یکشنبه 9 آذر 1399  /  2020 29 Nov   
ساعت :  5:19 GMT  /  تهران -  8:49
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
ارتباط با مرکز بازرسی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
9 آذر 1399
   
  2020 Nov 29
    
   13 ربیع الثانی 1442
     
    کد پیگیری
    رشد جمعیت دانش آموزی سما شیراز در پی رشد کیفی و کمی مدارس این استان
    زنگ مهر در مجتمع سما صدرا شیراز همزمان با مدارس سما سراسر کشور و با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسین نژادیان امام جمعه شهر صدرای شیراز، امیری فرماندار شیراز، فیاض پور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، قانونی رئیس اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، دکتر پرنیان رئیس ناحیه 2 آموزش و پرورش شیراز، دکتر گودرزی رئیس ناحیه 1 آموزش و پرورش شیراز، سرهنگ پناهی فرمانده سپاه محمد رسول ا... شیراز ، دکتر توانگر رئیس مرکز رسانه و نشر دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سمیه قدیری مدیر کل برنامه و بودجه معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، دکتر پیشقدم ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به صدا در آمد.


    به گزارش روابط عمومی سما، در ابتدای مراسم و پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و برگزاری مراسم نمادین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی، دکتر رحیمی معاون آموزش های عمومی و مهارتی سما شیراز و دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان فارس ضمن معرفی سما، دستاوردها این مجموعه در سال گذشته را برشمرد.
     


    وی افزایش تعداد مدارس سما از 58 مدرسه به 90 مدرسه، افزایش تعداد دانش آموزان مدارس سما استان از 6000 به حدود 8000 دانش آموز را نتیجه پیگیری های مداوم همکاران سما شیراز و  استان فارس و حمایت های بی دریغ ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس دانست.
    دکتر رحیمی با تاکید بر سیاست سما استان فارس مبنی بر برخورداری واحدهای دانشگاهی از مدرسه، به افزایش تعداد واحدهای سما از 16 واحد به 23 واحد در سال جاری اشاره کرد.
    دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان فارس مهم ترین عامل رشد کیفی مجموعه مدارس سما استان فارس در سال تحصیلی پیش رو را ریاست اصلی مجموعه دانسته و گفت:«اجرای برنامه های نوین آموزشی و استقرار سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از هدف اصلی مجموعه سما به شمار می رود.»
    وی با تاکید بر این که مدارس سما هم از نظر امکانات و فضای فیزیکی و هم از نظر آموزشی و تربیتی می بایست سرآمد سایر مدارس باشند از راه اندازی نهضت نوسازی، زیباسازی و مقاوم سازی مدارس، راه اندازی دبیرخانه قرآنی سما به منظور توسعه فعالیت های قرآنی و پرورش نسلی آشنا به قرآن، تفاهم نامه با مرکز قرآنی بیت الاحزان در جهت توسعه فعالیت های قرآنی، راه اندازی مرکز معاینه دندانپزشکی در هر مجتمع با استقرار یونیت دندانپزشکی و استفاده از دانشجویان رشته دندانپزشکی واحد به منظور افزایش سلامت دهان و دندان دانش آموزان، توسعه انستیتو زبان های  خارجی سما، هوشمند سازی مدارس و هوشمندسازی سرویس مدارس، برگزاری آزمون های هماهنگ پیشرفت تحصیلی در مقطع متوسطه اول، ارتقای برند سما با تولید لباس فرم یکسان برای کلیه دانش آموزان سمایی، ارزیابی مستمر کلیه معلمین و کادر آموزشی مدارس به عنوان طرح هایی که در سال جاری به صورت پایلوت در شیراز اجرا خواهند شد اشاره کرد.  
    در ادامه مراسم، امیری فرماندار شیراز ضمن تشکر از دست اندرکاران آموزش که تلاش زیادی برای آغاز سال تحصیلی می نمایند، راه اندازی مجموعه هایی نظیر سما را که مجموعه به واقع غیرانتفاعی می باشد را کمک شایان توجهی به دولت و آموزش و پرورش دانست  که می تواند هم در بحث کاهش هزینه های دولت و هم در بخش اشتغالزایی بسیار مفید باشد.
    فیاض پور معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس نیز آموزش و پرورش را نهاد بسترساز توسعه یک کشور دانسته و عنوان کرد که اگر کشوری بخواهد به پویایی و تحول برسد باید به آموزش و پرورش توجه نماید.


    وی توسعه مدارس سما علی الخصوص در شهرهای جدید جوار کلان شهر ها نظیر شهر صدرا که بسترهای آموزشی در آنها کامل نیست را بسیار مفید دانسته و از مسئولینی که در این مناطق سرمایه گذاری می کنند تشکر و قدردانی نمود.
    پس از پایان مراسم مسئولان آموزش و پرورش به اتفاق  دکتر توانگر و دکتر قدیری از ساختمان های مدارس شیراز بازدید به عمل آوردند و نقطه نظرات این عزیزان به منظور رشد و توسعه مجموعه سما شیراز در دستور کار قرار گرفت.
     

    منبع :  روابط عمومی سما    1398/7/7 09:13


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 839
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )