جمعه 4 مهر 1399  /  2020 25 Sep   
ساعت :  3:58 GMT  /  تهران -  7:28
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
ارتباط با مرکز بازرسی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
4 مهر 1399
   
  2020 Sep 25
    
   7 صفر 1442
     
    کد پیگیری
    معاون آموزش های عمومی ومهارتی دانشگاه : سیستم یکپارچه تعلیم وتربیت درمدارس سما با رویکرد فرهنگی، تربیتی و کارکردهای اجتماعی خواهد بود

     سید محمد بطحایی در جلسه استانی که با حضور روسای استان البرز برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله وتبریک آغاز سال تحصیلی گفت : امیدوارم خدا کمک کند تادر نظام آموزش و پرورش  و آموزش عالی، آن طور که شایسته نظام مقدس جمهوری  و مردم است، قدم های موثرتری را برداریم.
    معاون آموزش های عمومی ومهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در باره برنامه های پیش رو در سازمان سما گفت : ما دواستراتژی پیش بینی کرده ایم . اول اجرای سیستم یکپارچه تعلیم وتربیت درمدارس سمای با زیر نظام های مشخص، به طوری که هر کجای ایران بروید، شناسنامه مدرسه سمای ما ، یکی باشد ورویکرد آن فرهنگی، تربیتی و کارکردهای اجتماعی خواهد بود  .
         استراتژی دوم ما ساختن و راه اندازی مدارس الگو به نام بوستان های تعلیم و تربیت است. یکی در زنجان با فضایی به وسعت 7 هکتار و سیستم آموزشی مدون و یکپارچه که کلیات آن در هفته آینده اعلام خواهد شد و واحد دوم در شیراز راه اندازی شده است .

         این مدارس با یک گزینش اصولی و درست در سال تحصیلی آینده اقدام به جذب دانش آموز خواهند کرد تا بعد از 5 سال بتوانیم بگوییم مدارس الگو بر اساس تعلیم و تربیت اسلامی به چه شکل خواهند بود .با برنامه ریزی های انجام شده دانش آموزانی که از این مدارس فارغ التحصیل می شوند با سایرین متفاوت هستند  و الگوی درست و اصولی را در نظام تعلیم و تربیت کشور پیاده سازی خواهیم کرد.
    وی با اشاره به موقعیت دانشگاه آزاد اسلامی افزود: زمینه ها و سرمایه های بسیار ارزشمندی در عرصه تولید علم  و فناوری و سایر عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی کشور دراین مجموعه بزرگ وجود دارد.


         رییس سازمان سما با تاکید به ضرورت تغییر گفت : همه صاحب نظران و علمای حوزه مدیریت معتقدند؛  سازمان هایی قادر به ادامه حیات خواهند بود که بتوانند خودشان را با نیازهای حال و آتی سازگار و منطبق نمایند.در حقیقت عامل بقای سازمان ها میزان انطباقشان با نیازهای روز و آتی است وسازمان هایی که ابرقدرت در زمان خودشان بودند؛ اما دقیقا به خاطر همین موضوع که نتوانستند خودشان را با نیازهای روز دنیا و جامعه تطبیق دهند ؛امروزه شما اثری از آنها نمی بینید و محکوم به فنا و نابودی شدند . به همین دلیل ساختار سازمانی ما و فرآیندهای اداری ما باید به گونه ای شود که امکان خلاقیت و نوآوری را برای موضوعاتی که می توانند از این فرصت ها استفاده کنند، فراهم آورند.

     
     
     
     
    منبع :  روابط عمومی سما    1399/6/15 16:46


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 388
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )