سه شنبه 4 تير 1398  /  2019 25 Jun   
ساعت :  10:37 GMT  /  تهران -  15:07
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
با مدارس سما آشنا شوید
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
رفاهی
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
4 تير 1398
   
  2019 Jun 25
    
   21 شوال 1440
     
    کد پیگیری
    ورزش دانشگاه آزاد در سال ۹۸ اثر مثبتی در ورزش کشور خواهد داشت

    مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ورزش دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۸ اثر مثبتی در ورزش کشور خواهد داشت.


          

    کمال جوانمرد در نشست هم‌اندیشی مسئولین تربیت بدنی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی که صبح امروز در هتل فرهیختگان برگزار شد، ضمن ابراز همدردی با هموطنان سیل‌زده گفت: ورزش دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۸ اثر مثبتی در ورزش کشور خواهد داشت.

    وی در این مراسم در پی اقدام آمریکا مبنی بر اعلام سپاه پاسداران به عنوان گروه تروریستی و محکوم کردن این عمل، لباس سپاه را به تن داشت و گفت: در زمانی ترامپ، سپاه را تروریست خواند که سپاه پاسداران در اوج محبوبیت بوده و در حال کمک به مردم سیل‌زده است. تروریست کسی است که گروه‌های مختلف تروریستی را به وجود آورده است.

    لازم به ذکر است در این مراسم در خصوص بررسی تقویم ورزشی سال ۹۸، جمع‌بندی طرح راه‌اندازی مدارس تخصصی ورزش از جمله آکادمی ورزشی و پایگاه تابستانی همچنین تعیین پورتال حوزه ورزش تصمیم‌گیری می‌شود.

    مدیرکل اداره تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در پایان سال ۹۷ تقویم و برنامه‌های ورزشی دانشگاه آزاد در سال ۹۸ به مدیران تربیت بدنی داده شده است، بیان کرد: در این جلسه می‌خواهیم در خصوص برنامه‌ها با تبادل نظر، تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهیم.

    جوانمرد در ادامه بیان کرد: در سال ۹۸ دو پروژه یونیورسیاد ۲۰۱۹ که از ۱۲ تا ۲۳ تیر ماه در ناپل ایتالیا برگزار می‌شود و المپیک ۲۰۲۰ را خواهیم داشت. برای مسابقات یونیورسیاد مقدمات تیم‌های تیروکمان و تکواندوی دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده است. همچنین برای تیم اعزامی والیبال نیز فراخوان داده‌ایم.

    وی در ادامه تصریح کرد: در المپیک ۲۰۲۰ سهمیه دانشگاه آزاد اسلامی قابل توجه است. همان‌طور که در مسابقات جاکارتای سال گذشته نیز ۶۲ نفر از مدال‌آوران از خانواده دانشگاه آزاد اسلامی بودند و ۷۰ درصد کاروان جاکارتای سال گذشته را این دانشگاه تشکیل داده‌اند. قطعاً در المپیک ۲۰۲۰ دانشگاه آزاد اسلامی نقش به‌سزایی خواهد داشت.

    مدیرکل اداره تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اعزام‌های برون‌مرزی این دانشگاه بیان کرد: اکنون تیم سنگ‌نوردی دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات جام جهانی مسکو روسیه و تیم کاراته در مسابقات دانشجویان آسیا در ماکائوی چین حضور دارند.

    جوانمرد ضمن تشکر از دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی افزود: ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با تمامی برنامه‌ها و اعزام‌های ورزشی این دانشگاه موافقت کرده‌اند و این موضوع بیانگر نگاه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به ورزش است که فرصت مهمی را برای ما ایجاد کردند.

    وی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل ورزشی این دانشگاه تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سه بخش همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای در سال ۹۷ بسیار خوب عمل کرده است و لازم به ذکر است که ۱۴ درصد از فضای اماکن دانشگاه آزاد اسلامی مربوط به اماکن ورزشی است و در واقع یک میلیون و ۵۲۷ متر مربع فضای ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و سرانه فضای ورزشی به‌ازای هر نفر در این دانشگاه یک متر و ۱۴ سانتیمتر مربع است.

    مدیرکل اداره تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه تصریح کرد: این دانشگاه ۳۲۷ مکان ورزشی دارد و ۱۴ مجموعه ورزشی که شامل ۱۲ سالن ورزشی و دو استخر است را نیز ناتمام دارد که در سال ۹۸ تلاش می‌کنیم این مجموعه‌ها نیز به بهره‌برداری برسد.

    جوانمرد با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی ۵۲ هزار دانشجو در مقاطع فوق دیپلم، لیسانس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد، بیان کرد: یکی دیگر از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی، مدارس سما است و ما معتقدیم باید به ورزش به‌عنوان یک پروسه نه پروژه نگاه کرد. پروژه یک فرآیند منفک است اما پروسه یک جریان است. ما می‌خواهیم ورزش را به‌عنوان یک پروسه تعریف کنیم و حتی به درآمدزایی از آن نیز برسیم.

    وی در ادامه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۹۸۳ رشته‌محل مربوط به ورزش و ۵۳۴ عضو هیئت علمی حوزه ورزش است. همچنین ۵۴۶ نفر از کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی دارای کارت مربیگری هستند.

    مدیرکل اداره تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نگاه این دانشگاه در رشته‌هایی که در مسابقات برگزار می‌کند باید به رشته‌های مسابقات یونیورسیاد و فیزو باشد، افزود: در دانشگاه‌های ما رشته‌هایی که در یونیورسیاد و فیزو برگزار می‌شود عقیم مانده است اما ما در تلاش هستیم تا این رشته‌ها را در دانشگاه‌ها برگزار کنیم و در سال ۹۷ نیز رشته‌هایی همانند سنگ‌نوردی و راگبی را در دانشگاه‌ها برگزار کردیم.

    جوانمرد با اشاره به عملکرد ورزشی سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: در ورزش همگانی ۵۲۱ رویداد ورزشی را برگزار کرده‌ایم که ۲۱۵ مورد از آنها درون‌واحدی و ۳۰۶ رویداد نیز به‌صورت استانی برگزار شده است. همچنین همایش کوهنوردی را به‌مناسبت روز دانشجو در ۱۶ آذر داشته‌ایم که امسال نیز آن را ادامه خواهیم داد و جنگل‌نوردی و ساحل‌نوردی را به آن اضافه خواهیم کرد.

    وی با بیان اینکه چند سال مسابقات همگانی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار نمی‌شد، بیان کرد: سال ۹۷ این مسابقات را با وجود محدودیت‌های مالی برگزار کرده‌ایم و امسال نیز برگزار خواهیم کرد.

    مدیرکل اداره تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه تصریح کرد: در بخش ورزش حرفه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی ۱۶ تیم حرفه‌ای را داشتیم و در تیم‌داری نگاه عدالت جنسی در ورزش را مد نظر قرار دادیم و هشت تیم در قسمت دختران و هشت تیم در قسمت پسران را داشتیم و تمامی این تیم‌ها بر روی سکوها حضور داشتند.

    جوانمرد در ادامه عنوان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهیم به تعداد رشته‌های ورزشی در ورزش حرفه‌ای شرکت کنیم. در سال ۹۶ این دانشگاه ۱۳ تیم و در سال ۹۷، ۱۶ تیم را داشته است و امسال نیز می‌خواهیم بیش از ۳۰ تیم را در لیگ‌های برتر کشور داشته باشیم.

    مدیر اداره کل تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در نظر داریم خروجی مسابقات قهرمانی خود را در لیگ برتر شرکت دهیم و بودجه‌ای که در لیگ‌های برتر می‌شد را در مسابقات قهرمانی دانشجویان این دانشگاه هزینه کنیم. در سال ۹۷، ۲۸ ساعت پخش مستقیم از شبکه سه سیما از مسابقات ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی داشتیم.

    وی در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته ۵۰ درصد بودجه ورزش حرفه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی کم شده بود، اظهار کرد: در سال ۹۷ تمامی قراردادهای این بخش ۲۵ درصد پایین‌تر از قیمت قراردادهای سال ۹۶ بسته شد. همچنین در بخش ورزش حرفه‌ای در نظر داشتیم تیم‌ها را جوان کنیم که چهار سال تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی جوان‌تر شدند. همچنین قصد داشتیم از دانشجویان این دانشگاه در این تیم‌ها استفاده شود که توانستیم بیش از ۵۲ درصد ورزشکاران تیم‌های حرفه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی را از دانشجویان خود تشکیل دهیم و امسال در نظر داریم بیش از ۷۵ درصد شاکله تیم‌های حرفه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی را دانشجویان این دانشگاه تشکیل دهند.

    جوانمرد با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بیشترین تسهیلات را برای ورزشکاران خود در نظر می‌گیرد، اظهار کرد: سال گذشته ۳ هزار و ۹۵۰ نفر از تخفیف شهریه این دانشگاه استفاده کردند که تنها ۱۳۵ نفر از این ورزشکاران در تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند. ما در نظر داریم تخفیف شهریه هدفمند شود.

    مدیرکل اداره تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: سه هزار و ۱۲۶ نفر از دانشجویان این دانشگاه، مأموریت و مرخصی برای حضور در مسابقات ورزشی گرفته‌اند و هشت هزار و ۱۲۶ نفر نیز به‌عنوان قهرمان از تسهیلات این دانشگاه استفاده کرده‌اند.

    وی با بیان اینکه بودجه ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی کم است، بیان کرد: ما اجازه گرفته‌ایم درآمدهای ورزشی این دانشگاه را به بودجه ورزشی دانشگاه اختصاص پیدا کند.

    جوانمرد با اشاره به اینکه دشمن در نظر دارد با پمپاژ ناامیدی و بی‌انگیزگی در جامعه به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند، خاطرنشان کرد: یکی از ابزار نشاط و شادی، ورزش است و ما با کار در این حوزه، کمک به نظام جمهوری اسلامی ایران می‌کنیم و سناریوهای دشمن را خنثی می‌کنیم. در مسابقات جام جهانی چندین مرتبه رهبر انقلاب اسلامی در پیام‌های مختلف به ورزشکاران می‌گویند «شما ورزشکاران دل مردم را شاد کردید» و این سخن، نشان‌دهنده اهمیت ورزش برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

    مدیرکل اداره تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: ورزش به انسجام ملی و اجتماعی کمک می‌کند. در جنگ نرم و جنگ فرهنگی، بهترین قدرت، قدرت نرم است و ورزش نیز قدرت نرم محسوب می‌شود.

     

    منبع :  خبرگزاری آنا    1398/1/26 15:45


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 228
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )