سه شنبه 19 فروردين 1399  /  2020 7 Apr   
ساعت :  17:40 GMT  /  تهران -  22:10
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
با مدارس سما آشنا شوید
باشگاه پژوهشگران
پرسش مهر 98
رویدادهای پژوهشی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
19 فروردين 1399
   
  2020 Apr 7
    
   13 شعبان 1441
     
    کد پیگیری
    سامانه آموزش مجازی مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان "مدرسه ایران" راه اندازی می شود
    مدیر پروژه راه اندازی سامانه آموزش مجازی مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به تعطیلی های مکرر مدارس در شهرهای مختلف به ویژه در سال تحصیلی جاری به دلایلی از جمله آلودگی هوا، بارش برف و  یخبندان، وجود ریزگردها و و شیوع ویروس کرونا در حال حاضر و ضرورت جبران وقفه آموزشی ایجاد شده، از  راه اندازی سامانه آموزش های مجازی مدارس سما با عنوان مدرسه ایران در هفته آینده خبر داد.    به گزارش روابط عمومی سما، سمیرا بورقانی رئیس اداره مدارس متوسطه و مدیر  این پروژه با اعلام خبر راه اندازی سامانه ای برای آموزش مجازی دانش آموزان مدارس سما با عنوان "مدرسه ایران"، گفت:«همان طور که می دانیم یکی از اهداف نظام تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ارتقای کیفیت فرایند تعلیم و تربیت با تکیه بر استفاده هوشمندانه از فناوری های نوین است. همانگونه که در راهکار های سند تحول بنیادین بر تولید و به کارگیری محتواهای الکترونیکی متناسب با نیاز دانش آموزان و استفاده از ظرفیت های چندرسانه ای در برنامه درسی ملی نیز تاکید شده است. به کارگیری آموزش الکترونیکی در مدارس و بهره مندی از فناوری‌های نوین آموزشی، این مزیت را برای دانش آموزان و معلمان فراهم می آورد تا به صورت تعاملی (دو سویه) از این منابع استفاده نمایند.»
    وی آموزش الکترونیک راجایگزین آموزش سنتی در کلاس درس ندانست و خاطر نشان کرد:«این نوع آموزش مکملی برای غنی سازی محتواهای درسی است. این سبک برای آن دسته از افرادی که، به دلایلی مانند محدودیت های زمانی و مکانی امکان یادگیری سنتی و حضور فیزیکی در کلاس درس را ندارند، فرصت یادگیری برای آنها را فراهم می کند.»
    بورقانی با اشاره به قابلیت گسترده آموزش مجازی گفت:«در این نوع آموزش محتوا می تواند به صورت چند رسانه‌ای در اختیار مخاطبان قرار گیرد با استفاده از صدا، تصویر، متن، فیلم و… امکان ارتباط دو سویه ( تعاملی) بین دانش آموز و معلم را برقرار می  نماید.»
    وی با اشاره به راه اندازی فاز اول این پروژه در هفته آتی، گفت:«اجرای این سامانه در فاز اول به عنوان یک ابزار آموزشی می تواند با ارائه فیلم ها و محتواهای چندرسانه ای آموزشی برنامه درسی رسمی به جبران عقب ماندگی دانش آموزان از بودجه بندی کتب درسی به دلایل مذکور و کاهش  نگرانی های خانواده ها کمک نماید. همچنین در این طرح معلمان مدارس حضور فعال خواهند داشت و به صورت مجازی فعالیت های دانش آموزان را رصد خواهند کرد. در اجرای گام های بعدی این پروژه، محتواهای آموزشی در زمینه مهارت آموزی، اطلاعات عمومی، بازی و سرگرمی  و ...  به این سامانه افزوده خواهد شد. همچنین در فازهای بعدی امکان بهره مندی والدین از محتواهای این سامانه نیز فراهم خواهد شد.»
    مدیر پروژه راه اندازی سامانه آموزش مجازی مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی از آمادگی کامل سازمان سما در ارائه این خدمات به سایر مدارس غیردولتی خبر داد.
     
         منبع :  روابط عمومی سما    1398/12/6 08:24


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 768
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )