروط بر اینکه از مبلغ ۲۲ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۳۸۰ ریال کمتر و از مبلغ ۳۳ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۷۰ ریال بیشتر نشود، براساس روزهای کارکرد آنان قابل پرداخت خواهد بود.

    براساس این بخشنامه؛ کارکنانی که در سال جاری براساس مجوز صادره از سوی سازمان مرکزی دانشگاه به قرارداد کارمعین تغییر وضعیت گرفته‌اند، از تاریخ انعقاد قرارداد مشمول دریافت پاداش عیدی می‌شوند.

    کارکنان تمام‌وقت بازنشسته و یا خرید خدمت که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه مشغول ‌کار هستند، در مقابل ۱۲ ماه خدمت، معادل ۱۰ میلیون ریال پاداش عیدی دریافت می‌کنند.

    میزان عیدی کارکنان ساعتی تمام ­وقت

    کارکنانی که به‌صورت ساعتی تمام‌وقت مشمول مقررات تأمین اجتماعی که از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا پایان اسفند سال جاری اشتغال به‌کار داشتند در طول سال مذکور حداقل ۲ هزار و ۲۲۰ساعت کارکرد داشته باشند، تا سقف مبلغ ۳۳ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۷۰ ریال از عیدی بهره‌مند خواهند شد.

    کارکنان ساعتی که کمتر از یک سال سابقه کار داشته یا مجموعه کارکردشان کمتر از ۲ هزار و ۲۲۰ ساعت باشد، به‌ نسبت ساعت کارکرد از عیدی بهره‌مند خواهند بود.

    کارکنان بازنشسته که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه به‌صورت ساعتی همکاری دارند، به‌نسبت کارکرد تا سقف ۱۰ میلیون ریال از پاداش عیدی بهره‌مند می‌شوند.

    کارکنان قراردادی نیمه‌وقت که حق بیمه آنها از سوی دانشگاه پرداخت می‌شود، در مقابل ۱۲ ماه خدمت نیمه‌وقت معادل یک‌دوم مبالغ مطرح­ شده در ابتدای بخشنامه پرداخت می‌شود.

    درباره کارکنان مأمور از دیگر سازمان‌ها و نهادها به دانشگاه، طبق ضوابط سازمان یا نهاد مربوطه عمل می‌شود.

    نحوه محاسبه پرداخت پاداش (عیدی) به اعضای هیأت ‌علمی دانشگاه

    در بخش دیگری از این بخشنامه میزان پاداش عیدی اعضای هیأت ‌علمی تمام‌وقت در طول ۱۲ ماه خدمت در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۱۷ میلیون ریال اعلام شده و میزان پاداش عیدی به اعضای هیأت ‌علمی نیمه‌وقت در مقابل ۱۲ ماه خدمت نیمه‌وقت معادل یک‌دوم مبالغ اعضای هیأت ‌علمی تمام‌وقت قابل پرداخت است.

    پاداش اعضای هیأت ‌علمی تمام‌وقت که از طرح خدمت مشمولان متخصص استفاده می‌کنند، مطابق پاداش عیدی اعضای هیأت ‌علمی تمام‌وقت نسبت به کارکرد آنها قابل پرداخت است.

    اعضای هیأت ‌علمی تمام‌وقت چنانچه به‌صورت نیمه‌وقت با واحد دانشگاهی دیگری همکاری کنند، فقط از واحدی که به‌صورت تمام‌وقت همکاری دارند، پاداش (عیدی) آخر سال دریافت خواهند کرد.

    اعضای هیأت ‌علمی غیربازنشسته که به‌صورت تمام‌وقت یا نیمه‌وقت در استخدام سایر دانشگاه‌ها، سازمان‌ها یا نهادهای دولتی هستند، از دانشگاه یا سازمان مبدأ‌ پاداش عیدی 98 را دریافت می‌کنند و وجهی به‌عنوان پاداش عیدی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی به آنها تعلق نمی‌گیرد.

    براساس این بخشنامه؛ پاداش عیدی مورد نظر در این بخشنامه فقط به کارکنانی تعلق می‌گیرد که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه شروع به‌کار کرده و در حال انجام خدمت هستند.

    پاداش عیدی آخر سال باید به‌صورت نقدی و یک‌جا پرداخت شود که منحصر به همین مرحله بوده و تقسیط و به دیون بردن آن برای سال‌های آتی ممنوع است.

    به کارکنانی که از عضویت هیأت ‌علمی به حالت غیرهیأت ‌علمی تغییر وضعیت داده یا می‌دهند و یا بالعکس، پاداش عیدی به‌نسبت مدتی که در هر یک از وضعیت‌های مزبور اشتغال به‌کار داشته‌اند، مطابق با ضوابط مربوطه به‌صورت جداگانه محاسبه و پرداخت می‌شود.

    اعضای هیأت ‌علمی و غیرهیأت ‌علمی نیمه‌وقت که به تمام‌وقت تغییر وضعیت داده‌اند یا بالعکس، به‌نسبت مدتی که در هر یک از دو وضعیت نیمه‌وقت و تمام‌وقت اشتغال داشته‌اند، متناسب با وضعیت مزبور و برابر ضوابط مربوطه پاداش آنها محاسبه و قابل پرداخت خواهد بود.

    در بخش دیگری از این این بخشنامه آمده است: پاداش عیدی اعضای هیأت ‌علمی و غیرهیأت ‌علمی که در طول سال جاری از یک واحد به واحد دیگر مأمور یا منتقل شده ­اند، از واحدی که حقوق دریافت می­ کنند، پرداخت خواهد شد. اعضای هیأت ‌علمی و غیرهیأت ‌علمی دانشگاه که به دیگر نهادها و سازمان‌ها (اعم از دولتی و غیردولتی) مأمور شده‌اند، با توجه به دریافت حقوق و مزایا از محل مأموریت (مقصد)، پاداش عیدی را نیز از همان محل مأموریت دریافت خواهند کرد.

    اعضای هیأت ‌علمی و غیرهیأت ‌علمی که براساس مفاد آیین‌نامه تخلفات انتظامی اعضای هیأت ‌عملی یا آیین‌نامه دادرسی اداری کارکنان در طول سال جاری به اخراج یا انفصال دائم از خدمت دانشگاه محکوم شده یا بشوند، مشمول دریافت پاداش عیدی نخواهند بود.

    اعضای هیأت ‌علمی و غیرهیأت ‌علمی که در سال ۱۳۹۷ قبل از تاریخ صدور این بخشنامه با دانشگاه قطع همکاری کرده‌اند، به‌میزان کارکرد خود پاداش عیدی دریافت می‌کنند.

    اعضای هیأت ‌علمی و غیرهیأت ‌علمی که از مرخصی بدون حقوق استفاده کرده یا می‌کنند یا به‌موجب حکم قطعی از خدمت در دانشگاه به‌طور موقت همکاری آنها با دانشگاه قطع شده یا می‌شود، می‌توانند پس از اشتغال به‌کار مجدد در صورتی‌که دستمزد ایام مرخصی استعلاجی آنها از سوی سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده باشد از پاداش آخر سال و براساس ضوابط مندرج در این بخشنامه بهره‌مند شوند.

    براساس ماده ۹۱ قانون مالیاتی، پرداخت عیدی یک‌بار در سال به‌میزان ۲۳ میلیون ریال، معاف از مالیات بوده و مابقی تا سقف پرداخت عیدی مشمول ۱۰درصد کسر مالیات می‌شود.

     

    منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی    1397/12/5 13:00


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 862
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )