چهارشنبه 22 مرداد 1399  /  2020 12 Aug   
ساعت :  14:28 GMT  /  تهران -  18:58
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
22 مرداد 1399
   
  2020 Aug 12
    
   21 ذیحجه 1441
     
    کد پیگیری
    مدیرکل آموزش و پرورش گیلان: اسم دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک برند علمی باعث اعتماد خانواده ها برای حضور فرزندانشان در مدارس سما است
    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سما با بیان اینکه تمام ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت آموزش و پرورش است بیان کرد: با رویکردی که دانشگاه آزاد اسلامی به خصوص در بحث آموزش و پرورش دارد نگاه ما به سمتی است که علاوه بر افزایش جمعیت دانش آموزی در مدارس سما در کنار آموزش و پرورش باشیم.
    محمد دوستار افزود: همچنان که کارهای خوبی در پژوهشکده آموزش و پرورش انجام می شود، دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت هایی خوبی شامل هیئت علمی، آزمایشگاه و کارگاه های مجهز دارد که می شود طرح های مشترکی را با آموزش و پرورش اجرا کرد.
    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با بیان اینکه ارتقای کیفی مدارس سما رسالت دانشگاه آزاد اسلامی است گفت: ارزیابی مستمر مدارس سمای استان گیلان توسط آموزش پرورش انجام شود تا با شناخت نقاط قوت و ضعف ها در راستای جبران آن تلاش کنیم تا سما را به جایگاه واقعی برسانیم.
     
    توسعه و گسترش فضای آموزشی مدارس سما
     
    مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه اظهار کرد: سیاست کلی آموزش و پرورش افزایش ظرفیت مشارکت در همه حوزه ها برای تقویت بنیان های کمی و کیفی آموزش و پرورش است.
    نادر جهان آرای افزود:  برای اینکه مدارس غیردولتی بتواند از بقا و دوام بیشتری برخوردار باشند باید این مدارس از حوزه های شخصی و حقیقی به سمت حقوقی پیش برود که برجسته‌ای این حرکت دانشگاه آزاد اسلامی و سمااست.
    وی با بیان اینکه ویژگی های خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند کمک کار افزایش جذب جمعیت دانش‌آموزی و همچنین کیفیت بخشی فعالیت های آموزشی دانش آموزانی باشد که در مدارس سما ثبت نام می‌کنند.

    جهان آرای با ابراز خرسندی از رشد کلی جمعیت دانش آموزی مدارس سمای استان گیلان افزود: آموزش و پرورش پیگیر توسعه و گسترش فضای آموزشی مدارس سما با توجه به پیشینه دانشگاه آزاد اسلامی است.
    مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه خانواده ها از مدارس غیردولتی که فضای آموزشی خوبی دارند استقبال می کنند ادامه داد: اسم دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک برند علمی باعث اعتماد خانواده ها برای حضور فرزندانشان در مدارس سما است.
    این مسئول نیروی انسانی متخصص، تجهیزات و فضای آموزشی استاندارد را از عناصر موفقیت مدارس غیر دولتی عنوان کرد و گفت: مدارس سما با پشتیبانی دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند اعتماد خانواده ها را جلب و باعث افزایش جمعیت دانش آموزی در این مدارس باشند.
    وی با بیان اینکه شان و منزلت معلمان در مدارس غیر دولتی باید حفظ شود افزود: معلم هرچقدر مورد توجه قرار گیرد موجب تلاش بیشتر وی و باعث افزایش رضایتمندی خانواده ها از مدرسه خواهد شد.
    مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در پایان تولید محتوای آموزشی، دقت بالا در ارزشیابی تحصیلی دانش آموزان و داشتن مدیر متعهد و متخصص در مدارس را از عوامل ارتقای مدارس غیر دولتی عنوان کرد.
    دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان در ادامه بیان کرد: اجرای دقیق سند تحول بنیادین و رعایت بخشنامه های آموزش و پرورش هدف اصلی سما است.
     
    آمادگی سما برای آموزش برخط دانش آموزان و دانشجویان
     
    محمد نیک پسند افزود: به منظور ارتقای توانمندی معلمان مدارس آموزش برخط در دستورکار سمای استان گیلان قرار دارد.
    وی با اشاره به افتخارات سمای استان گیلان در حوزه های قرآنی، فرهنگی هنری، علمی و ورزشی ادامه داد: مهارت‌آموزی جزو برنامه‌های اصلی سما است که در سال تحصیلی گذشته هشت دوره مهارت در سمای استان گیلان برای ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان دانشجویان و کارکنان برگزار شد.
    نیک پسند به آموزش برخط در پی شیوع کرونا در مجموعه سما اشاره کرد و ادامه داد: در این دوران معلمان، دبیران و دانش آموزان در مجموعه سما هم از سامانه آموزشی LMS دانشگاه آزاد اسلامی بهره بردند هم از شبکه شاد آموزش و پرورش بیشترین استفاده را کردند.
    نیک پسند در پایان از آمادگی مجموعه سما برای آموزش برخط دانش آموزان و دانشجویان در صورت ادامه دار بودن تعطیلی مدارس و دانشگاه ها خبر داد.
     
    افزایش جذب دانش آموز در مدارس غیر غیر دولتی
     
    رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه اظهار کرد:  در برنامه پنجم توسعه میانگین کشوری جذب دانش آموز در مدارس غیر دولتی حدود ۱۱ درصد بود که در گیلان به ۱۵ درصد رسید.
    حمید آقاجانی افزود: در اولین سال ورود به برنامه توسعه ششم، گیلان با افزایش بیش از ۵ هزار دانش آموز در مدارس غیر دولتی به ۱۶ و نیم درصد رسید.
    وی فضا، عرصه و اعیان آموزشی را در تعیین شهریه مدارس غیر دولتی یکی از متغیرهای اساسی عنوان کرد و افزود: سیزده مولفه در تعیین شهریه مدارس غیر دولتی دخیل است که در این زمینه سما یکی از برند ها است.
    رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان گیلان فعالیت های فوق برنامه غیر آموزشی، ایاب و ذهاب وتغذیه دانش آموزان را جز شهریه های اختیاری عنوان کرد و افزود: اگر مدرسه ای در تابستان می خواهد فعالیت فوق برنامه های غیر آموزشی داشته باشد شهریه آن در ذیل شهریه مصوب خواهد آمد.
    آقاجانی در پایان تصریح کرد: مدارس ملزم به بستن قرارداد با اولیا برای ارائه سرویس به دانش آموزان هستند و شهریه آن باید به حساب مدرسه واریز شود.
     

    منبع :  روابط عمومی سما    1399/4/16 09:24


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 104
    5/10 (تعداد آرا 1 نفر )