چهارشنبه 22 مرداد 1399  /  2020 12 Aug   
ساعت :  15:08 GMT  /  تهران -  19:38
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
22 مرداد 1399
   
  2020 Aug 12
    
   21 ذیحجه 1441
     
    کد پیگیری
    بررسی طرح راه اندازی مدارس عالی مهارتی "بورس" و "ورزش" استان مرکزی در چهارمین جلسه شورای تخصصی مدارس عالی مهارتی
    چهارمین جلسه شورای تخصصی مدارس عالی مهارتی، پیش از ظهر امروز به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس و سایر اعضا به منظور بررسی کلیات طرح راه اندازی مدرسه عالی مهارتی " بورس"  و مدرسه عالی مهارتی" ورزش"  استان مرکزی برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی سما، دکتر آزادیان رئیس این شورا پس از استماع توضیحات اولیه طرح این دو مدرسه عالی مهارتی که توسط دکتر کریمی معاون سما اراک، دکتر سعیدی و دکتر شاه منصوری از همکاران هیات علمی واحد دانشگاهی استان مرکزی بیان شد، گفت:«در دوره های مهارتی به دنبال ارتقاء شایستگی ها و توانمندی های افراد هستیم.»

     

    وی با تاکید بر ضرورت توجه به فرآیندهای حقوقی و اجرایی به ویژه در مدرسه عالی مهارتی بورس، شروع با کیفیت مدارس عالی مهارتی را ضروری دانست.
    دکتر آزادیان همچنین توجه به تربیت اقتصادی مهارت جویان و ضرورت استفاده از دانش آینده نگاری در تدوین این طرح ها را مهم برشمرد.
    ارتقاء شایستگی ها در کنار آموزش مهارت ها، نکته ی دیگری بود که دکتر آزادیان به آن اشاره کرد و افزود:«ما در حوزه فنی و حرفه ای و مهارتی به دنبال ارتقاء شایستگی های حرفه ای هم هستیم. این بدان معناست که مهارت آموز علاوه بر اینکه با روش ها و مهارت های انجام کار آشنا می شود، باید به دانش، دیدگاه و نگرش های مرتبط با آن حوزه، نیز اشراف یابد.»
    طراحی دوره های آموزشی به صورت مجازی در کنار آموزش های حضوری برای پوشش دهی استان های مجاور پیشنهاد دکتر آزادیان برای کسب موفقیت های بیشتر در حوزه اجرایی طرح ها بود.
    وی در ادامه با تاکید بر داشتن برنامه ای ویژه برای مدارس عالی مهارتی ورزش، خاطر نشان کرد:«ما در این مدارس ، بستری را برای کسب درآمدهای غیر شهریه در واحدهای دانشگاهی فراهم می نماییم؛ اما اولویت اصلی ما در این مدارس ارتقاء شایستگی های مهارت آموزان برای دستیابی به فرصت های شغلی در آینده است.»
    رئیس شورای تخصصی مدارس عالی مهارتی در ادامه از ضرورت داشتن چشم انداز دقیق اقتصادی، بررسی شرایط اقلیمی و بومی منطقه، توجه به موضوع آینده نگری، تهدیدها و فرصت ها در تدوین طرح ها، سخن به میان آورد.

     

    گفتنی است در این جلسه سایر اعضا نیز پس از بیان کلیات طرح اولیه، به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و مقرر شد طرحنامه مدرسه عالی مهارتی بورس در کوتاهترین زمان ممکن مورد بازنگری قرار گرفته و در جلسه آینده این شورا مجددا مورد بررسی قرار گیرد، همچنین با راه اندازی مدرسه عالی مهارتی علوم ورزشی با شرط اصلاح و تکمیل طرحنامه بر اساس نظرات اعضای شورا، موافقت اولیه صورت گرفت. 
    دکتر آزادیان معاون آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان سما و رئیس این شورا، دکتر طریفی حسینی رئیس امور راهبری و پایش کیفیت آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان و دبیر شورا، دکتر فتحعلی خانی رئيس امورگسترش و توسعه آموزش هاي فني وحرفه اي و مهارتي، دکتر ورهرام عضو شورای راهبردی آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر اسلامی به نمایندگی از دکتر معیری و مهندس ملکی مدیر پژوهشی سازمان از اعضای شورای تخصصی مدارس عالی مهارتی حاضر در جلسه بودند.    منبع :  روابط عمومی سما    1399/4/22 13:33


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 447
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )