چهارشنبه 14 خرداد 1399  /  2020 3 Jun   
ساعت :  2:37 GMT  /  تهران -  7:07
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
پرسش مهر 98
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
14 خرداد 1399
   
  2020 Jun 3
    
   10 شوال 1441
     
    کد پیگیری
    نشست فرهنگی و قرآنی اساتید آموزشکده سما کرمانشاه برگزار شد
    به مناسبت 5 آذر روز بسیج مستضعفین دومین دوره نشست فرهنگی و قرآنی اساتید آموزشکده فنی و حرفه ای آموزشکده سما واحد کرمانشاه با حضور  دکتر احمد رجبی معاون آموزش های مهارتی و عمومی دانشگاه آزاد اسلامی و رییس مرکز آموزشی و فرهنگی سما استان ، دکتر سید مهدی صفوی ریاست آموزشکده فنی و حرفه ای سما و جمعی از کارکنان و اساتید برگزار شد.
     

     
    معاونت دانشجویی و فرهنگی آموزشکده سما کرمانشاه، با عنایت به برگزاری سیزدهمین دوره قرآن و عترت در سما، جهت تشویق دانشجویان به حضور در این فعالیت قرآنی اقدام به برگزاری نشست فرهنگی و قرآنی با حضور تمام اساتید آموشکده نمود.
    دکتر احمد رجبی، معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی و رییس مرکز سما استان کرمانشاه در ابتدای این نشست ضمن تبریک هفته بسیج گفت: دانش آموزان  و دانشجویان امانت خانواده ها در نزد ما هستند که بیشترین تاثیرات را از ما می گیرند.


    وی افزود: دانشجویان نسبت به گذشته متفاوت هستند اما این موضوع رافع مسئولیت ما نیست و هدف ما تنها تدریس نیست بلکه باید تاثیری ولو اندک حتی بر روی یک دانشجو بگذاریم و مانع به انحراف کشیدن آنها شویم.
    وی تصریح کرد: ما الگوی دانشجویان هستیم و همواره زیر زره بین آنان قرار داریم بنابراین باید به عنوان مسئولیت این موضوع را ببینیم و دید فرزند انگاری نسبت به دانش آموزان داشته باشیم و در جهت بهبود شرایط ملی و مملکتی حرکت کنیم.
    وی در پایان خطاب به اساتید آموزشکده سما اظهار داشت: آموزشکده سما تنها یک محیط مهارتی نیست، سعی کنید تنها با مباحث تئوری پیش نروید و به عنوان یک پل ارتباطی بین دانشجو و بازار کار عمل کنید.


    دکتر سید مهدی صفوی، رییس آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد کرمانشاه در ادامه این نشست با اشاره به گرامیداشت هفته بسیج گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری" بسیج عبارتست از مجموعه ای که در آن پاکترین جوانان مشغول به کارند" .
    وی افزود: ما به دانش آموزان و دانشجویان چه در بحث آموزش و چه در بخش تخصص مدیون هستیم لذا میزان الگو گذاری ما بسیار بر روی آنان اهمیت دارد.
    وی موضوعات حجاب و فضای مجازی را از معضلات امروز جامعه عنوان کرد و تصریح نمود: ارائه مباحث فرهنگی در جهت رفع این معضلات از طریق شما اساتید به عنوان الگوهای مستقیم و غیرمستقیم این قشر از جامعه بسیار حائز اهمیت است.
    وی به بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت اشاره کرد و اظهار داشت: از همه اساتید آموزشکده سما می خواهیم که دانش آموزان و دانشجویان را به شرکت در این مسابقات تشویق کنند.


    در ادامه خانم منتظریانی، معاون فرهنگی آموزشکده سما گفت: خدا را شاکریم که به ما توفیق قرار گرفتن در مسیر علم و دانش و تعلیم و تربیت داده شده است.
    وی افزود: وظیفه ای که همه ما در جایگاه و شان استادی به عهده داریم، به امر قرآن تزکیه دانش آموزان است.
    ایشان عنوان کرد: نتیجه مغفول ماندن امر تزکیه و پرورش آن در دانش آموزان به وجود آمدن فضای نامطلوب است، همه ما از خداوند توفیق داریم که در مسیر رشد و پرورش این موضوع قرار گرفته ایم.
    منتظریانی محصول کار اساتید را انسان سازی دانست و اظهار داشت: ما انتظاراتی در حوزه فرهنگ از اساتید داریم و باید در این راستا فرهنگ ساز باشیم لذا در این خصوص در دو حوزه مهم قرآنی و فرهنگی دست یاری به سوی شما دراز می کنیم.
    وی ادامه داد: ما بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت ویژه دانشگاه آزاد و سیزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت در سما را پیش رو داریم که انتظار داریم دانشجویان را به روش های ممکن  به حضور در این مسابقات ترغیب نمایید.
    معاون دانشجویی و فرهنگی سما همچنین گفت: برنامه مناظرات بین اساتید، دانشجویان و دانش آموزان در اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد که انتظار داریم همگی در بخش های این برنامه مشارکت نمایید.
    وی ضمن تبریک هفته بسیج افزود: اساتید محترم باید دانشجویان را به حضور  در بسیج و فعالیت های این حوزه بیشتر تشویق کنند.
    ایشان همچنین به موضوع حجاب اشاره کرد و تصریح نمود: تاکید بر حفظ حجاب و داشتن پوشش مناسب از جمله موارد مهمی است که باید به آن بسیار توجه شود.
    وی در پایان یادآور شد: به طور کلی انتظار داریم شما اساتید عزیز در همه فعالیت های فرهنگی ما را یاری کنید، ان شاء الله خداوند به همه ما توفیق دهد که آنچه وظیفه ماست عامل آن باشیم.

     

     
     
     
     
     

    منبع :  روابط عمومی سما    1398/9/5 13:19


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 223
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )