دوشنبه 30 دى 1398  /  2020 20 Jan   
ساعت :  4:22 GMT  /  تهران -  7:52
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
با مدارس سما آشنا شوید
باشگاه پژوهشگران
رویدادهای پژوهشی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
30 دى 1398
   
  2020 Jan 20
    
   24 جمادی الاول 1441
     
    کد پیگیری
    راهکار های اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پروش در مدارس سما استان گیلان بررسی شد

      به منظور اجرای سند تحول بنیادین در مدارس سما استان گیلان کارگاه آموزشی با موضوع اجرای این سند با حضور مدیران، معاونین، معلمان و مربیان مدارس سما استان گیلان برگزار شد.

         به گزارش روابط عمومی سما،دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان در این کارگاه با تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع) اظهار کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مهمترین سند بالادستی در آموزش و پرورش است.محمد نیک پسند با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نقش و اهمیت سرنوشت سازی در جریان تعلیم و تربیت کشور دارد افزود: مجریان آن یعنی  معلمان، مدیران، کادر آموزشی و اداری مدارس وخانواده ها نقش بسیار مؤثری در اجرا این سند دارند.نیک پسند معلمان را سربازان خط مقدم اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: بنا بر توصیه مقام معظم رهبری اجرای این سند رسالت اصلی آموزش و پرورش است.
    وی اجرای این سند را یکی از چالش های سما عنوان کرد و ادامه داد: در جهت رسیدن به اهداف سند تحول بواسطه ارتقای کیفیت در مدرسه داری انشالله بتوانیم به همه ی ابعاد و ساحت های شش گانه را که نیاز رسیدن به یک مدرسه ایده آل و در طراز انقلاب اسلامی باشد دست یابیم.         معاون پژوهشی سازمان آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این کارگاه، با بیان اینکه اساسی ترین جایگاه مدرسه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش رساندن انسان به حیات طیبه است اظهار کرد: اهداف کلانی در این سند پیش بینی شده است تا انسان سالم، دانا و توانا را تحویل جامعه دهد.
    محمد امجدی سند تحول بنیادین را قانون اساسی آموزش و پرورش بر شمرد و افزود: آموزش مقدمه رسیدن به یک جامعه دانا و توانا است تا انسان های تحویل جامعه بدهد که هم در زندگی شخصی و هم اجتماعی موفق باشند. معاون پژوهشی سازمان آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه ما باید جایگاه مدرسه را در سند تحول جایگاه رفیعی بدانیم گفت: برای رسیدن به این جایگاه رفیع باید زیر نظام های سند تحول به نحو مطلوب اجرایی گردد.وی معلم را دارای جایگاه ویژه در برنامه درسی عنوان کرد و افزود: در برنامه درسی ملی مشخص شده است هرپایه، هرمقطع و هردوره آموزشی چه درس ها و در چند ساعت تدریس شود.
    امجدی با بیان اینکه معلم محور آموزش و توسعه در جامعه قلمداد می شودگفت: محصول معلم تحویل انسان دانا و توانا به جامعه بوده که در بالاترین سطح جامعه از نظر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مثمر ثمر است.معاون پژوهشی سازمان آموزش و پرورش استان گیلان در ادامه با خوانش بخش های از سند تحول بنیادین اهداف غایی و کلی این سند را برای حاضران در این کارگاه تشریح کرد.
     
     
     
     
     

    منبع :  روابط عمومی سما    1398/6/11 10:18


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 263
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )