جمعه 20 تير 1399  /  2020 10 Jul   
ساعت :  2:50 GMT  /  تهران -  7:20
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
پرسش مهر 98
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
20 تير 1399
   
  2020 Jul 10
    
   18 ذیقعده 1441
     
    کد پیگیری
    جشن میلاد امام حسن(ع) در حوزه ستادی برگزار شد/ دکتر توکلی: اراده جدی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تعالی بخشیدن به سما است

    جشن میلاد امام حسن(ع) در حوزه ستادی با حضور دکتر منظری توکلی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه، معاونان و کارمندان حوزه ستادی برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی سما، دکتر توکلی با ذکر روایتی از پیامبر عظیم الشان اسلام در خصوص ولادت امام حسن مجتبی(ع) و شیوه نامگذاری نام مبارک شان(ع)، از صفات بخشندگی و کرامات ایشان سخن گفت.

         وی با اشاره به سختی های دوران امامت امام حسن(ع)، صلح تحمیلی به ایشان را به جهت خیانت اطرافیانشان دانست.
    معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه در بخش بعدی سخنان خود به حمایت های همه جانبه دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی از معاونت آموزش های عمومی و مهارتی(سما) اشاره کرد و گفت:«9 مصوبه در شورای دانشگاه اصفهان با حضور دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی نشان از اراده جدی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تعالی بخشیدن به سما است.»


         تقویت مدارس و آموزشکده های سما، صدور مجوز ساخت و ساز تنها برای سما در میان سایر معاونت ها، الزام به در اختیار گذاشتن امکانات و مکان های بلا استفاده واحدهای دانشگاهی به این معاونت، به کارگیری نیروهای مورد نیاز برای مدارس کل کشور، ارائه مجوز برگزاری دوره های مهارتی، آزاد و تاسیس مدارس عالی مهارت، امکان اجرای رشته های کارشناسی فنی و کارشناسی حرفه ای در آموزشکده های سما، استفاده از اساتید دانشگاهی در مدارس سما به شرط گذراندن دوره های آموزشی ویژه، تشکیل شورای گشترش آموزش  های عمومی و مهارتی به منظور بررسی مناسب رشته ها و مشاغل و مهارت های بومی و نوین در سما، بررسی و اجرای پیشنهادات معاونت آموزشهای عمومی و مهارتی در راستای طرح پایش و کمک به حل مسائل مختلف از جمله مصوبات شورای دانشگاه در استان اصفهان بود که از سوی دکتر منظری توکلی به عنوان هدیه این عید فرخنده و نشانی از اهمیت معاونت آموزش های عمومی و مهارتی برای مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، اعلام شد.

         دکتر توکلی در ادامه با انتقاد از پخش شایعات در مجموعه، از همکاران خواست به اخبار غیر موثق توجه ننمایند و کار خود را با جدیت هرچه تمام تر انجام دهند و تغییرات جزئی در برخی از شرایط موجبات دلسردی آنان نشود، چرا که آینده ای روشن و درخشان در انتظار این مجموعه است.
     
    سپس علی اکبر سجادی مدیر کل حراست سما، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران و تبریک این عید بزرگ، این روز را روز ولادت غریب مدینه؛ امام حسن مجتبی عنوان کرد.


         وی با اشاره به نقش حساس و ویژه حراست در هر مجموعه به ذکر روایتی اشاره کرد که می گوید:«بهترین حُسن  ها، حُسن خلق است و حراست را اولین مجموعه ای است که باید به این حدیث پایندی کامل داشته باشد.»
    وی ادامه داد:«حراست ملجاء و پناهگاه است هم برای افراد مثبت و هم افراد منفی، این مجموعه نیروی خوفیه نیست اما برای خطاکاران باید خوف داشته باشد.»
    مدیر کل حراست سما، ماموریت سازمان سما را آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت:«واحدهای زیر مجموعه می بایست همگی به درستی عمل نمایند تا ماموریت این سازمان به نحو احسن اجرایی شود. که در این میان وظیفه حراست، پیش بینی و پیشگیری از وقوع وقایع منفی است تا خللی در اجرای این ماموریت وارد نشود.»


         نظارت بر کارها، شناسایی متخلف و مجرم و دعوت آن فرد به اصلاح، تاکید بر جبران تخلف از سوی فرد خاطی و در صورت اصرار بر تخلف، برخورد قاطعانه با خاطیان مراحل کار حراستی از سوی وی عنوان شد و هدف غایی این واحد را صیانت از مجموعه، مدیران و کارکنان برشمرد.
    سجادی با اشاره به تاکیدات اسلام درخصوص سخن نگفت در خصوص اموری که علم الیقین نداریم، از آفات شایعه در مجموعه سما سخن گفت.
    وی در خاتمه سخنان خود با ذکر برخی شایعات مطرح شده در سازمان، به تک تک آنها پاسخ داد.سخنران بعدی این مراسم سلطانی صبور معاون آموزشی و پژوهشی بود.


         وی به ذکر نکاتی درخصوص زمان ولادت امام حسن (ع)، نامگذاری ایشان و علاقمندی پیامبر گرامی اسلام به آن حضرت اشاره کرد و گفت«پیامبر می فرماید هر كس حسن و حسين را دوست بدارد، همانا مرا دوست داشته و هر كس آنها را دشمن بدارد، پس البته مرا دشمن داشته است و هرکه با من دشمنی کند با خدا دشمنی کرده و راهش به جهنم است.»
    وی بهشت و جهنم همگان را شروع شده دانست و گفت:« آنکه نام و یاد خداوند در دلش هست در بهشت هست و هر آن کس که از محبت معبود بی بهره باشد در جهنم است.»
    معاون آموزشی و پژوهشی محبت و مودت اهل بیت را از تاکیدات پیامبر خدا و واجب برشمرد و نخ تسبیحِ اتحاد میان مسلمان یاد کرد.

    وی راه محبت را سیره اهل بیت معرفی کرد و افزود:«اکسیر محبت مثل آهن ربایی هست که همه صفات خوب را جذب و همه صفات بد را دفع می کند.»

    سلطانی صبور محبت در افراد را عاملی برای واقع بینی دانست و در این راستا امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را مصداق این امر دانست که تمام پیش بینی هایشان در امورات سیاسی محقق شده است. وی سخنان مقام معظم رهبری در خصوص پیش بینی سرانجام مذاکرات برجام با آمریکا، را یاداور شد.
    برگزاری مراسم مولودی خوانی توسط ذاکر اهل بیت و اهدای جوایز به برگزیدگان مسابقات تدبر در قرآن از دیگر برنامه های جانبی این مراسم بود.
     

     

     

     
     
     

    منبع :  روابط عمومی سما    1398/2/31 13:54


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 748
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )