چهارشنبه 15 مرداد 1399  /  2020 5 Aug   
ساعت :  11:25 GMT  /  تهران -  15:55
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
15 مرداد 1399
   
  2020 Aug 5
    
   14 ذیحجه 1441
     
    کد پیگیری
    ویژگیهای مدیر مدرسه موفق بر اساس سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب با حضور مشاور فرهنگی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی بررسی شد

    دکتر بنیانیان در آغاز کلام با بیان اینکه آموزش و پرورش بزرگترین سازمان تربیتی در نظام جمهوری اسلامی است و بیش از یک میلیون نفر در این تشکیلات عظیم هستند که با بیش از ۱۲ میلیون نفر به صورت مستقیم و بیش از ۱۰ میلیون نفر(یعنی خانواده ها) غیر مستقیم سروکار دارند، موضوع تربیت نیروی انسانی را که اصلی ترین مسئله آموزش و پرورش است موضوع دستور جلسه قرار داده و به بحث و تحلیل آن پرداختند.
         به گزارش روابط عمومی سما، مشاور فرهنگی ریاست دانشگاه در کارگاه "علمی-آموزشی مدیر مدرسه موفق بر اساس سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب" با حضور مدیران مدارس سما استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، با بازگو نمودن این سخن مقام معظم رهبری که فرموده اند: مراقب باشید به گونه ای با مسائل گوناگون آموزش و پرورش برخورد بشود که مسئله  مدیر هر بخش  از این دستگاه عظیم  آموزش  و  پرورش تربیت نیروی انسانی- انقلابی باشد.
    وی با تاکید بر این نکته که نگاه مدیر مدرسه باید سیستمی باشد تا بتواند آسیب‌شناسی کند، به تیم مورد نیاز مدرسه جهت این آسیب شناسی که متشکل از افراد متخصص همچون معلم، جامعه شناس، روانشناس ،طلبه و... اشاره نمودند.


          دکتر بنیانیان در ادامه با برشمردن عناصر مدرسه متشکل از مدیریت، معلمان، دانش آموزان، فعالیت های تربیت بدنی، شیوه و محتوای دروس؛ برنقش مدیر مدرسه در چیدمان درست این عناصر و برقراری ارتباط فعال و مناسب بین این عناصر و دانش آموزان جهت نیل به اهداف تربیتی تاکید نمودند.
    در این جلسه دکتر کبیری با بیان این سخن امام خمینی(ره) که "مدرسه را دریابید دانشگاه دیر است" بر اهمیت این کارگاه و ضرورت تشکیل مداوم اینگونه جلسات در جهت نیل به اهداف تربیتی در مدارس و در میان دانش آموزان تاکید نمود.
          

    منبع :  روابط عمومی سما    1398/11/20 08:39


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 355
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )