جمعه 4 مهر 1399  /  2020 25 Sep   
ساعت :  3:12 GMT  /  تهران -  6:42
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
ارتباط با مرکز بازرسی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
4 مهر 1399
   
  2020 Sep 25
    
   7 صفر 1442
     
    کد پیگیری
    سید محمدبطحائی: آموزشکده های سما با تغییر نام به دانشکده، از زیر مجموعه معاونت آموزش های عمومی و مهارتی خارج نمی شوند
    سید محمد بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه ویدئو کنفرانسی با دبیران شوراهای نظارت و هماهنگی سما سراسر کشور، محورهای اصلی این جلسه را آماده سازی و بازگشایی مدارس در نیمه شهریور ماه، فراهم نمودن تمهیدات لازم برای استقبال از دانش آموزان با توجه به ناشناختگی ابعاد پیشرو دانست.
     

    به گزارش روابط عمومی سما، وی با تاکید بر مصوبه اخیر شورای عالی گسترش دانشگاه آزاد اسلامی در رابطه با بحث تشکیلات معاونت آموزش های عمومی و مهارتی به زمان ابلاغ آن اشاره کرد و افزود: با توجه به این تشکیلات جدید، معاونت آموزش های عمومی و مهارتی به دو قسمت تقسیم شده است که یک بخش آن معاونت فنی و حرفه ای و مهارتی  و کاربنیان است که به نوعی آموزشکده ها را راهبری خواهد کرد و بخش دیگر آن با عنوان سازمان سما متولی مدارس خواهد بود.
    رییس سازمان سما با اشاره به ساختار جدید، گفت: در این تقسیم بندی آموزشکده های سما در ذیل سازمان سما نخواهند بود اما در زیر مجموعه معاونت آموزش های عمومی ومهارتی به فعالیت ادامه خواهند داد .
    وی با اشاره به تغییر ماهیت و ماموریت آموزشکده های سما در تشکیلات جدید، خاطر نشان کرد: آموزشکده های سما با توجه به سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی، از آموزش کلاسیکی که الگو برداری از برنامه های دانشگاه بود تغییر رویکرد داده و فعالیت های خود را منطبق بر مهارت آموزی که منتج به اشتغال و مهارت های فردی است، قرار می دهند.
    معاون دانشگاه آزاد با یادآوری مصوبه شورای عالی گسترش دانشگاه آزاد اسلامی که در مورخ پانزدهم مردادماه سال جاری ابلاغ شده است، گفت: بر اساس این مصوبه، آموزشکده های سما که دارای شرایط مناسب اعلام شده از سوی این شورا باشند، عنوان آنها به دانشکده های مهارتی و کارآفرینی تبدیل می شوند.
    وی ادامه داد: یکپارچه سازی در آموزش عالی باعث به اشتراک گذاشتن منابع انسانی، اقتصادی و مالی خواهد شد از اینرو دانشکده های مهارتی در ذیل واحد دانشگاهی قرار می گیرند و رشته های تحصیلی این دانشکده ها بر اساس قانون جامع مهارت فعلا در مقطع کاردانی و در آینده تا دکتری از زیر مجموعه معاونت مهارتی خارج نمی شوند.

     

    سید محمد بطحائی با تاکید بر اساسنامه شورای گسترش دانشگاه گفت: آموزشکده های دارای شرایط در اسرع وقت درخواست خود را به دبیرخانه شورای عالی گسترش دانشگاه، جهت تغییر نام ارائه دهند تا بتوان با ارتقاء کمی و کیفی این حلقه ی فراموش شده در قانون جامع مهارت، پایه گذار تاکیدات مقام معظم رهبری باشیم.
    رئیس سازمان سما رویکرد جدید فعالیت های سازمان را پروژه محوری دانست و در رابطه با معرفی حیطه فعالیت بخش های مختلف تشکیلات جدید گفت: بر اساس ساختار جدید، "مرکز دارالفنون" کاملا مستقل از بخش های دیگر آموزش در سما فعالیت خواهد کرد. "امور مدارس" متولی اصلی رفع موانع در اداره مدارس و نماینده مدارس در حوزه ستادی خواهد بود. "معاونت فرهنگی"، سیاست گذاری و راهبری امور فرهنگی، تربیت بدنی و سلامت را برعهده خواهد داشت. "معاونت هماهنگی" تمامی شانزده زیر مجموعه منابع انسانی را سیاست گذاری خواهد کرد. "امور کیفیت و پایش تحول"، نقش چشم سازمان را در رصد برنامه های کیفی ایفا می کند. "امور گسترش و استقرار واحدهای آموزشی" به راه اندازی مدارس بر اساس ضوابط ، جغرافیا و آمایش سرزمین و صدور مجوزهای راه اندازی می پردازد . "امور پژوهش و نوآوری های آموزشی و پرورشی"، به دنبال ایده های جدید و بومی سازی آنها در حوزه آموزش و پرورش به منظور بالا بردن کیفیت مدارس خواهد بود.
    وی با یادآوری آغاز شروع سال تحصیلی از نیمه شهریورماه، به ضرورت برگزاری دوره های آموزشی معلمان، عوامل و کارکنان به صورت فشرده اشاره کرد و از برگزاری وبینار آموزشی با عنوان" آموزش سازمان دهی مدرسه در شرایط هشدار " ویژه مدیران مدارس به صورت مجازی در آغازین روزهای شهریور، خبر داد.

     

    ایشان با تاکید بر اینکه مسئولان مدارس باید در برابر این اتفاق غیرطبیعی، هوشیار عمل کرده و با آمادگی کامل برنامه ریزی های سه ماهه ارائه دهند، تاکید کرد: مدیر هر مدرسه باتوجه به امکانات مدرسه، شهرستان و استان خود در راستای کیفی سازی برنامه ها گام بردارند و در هر مرحله ای از کار چنانچه نیاز به دریافت مجوز و یا دستوری برای سهولت کار بود با بنده مکاتبه نمایند.
    وی خطاب به دبیران شوراها ، از آنها خواست تا ابتکار و خلاقیت های انجام شده مدیران مدارس را با بقیه استان ها به اشتراک بگذارند که این هم افزایی در رشد کیفیت تاثیرگذار خواهد بود.
    وی در خاتمه با اشاره به آسیب های احتمالی شرایط موجود در روحیه و روان دانش آموزان، از مدیران خواست تا با برنامه های فرهنگی، پرورشی و استفاده از ظرفیت مشاوره های واحدهای دانشگاهی، نسب به رفع این معضلات اقدام نمایند.    منبع :  روابط عمومی سما    1399/5/20 13:36


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 1270
    4/10 (تعداد آرا 3 نفر )