جمعه 20 تير 1399  /  2020 10 Jul   
ساعت :  3:31 GMT  /  تهران -  8:01
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
پرسش مهر 98
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
20 تير 1399
   
  2020 Jul 10
    
   18 ذیقعده 1441
     
    کد پیگیری
    دکتر منظری توکلی: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، آینده کشور را تأمین می کند

    معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش اگر در کل کشور اجرایی شود، آینده کشور را تأمین می‌کند.

     


     

    به گزارش روابط عمومی سما، دکتر علیرضا منظری توکلی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سما دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، گفت: مبنای توسعه در استانها باید آموزش و آموزش عالی باشد و امروز مهم‌ترین بخش حتی در موضوع ثروت که ارزش اقتصادی هم دارد، ثروت دانش‌بنیان است.

    معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: معتقدیم اگر مدیر مدرسه باتدبیر و پرتلاش باشد و بتواند انگیزه ایجاد کند، همه‌ امور مدرسه درست می‌شود و برعکس اگر مدیر مدرسه برای اداره مدرسه توانایی نداشته و بهترین شرایط فیزیکی و تجهیزات هم فراهم باشد، آن مدرسه به سامان نخواهد رسید.

    تأسیس مهدکودک و سرمایه‌گذاری در مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی

    دکتر منظری توکلی به سیاست‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه سما اشاره کرد و افزود: برای ساختن یک نسل و تربیت فرهنگی باید از پیش‌دبستانی و مهدکودک شروع کرد. در مأموریت‌ها تأسیس مهدکودک نیز در نظر گرفته شده و توصیه بنده این است که در مقاطع ابتدایی و پیش‌دبستانی سرمایه‌گذاری کنیم .

    وی با یادآوری دغدغه‌ها و توجه جدی مقام معظم رهبری به آموزش و پرورش و به‌ تبع آن دستور دکتر ولایتی مبنی بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در این عرصه قوی وارد شود، افزود: امروز مدرسه داری به لحاظ تربیتی، فرهنگی، آینده سازی و به لحاظ اقتصادی به‌صرفه‌تر است.

    معاون آموزش های عمومی و مهارتی گفت: استان سمنان در حوزه آموزش و پرورش به دلیل اینکه آموزش محور است، بهترین وضعیت را در سطح کشور داراست، ولی در سایر نقاط کشور آموزش و پرورش نیاز به کمک دارد.

    بیشترین نظارت در اجرای دقیق سند تحول آموزش و پرورش خواهد بود

    معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه موظف هستیم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را در مدارس سما پیاده کنیم، تصریح کرد: دلیل اصلی تأکید مقام معظم رهبری بر اجرای این سند، این است که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اگر در کل کشور پیاده شود، آینده کشور تأمین می‌ شود .از این پس بیشترین نظارت در این بخش خواهد بود، چون دشمن به دنبال پیاده کردن سند ۲۰۳۰ است.

    وی تعامل سازمان آموزش و پرورش استان سمنان با دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه در حوزه مدارس سما را بسیار مطلوب دانست و پیگیری جدی رؤسای واحدهای دانشگاهی بر اساس سیاست‌های جدید را خواستار شد و تأکید کرد: سیاست دانشگاه بر اساس عقلانیت و استدلال منطقی پایه‌گذاری شده و همگان موظف به تبعیت از آن هستند.

    منظری توکلی ابراز امیدواری کرد که با وحدت و یکدلی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد بتوانیم از فرصت پیش رو نهایت بهره را برده و کارها را خوب پیش ببریم.

    ادای احترام به شهدای گمنام آرمیده در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان، تشکیل جلسه با رؤسای واحدهای استان سمنان، نشست مشترک با شورای فرهنگی و دانشجویی، بازدید از امکانات و ظرفیت‌های مجتمع آموزشی سمای سمنان، گفت وگو با دانش آموزان و معلمان و خیرین مدرسه ساز از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه دکتر منظری توکلی به سمنان بود.


     

    منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی    1398/3/4 12:22


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 405
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )