دوشنبه 16 تير 1399  /  2020 6 Jul   
ساعت :  4:48 GMT  /  تهران -  9:18
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
پرسش مهر 98
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
16 تير 1399
   
  2020 Jul 6
    
   14 ذیقعده 1441
     
    کد پیگیری
    شیوع بیماری کرونا محک بزرگی برای کارآمدی آموزش مجازی کشور است

    معاون آموزشهای عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: با پاندمی کرونا ویروس معلمان، دانش آموزان و همه فعالان عرصه آموزش به چالش کشیده شده و محک بزرگی برای کارآمدی آموزش مجازی کشور است.     

    به گزارش روابط عمومی سما ، عباس قنبری با بیان این که با توجه به پیشرفت کشور و دستیابی به برخی موفقیت ها در حوزه شبکه های مجازی دستاوردهای خوبی در آموزش از راه دور به دانش آموزان کسب شد، گفت: مدارس و آموزشکده سما زنجان از ابتدای تعطیلی مراکز آموزشی به سبب شیوه ویروس کرونا با ورود به آموزش مجازی و غیر حضوری از عقب افتادن دروس دانش آموزان و دانشجویان جلوگیری کرده اند.

    قنبری در ادامه با اشاره به اینکه مرکز آموزشی و فرهنگی سما با تولید محتوای اختصاصی با استفاده از ظرفیت وتوانایی نیروهای انسانی کارآمد پرداخته است، اضافه کرد: برگزاری کلاس های برخط و استفاده از ظرفیت های دانشگاه ۀآزاد اسلامی در راستای اجرای آموزش مجازی برای دانشجویان از جمله دستاوردهای مرکز آموزش سما زنجان در طول سه ماه گذشته بوده است.

    وی ادامه داد: در حوزه آموزش مجازی با تجهیزکلاس های درسی به تکنولوژی به روز  آموزشی و همچنین آموزش نیروهای مجرب و آموزش دیده در حوزه آموزش مجازی و با توجه به اقدامات  انجام گرفته در این حوزه و شرایط موجود آمادگی لازم برای ورود به عرصه آموزش مجازی حتی بعد از پایان بیماری کرونا را داراست.

    معاون آموزشهای عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با یادآوری اینکه  شرایط به وجود آمده و توقف آموزش حضوری دانش آموزان در مدارس آموزش کار با فضای مجازی  برای والدین، دانش آموزان و معلمان اجتناب ناپذیر بود، خاطر نشان کرد: همه دست اندرکاران آموزش در مدارس و آموزشکده سما زنجان  با خلاقیت و طرح ایده های نو و استفاده از ظرفیت های آموزش مجازی اقدام به برقراری ارتباط با دانش آموزان و دانشجویان در حوزه های مختلف درسی، پرورشی و حتی ورزشی کرده است.

    عباس قنبری در ادامه گفت: از سوی دیگر در حوزه معاونت آموزشهای عمومی و مهارتی سما زنجان با برگزاری مسابقات و فعالیت های فرهنگی مجازی  نظیر برگزاری مسابقه جشن خانگی بیمه شعبان و مسابقه نقاشی، خاطره نویسی و دلنوشته به مناسبت روز معلم سعی در جذب مشارکت دانش آموزان داشت که با استقبال رو به رو شد.

    قنبری ادامه داد: همچنین معاونت آموزشهای عمومی و مهارتی سما در طول مدت تعطیلی مرکز آموزشی با استفاده از فضای فیزیکی مجموعه و نیروهای داوطلب از بین همکاران و اولیای دانش آموزان با تشکیل گروه جهادی اقدام به تولید ماسک و شیلد پزشکی برای استفاده کادر درمانی نموده است .

    وی یادآور شد: از طرفی با جمع آوری کمک های نقدی همکاران حوزه معاونت، مدارس و آموزشکده سما مصادف با سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) اقدام به تهیه و توزیع اقلام مصرفی خانواده ها بین خانوارهای بی بضاعت کرده است.

    رییس مجتمع آموزشی و فرهنگی سما زنجان افزود: در حوزه مبارزه با بیماری کرونا ویروس معاونت آموزشهای عمومی و مهارتی سما زنجان با تهیه و توزیع اقلام بهد اشتی و همچنین عفونت زدایی مداوم سطوح و محل عبور و مرور همکاران و مراجعه کنندگان کرده است از همین رو هیچ مورد مثبتی از بیماری کرونا در مجموعه سما زنجان ثبت نشده است.

    عباس قنبری تاکید کرد: شیوع بیماری کرونا یک آزمون بزرگ برای نظام آموزش کشور به ویژه مدارس غیر دولتی بود.

     

    منبع :  روابط عمومی سما    1399/3/10 11:19


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 107
    10/10 (تعداد آرا 1 نفر )