جمعه 9 خرداد 1399  /  2020 29 May   
ساعت :  2:50 GMT  /  تهران -  7:20
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
پرسش مهر 98
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
9 خرداد 1399
   
  2020 May 29
    
   5 شوال 1441
     
    کد پیگیری
    حضور پر رنگ دانش آموزان سمایی در چهارمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی

     چهارمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علی آباد کتول از ۸ اسفند ماه با حضور ۶۰ واحد دانشگاهی و دانش آموزان سمایی آغاز به کار کرد.

         به گزارش روابط عمومی سما، دکتر سید حسن سید رضایی رئیس واحد علی آباد کتول ضمن خوش آمد گویی به همه میهمانان گفت: امسال ۱۲۴۶ اثر به  جشنواره ارسال شد واز این تعداد ۱۳۱ اثر مربوط به بخش دانش آموزان سما بود .

     


     

     وی با اشاره به حضور ۶۰ واحد دانشگاهی در این جشنواره و افزودن بخش دانش آموزی با کمک دکتر منظری توکلی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی نوید قدم های سریع در ایجاد رکورد های جدید علمی را داد .

     


     

     رئیس واحد علی آباد در رابطه با سند چشم انداز نانو در دانشگاه آزاد گفت :ما دو سند متفاوت ده ساله اول و دوم را پیش بینی کرده ایم و در سند اول به دنبال اقدامات علمی و جهادی به پیشرفت چشمگیری دست یافتیم و نتایج دوره اول به سند دوم انجامید ‌که برنامه اصلی آن ارتقای اثر گذار برروی زندگی بهتر و کسب رتبه و بازار مناسب نانو  در سطح جهانی است .

     


     

    دکتر ثمری مدیر کل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی  با تاکید به رشد ۳۰ درصدی  توسعه کمی  جشنواره نانو گفت ؛با اینکه دانشگاه آزاد نزدیک به شش سال است که در این حوزه وارد شده  ولی با توجه به آمار رسمی چنانچه تولیدات بخش نانو دانشگاه آزاد را از تولیدات نانو کل کشور کم کنیم جایگاه رتبه بندی ایران در جهان افت زیادی پیدا می کند .

     


     

     وی با اشاره به رتبه علمی ایران در حال حاضر گفت :یکی از مولود های خوب انقلاب دانشگاه آزاد اسلامی بوده و کسب رتبه ۱۶ علمی به واسطه تولیدات استادان ،دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد است .

          

     مدیر کل توسعه فناوری دانشگاه با تشکر از دکتر منظری توکلی و مهندس ملکی مدیر پژوهش سما گفت : امسال بخش دانش آموزی سما وارد این جشنواره شد وما در تلاشیم که در دوره پنجم بخش دانش آموزی  قویتر و قدرتمندتر در حوزه نانو فعالیت داشته باشد .

     دکتر یوسفی هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مسجد سلیمان سخنران ویژه جشنواره با اشاره به اهمیت تبدیل علم به ثروت گفت :ما باید برای تحقیقات نانو با صبر و کوشش فراوان سال ها تلاش کنیم تا پس از چندین سال این درخت به ثمر بنشیند .

          

     دانش آموزان شرکت کننده در چهارمین جشنواره فناوری نانو پس از مراسم افتتاحیه با حضور در نمایشگاه ضمن ارائه فعالیت های خود در گروه های تیمی همراه با آموزش های حلیمه تهم کارشناس مسوول باشگاه پژوهشگران  به رقابت در ساخت جورچین c60 پرداختند .
     


     

    منبع :  روابط عمومی سما    1397/12/8 15:54


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 487
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )