پنجشنبه 1 آبان 1399  /  2020 22 Oct   
ساعت :  12:05 GMT  /  تهران -  15:35
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
ارتباط با مرکز بازرسی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
1 آبان 1399
   
  2020 Oct 22
    
   4 ربیع الاول 1442
     
    کد پیگیری
    تجربه جدید آموزشی در ایام کرونایی/ عشقی که معلم را راهی منزل دانش‌آموزان کرد
    معلم پایه سوم دبستان پسرانه سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آموزش را مقابل منازل دانش‌آموزان برد تا تجربه‌ای جدید از دوران عاشقی و معلمی باشد.
    کرونا با همه معایب و تهدیدهایی که در حوزه‌های مختلف ایجاد کرد، دیده شدن کار و زحمت معلمان و کادر سلامت جامعه را می‌توان به حساب خوبی این ویروس گذاشت.


     

    اگر پای صحبت‌های یکایک معلمان بنشینی، هزاران حرف نگفته دارند. معلمانی هستند که تعطیلی طولانی‌مدت مدرسه و قرنطینه را فرصتی دانستند برای ارتباط بیشتر با دانش‌آموزان آن هم از نوع مجازی با این تفاوت که برای معلم دنیای مجازی از حقیقی هم حقیقت‌تر است.
    برای معلم‌های عاشق، خستگی از مدرسه و دانش‌آموزان، معنا ندارد و دلتنگی برای دانش‌آموزان، واقعی‌ترین حس در وجود آن‌هاست.همه واقف هستند که تربیت معلم کار بسیار دشواری است و امروز معلمان سمای دانشگاه آزاد اسلامی با تجربه گران‌بها در بهترین زمان پختگی و توسعه‌یافتگی هستند.
    طاهره صائمی معلم پایه سوم دبستان پسرانه سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت یکی از همان معلمان عاشقی است که دوری و دلتنگی دانش‌آموزانش باعث شد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آموزش را مقابل منازل آنها ببرد تا تجربه‌ای جدیدی باشد از دوران عاشقی.
    صائمی از ندیدن‌ها و دوری از کلاس و مدرسه و دانش‌آموزانی می‌گوید که چقدر باعث دلتنگی شده است.


     

    این معلم می‌گوید: هر کودک آینه‌ای است که ویژگی‌های والدین و اطرافیانش را نشان می‌دهد. فرزندانمان آن‌گونه که هستیم تربیت می‌شوند نه آن‌گونه که می‌خواهیم.
    وی با اشاره به اینکه کودکان از تک‌تک برخوردها و رفتارهای بزرگ‌ترها عکس گرفته و در حافظه‌ خود ذخیره می‌کنند، افزود: بنابراین باید بتوانیم الگو و سرمشق خوب و نیکویی برای آنان باشیم به‌ویژه وقتی در مقام مقدس معلم هستیم.
    معلم پایه سوم دبستان پسرانه سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: همان‌طور که کرونا در حال محاصره کردن انسان‌ها بود بر آن شدم تا در این دوران پر از استرس و ناراحتی، یاد و خاطره خوبی در ذهن دانش‌آموزان به جای گذارم؛ بنابراین علاوه بر فعالیت‌های گسترده در دنیای مجازی با توکل به خدا و عزم راسخ برای رفع اشکال درسی به‌ویژه درس ریاضی دانش‌آموزان راهی خانه‌های تک‌تک آنان شدم.

     


     
    صائمی اضافه کرد: کتاب و دفتر نگارش دانش‌آموزان در کلاس بود به دلیل اینکه درس جدید نگارش حل شود؛ اما با بحران کرونا مواجه شدیم و مدارس تعطیل شد. نمونه سؤالات، کتاب و دفتر نگارش، پوشه کار، فعالیت‌های دست ورزی دانش‌آموزان را به همراه جایزه کوچکی که از طرف مدیریت مدرسه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دل به خیابان‌ها و کوچه پس کوچه‌های شهر دادم تا دل دانش‌آموزان را شاد و از نگرانی اولیا کم شود.
    وی خاطرنشان کرد: با اینکه کاملاً در خانه قرنطینه بودم، این اقدام صورت گرفت تا یاد این جمله در ذهن‌ها زنده شود که معلمی شغل نیست، عشق است. باید دوست داشتن و عشق را با رفتارمان به کودکانمان بیاموزیم.
    اگر تا اینجای کار، آموزش آنلاین در دوران کرونا جان گرفته و ادامه دارد، همه را مدیون معلم‌هایی هستیم که از امکانات شخصی خود شامل تلفن همراه، لپ‌تاپ، برق و اینترنت خانگی و... مایه گذاشته‌اند تا آموزش به مخاطره نیفتد و ساختن و داشتن مدرسه مطلوب در نگاه معلمان بازتعریف شود و این‌چنین نیز شد.
    ماهیت معلمی در مدارس سما بر پایه عشق، اخلاق و فضیلت بنا نهاده شده و در آینده نیز چشم‌انداز روشنی در انتظار معلمان مدارس سما خواهد بود با شرط اینکه ثمره بیش از ربع قرن تجربه گران‌سنگ آنان ارزش مضاعفی داشته باشد. معلم داستان ما یکی از هزاران معلم عاشق ایران اسلامی است که دغدغه‌ای به‌جز ساختن ندارد.
     

    منبع :  روابط عمومی سما    1399/5/13 11:06


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 175
    6.7/10 (تعداد آرا 3 نفر )