یکشنبه 17 آذر 1398  /  2019 8 Dec   
ساعت :  10:12 GMT  /  تهران -  13:42
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
با مدارس سما آشنا شوید
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
رفاهی
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
17 آذر 1398
   
  2019 Dec 8
    
   10 ربیع الثانی 1441
     
    کد پیگیری
    تعداد مدارس سما در خوزستان تا سال ۱۴۰۰ به ۵۲ مدرسه می‌رسد

    دبیر شورای نظارت و هماهنگی سمای استان خوزستان گفت: با توجه به افق ۱۴۰۰ سازمان سما تعداد مدارس سما در خوزستان به ۵۲ مدرسه خواهد رسید.

     


     

    مهرداد افشون با توجه به ابلاغ دستورالعمل راه‌اندازی و توسعه مدارس تخصصی و آکادمی ورزشی، برنامه‌های سمای استان خوزستان در این راستا را تشریح کرد و گفت: اکنون مدارس سمای خوزستان در شهرهای اهواز، ماهشهر، امیدیه، بهبهان، شوشتر، مسجدسلیمان، دزفول، ایذه و شوش فعال هستند.

    وی افزود: با توجه به سیاست‌های سازمان سما، این استان تمام عزم خود را برای توسعه مدارس جدید به کار گرفته که به یاری خداوند و تلاش همکاران، توسعه مدارس در استان وضعیت رو به رشدی داشته به‌طوری که سال ۱۳۹۴ تعداد مدارس سما در خوزستان ۱۷ مدرسه بود و این تعداد سال ۱۳۹۵ به ۲۰ مدرسه رسید.

    معاون سمای اهواز ادامه داد: مدارس سمای خوزستان سال ۱۳۹۶ به ۲۲ و سال ۱۳۹۷ به ۲۹ مدرسه افزایش پیدا کرد و این امر با توجه به افق ۱۴۰۰ سازمان سما به تعداد ۵۲ مدرسه در استان خواهد رسید.

    افشون با بیان اینکه اکنون تعداد دانش‌آموزان مدارس سمای خوزستان ۳ هزار و ۱۲۴ نفر است به آنا گفت: با توجه به دستورالعمل توسعه مدارس تخصصی و آکادمی ورزشی در نظر داریم که با برگزاری کلاس‌های فوق‌برنامه ورزشی در تابستان و در طول سال تحصیلی از ظرفیت خوب دانش‌آموزان سمایی در راستای درآمدزایی غیر‌شهریه‌ای استفاده کنیم؛ چراکه خانواده‌ها، مدارس را به‌عنوان امن‌ترین محل برای فعالیت ورزشی دانش‌آموزان می‌شناسند.

    وی با بیان اینکه دانش‌‌آموزان نیز علاقه‌مند هستند زمان ورزش خود را با همکلاسی‌های خود سپری کنند، اظهار کرد: حضور دانش‌آموزان در مدارس تخصصی ورزش باعث پرشدن اوقات فراغت آنان شده و در این راستا دانش‌آموزان مستعد نیز شناسایی خواهند شد. با توجه به اهمیت موضوع بخشنامه در همین راستا به‌زودی جلسه‌ای نیز با مدیریت تربیت‌بدنی و مدیر امور مدارس سازمان سما در خوزستان برگزار خواهد شد.

    دبیر شورای نظارت و هماهنگی سمای خوزستان با توجه به وضعیت فعلی ایجاد مدارس تخصصی ورزش در این استان اضافه کرد: اکنون دو مدرسه سما (دبستان پسرانه اهواز و دبستان پسرانه شوشتر) سال ۱۳۹۶ تأسیس شده و به‌عنوان نخستین مدارس تخصصی ورزش در خوزستان در حال فعالیت هستند. در این مدارس کلاس‌های ورزشی فوتسال، شطرنج، دارت و تنیس روی میز در حال برگزاری است.

    افشون یادآور شد: استان خوزستان از استان‌های ورزش‌خیز و مستعد در پرورش استعدادهای ورزشی است که همه ساله در تیم‌های ملی شاهد سربلندی آنان هستیم. با توجه به رویکرد سازمان سما در راستای حمایت از فعالیت‌ها و برنامه‌های ورزشی، دبیرخانه شورای نظارت و هماهنگی سما با حمایت معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی توانست از طریق مانده بودجه مصرف نشده سال ۱۳۹۵ (۱۸درصد سهم سرانه ورزشی خوزستان) بودجه‌ای را به‌منظور خرید وسایل ورزشی برای مدارس تخصصی ورزشی و آمادگی تیم‌های خوزستان هزینه کند.

    وی یادآور شد: در برخی از واحدهای دانشگاهی مدارس سما می‌توانند از سالن‌های ورزشی دانشگاه استفاده کنند و در برخی دیگر از واحدها این امر به‌دلیل کثرت کلاس‌های تربیت بدنی امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین مقرر شد در آینده‌ای نزدیک تصمیماتی اتخاذ شود تا رؤسای واحدهای دانشگاهی با تعامل بیشتری با مدارس سما همکاری کرده و این مدارس بتوانند امکانات و زیرساخت‌های ورزشی واحدها را نیز مورد استفاده قرار دهند.     

    منبع :  روابط عمومی سما    1398/3/26 08:20


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 188
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )