شنبه 17 خرداد 1399  /  2020 6 Jun   
ساعت :  8:37 GMT  /  تهران -  13:07
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
پرسش مهر 98
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
17 خرداد 1399
   
  2020 Jun 6
    
   13 شوال 1441
     
    کد پیگیری
    دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان تهران گفت: « راه‌اندازی آموزش الکترونیکی در زمان شیوع ویروس کرونا سبب شد تهدید کرونا به فرصت تبدیل شود. »
    به گزارش روابط عمومی سما،"دکتر محمد مراد شیخی " دبیر شورای نظارت سما استان تهران ،  درباره برگزاری کلاس‌های مجازی در آموزشکده های فنی و حرفه ای سما استان تهران اظهار کرد:« آموزشکده های سما استان تهران به محض شیوع کرونا در کشور و تعطیلی دانشگاه‌ها، از روز 18 اسفند سال قبل اقدام به اجرای آموزش مجازی کردند که انجام این کار در ابتدا برای خود ما هم قابل باور نبود ولی با یک حرکت جهادی این کار سخت ممکن شد. به گفته رئیس ستاد آموزش های کوتاه مدت سما استان تهران، این اقدام زمانی ارزش خود را نشان می دهد که بدانیم بسیاری از واحدهای بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی از روز 16 فروردین سال جاری کلاس های مجازی خود را شروع کردند. این مقام مسئول افزود: شایسته است در این فرصت از زحمات بی وقفه و شبانه روزی تمامی عوامل انسانی مجموعه خدوم و فعال سما استان تهران که به نحوی در برنامه ریزی، برگزاری و نظارت کلاس های مجازی نقش آفرینی داشته اند، تقدیر و تشکر نمایم.

     

     

     "سید محمد نیما صفا " نائب رییس ستاد آموزش های کوتاه مدت سما استان تهران،از اجرای کلاس های آموزشی مجازی به صورت غیربرخط تا قبل از راه اندازی کلاس های برخط خبر داد. صفا بیان کرد: به محض ابلاغ بخشنامه های مربوط به آموزش های غیرحضوری، ستاد آموزش های غیرحضوری استان و کمیته های پشتیبانی در تمامی آموزشکده های سما استان تشکیل و در کمتر از یک روز ضمن تکمیل فرم های موردنیاز، درخواست راه اندازی سرویس آموزش برخط به واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی ارسال گردید همچنین ، افزود: اطلاع رسانی به اساتید و دانشجویان آموزشکده های سما، تهیه کلیپ، اسلاید، فایل و اپلیکشین های راهنمای موردنیاز، برگزاری منظم جلسات ستاد آموزش های غیرحضوری استان به منظور برنامه ریزی، پیگیری و تصمیم گیری در خصوص آموزش های مجازی و تشکیل گروه های مجازی جهت پشتیبانی، تبادل نظر، و تبادل آمارهای روزانه، هفتگی و ماهانه در سطح استان و واحدها، بخشی از اقدامات انجام شده در راستای اجرای آموزش های مجازی در آموزشکده های سما استان تهران بوده است.

    در همین خصوص "محمدرضا مختاری "دبیر ستاد آموزش های کوتاه مدت سما استان تهران ، برگزاری کلاس های جبرانی در ایام نوروز را گام مهمی در راستای جبران عقب ماندگی احتمالی در برخی آموزشکده های سما استان تهران دانست و افزود: از مجموع 2877 مشخصه دروس نظری ارائه شده در آموزشکده های فنی و حرفه ای سما استان تهران، تعداد 2518 مشخصه یعنی قریب به 90 درصد و از مجموع 1026 مشخصه دروس نظری-عملی ارائه شده در آموزشکده های فنی و حرفه ای سما استان تهران، تعداد 881 مشخصه یعنی قریب به 86 درصد به صورت برخط ارائه شده اند. مختاری ، میانگین درصد مشارکت اساتید در برگزاری کلاس های برخط را 91 درصد و میانگین درصد مشارکت دانشجویان در کلاس های مزبور را 60 درصد عنوان نمود. وی افزود: با تلاش مجموعه عوامل انسانی آموزشکده های سما استان تهران، آمارهای مذکور به طور مستمر در حال افزایش می باشد. به گفته مختاری، با وجود تلاش های صورت گرفته، آموزش های غیرحضوری با اشکالات، نواقص و چالش هایی مواجه است که با همکاری واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی در حال مرتفع شدن است.

     

    منبع :  روابط عمومی سما    1399/2/8 12:30


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 151
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )