چهارشنبه 2 مرداد 1398  /  2019 24 Jul   
ساعت :  21:03 GMT  /  تهران -  1:33
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
با مدارس سما آشنا شوید
باشگاه پژوهشگران
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
رفاهی
مرکز نجوم سما
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
2 مرداد 1398
   
  2019 Jul 24
    
   20 ذیقعده 1440
     
    کد پیگیری
    اسلامی سازی مدارس سما استان فارس با اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی
    شورای نظارت و هماهنگی سما استان فارس به ریاست دکتر پیشقدم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس شورای نظارت و هماهنگی سما استان فارس و با حضور نجفی مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان و سایر اعضا به میزبانی مرکز آموزشی فرهنگی سما شیراز برگزار شد.
    در شروع جلسه دکتر مجید رحیمی دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان فارس با ارائه گزارشی از روند سریع ارتقای کمی تعداد واحدها، تعداد مدارس و تعداد دانش آموزان در سما استان فارس اظهار داشتند :از این پس به عنوان بزرگترین مجموعه سمایی کشور وظیفه داریم ارتقای کیفی مدارس را به طور جدی در دستور کار قرار داده و یکی از مواردی که می بایست به طور جدی مورد توجه قرار بگیرد نهادینه کردن فرهنگ اسلامی-ایرانی در مدارس سما می باشد.

     

     وی راه اندازی دبیرخانه قرآنی در استان فارس را با حضور اساتید قرآنی واحدهای مختلف استان و تربیت حداقل 500 دانش آموز مانوس با قرآن در سال را از برنامه های دبیرخانه شورای نظارت و هماهنگی سما استان فارس دانست.
    مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان فارس استقبال مردم از مدارس سما در سطح استان را نشانه عملکرد خوب این مدارس دانسته و خواستار توجه ویژه به آموزش مهارتهای زندگی در مدارس سما شد.
    در این جلسه که با حضور نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و  بیش از 30 نفر از روسای دانشگاههای آزاد اسلامی و معاونان آموزش های عمومی و مهارتی(سما) استان فارس برگزار شد، اسلامی سازی مدارس با رویکرد توجه ویژه به سند تحول بنیادین آموزش و پروش و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از منظر مقام معظم رهبری در دستور کار قرار گرفت.
    حجت الاسلام و المسلمین نیکخو، در خصوص نقش مدارس سما در اجرای بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی به نقش ویژه معلم و لزوم برگزاری دوره های آموزشی جهت ایشان تاکید کردند. وی اجرای صحیح و کامل طرح تحول را منوط به تحول در تفکر پرسنل و معلمان هر مدرسه دانسته و مدارس سما را به دلیل ارتباط نزدیک با واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی واسفاده از مدرسان و معلمان صالح و مومن نسبت به سایر مدارس برتر دانسته و دقت در جذب معلمان با این خصوصیات را لازمه اجرای طرح دانستند.
    دکتر پیشقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با اشاره به اینکه بزرگترین ذخیره هر کشوری، فرهنگ آن کشور است،  هدف مدارس سما را آموزش سبک صحیح زندگی با الگوی اسلامی ایرانی به دانش آموزان بیان کرد تا با ایجاد توانایی و الگوسازی، کمترین آسیب را از فضای مجازی متحمل شوند.
    در این جلسه که از کارشناسان ادارات تامین اجتماعی و کار،تعاون و رفاه اجتماعی نیز دعوت شده بود با مروری بر قوانین، گامی در راستای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلات حقوقی برای واحدها برداشته شد.
    در پایان، روسا و معاونان آموزشهای عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه های آزاد سلامی استان فارس ضمن بیان گزارشی از عملکرد واحد مربوطه در گسترش کیفی و کمی مدارس سما، مسایل و مشکلات خود را مطرح نموده و راهکارهای لازم به ایشان ارائه گردید.

     
       1398/4/19 12:18


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 202
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )