جمعه 4 مهر 1399  /  2020 25 Sep   
ساعت :  4:16 GMT  /  تهران -  7:46
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
ارتباط با مرکز بازرسی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
4 مهر 1399
   
  2020 Sep 25
    
   7 صفر 1442
     
    کد پیگیری
    سید محمد بطحایی: هیچ محل و مکانی مقدس تر از مدرسه برای یادگیری وجود ندارد

    سید محمد بطحایی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در آیین بازگشایی مدارس استان البرز در مدرسه راهنمایی نمونه دولتی شهید زارعی، زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا درآورد.
         به گزارش روابط عمومی سما، معاون دانشگاه با سلام ودرود به سرور  وسالار شهیدان گفت: خدا را بسیار شاکرم که این افتخار نصیبم شد که امروز در میان دانش آموزان و معلمان استان البرز سال تحصیلی جدید را آغاز کنیم. این روزها با شروع کرونا و تسری و توسعه آموزش های مجازی ، گاهی اوقات حتی چهره های علمی و آکادمیک مقاله ها و مطالبی را در فضای مجازی منتشر می کنند و می گویند اگر مدرسه هم نباشد ، گویا اتفاق خاصی نخواهد افتاد. این بزرگترین زنگ خطر برای من و شمای معلم است. مدرسه فقط برای انتقال دانش ، فرمول ها و معادلات ریاضی و تعاریف مفاهیم نیست؛ مدرسه جایی است که دانش آموزان با راهنمایی معلم باید آموخته های قبلی خود را در حوزه دانش به صحنه عمل درآورند و شاید یکی از دلایلی که دولت و وزارت آموزش و پرورش تلاش می کند که چراغ مدرسه روشن شود و بازگشایی حتی با تعدادی اندک صورت پذیرد، همین موضوع باشد.
          وی با تشبیه مدرسه به یک کارگاه صنعتی افزود : همانطور که هنرآموزان در کارگاه دور هم جمع می شوند و آموزه های قبلی را که در حوزه صنعتی آموزش دیده اند ، به رشته عمل در می آورند و تبدیل به تولیدات عملی می کنند، دانش آموزان در مدرسه نیز دور هم جمع می شوند و با یک برنامه منظم آن چیزی را که آموخته اند در صحنه عمل تولید می کنند. پس مدرسه همانند یک  کارگاه عملیاتی برای آموزه های تربیتی و فرهنگی است و جایگاه با اهمیتی دارد، مدرسه همچون کارگاهی است که آموزه های فرهنگی و تربیتی باید در این کارگاه دست ورزی شود، نکته ای که مسئولان آموزش و پرورش و کادر مدرسه را خیلی نگران می کند؛ جدا شدن دانش آموزان از فضای مدرسه ای است،  که باید با درایت معلمان، مدیران مدارس و استفاده از آموزش ترکیبی، این مشکل حل شود .

         سید محمد بطحایی در ادامه گفت : به عنوان یک عضو کوچک و کم ترین عضو در خانواده بزرگ آموزش و پرورش، توجه همه دست اندرکاران حوزه تعلیم و تربیت را به این خطر جلب می کنم؛ در برابراین انحرافات در فضای مجازی و افکار عمومی، من و شمای معلم هستیم  که باید بلافاصله با سخنرانی ها، مقالات و انتشار مطالب در فضای مجازی هوشیارانه عمل کنیم و به جامعه هشدار دهیم.

         وزیر سابق آموزش و پرورش با تاکید بر جایگاه مدرسه گفت: مبادا به فکر این باشیم که چند کانال و شبکه مجازی می تواند جای معلم، حیاط، کلاس، فضای آموزشی و پرورشی مدارس را بگیرد؛ این تفکر بسیار خطرناک در حال شیوع و گسترش است و همه ما باید به این امر توجه کنیم که در شرایط فعلی فضای مجازی فقط یک مسکن است که باید با نهایت احتیاط و مراقبت مورد استفاده قرار بگیرد؛زیرا اگر ما قوی ترین پلت فرم ها را برای برنامه های آموزش مجازی داشته باشیم، ذره ای جای آموزش های حضوری ما را نخواهد گرفت.  

         وی در خاتمه تاکید کرد: هیچ محل و مکانی مقدس تر از مدرسه برای یادگیری وجود ندارد؛ مبادا با سکوت خود در قبال کسانی که این فضا را ترویج می دهند به این مهم دامن بزنیم.

     
    منبع :  روابط عمومی سما    1399/6/15 14:45


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 135
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )